Aöl den nasıl mezun olabilirim?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
abdullahxx

Aöl den nasıl mezun olabilirim?

Mesaj gönderen abdullahxx » 05 Mar 2021, 19:29

Herkese merhaba arkadaşlar, Ben Meseleki açık öğretim Lisesinde okuyorum. ama çok iyi bir iş fırsatı geldi ve bana lise mezunu olursam bu işi vereceklerini söylediler. ben maöl ü bırakıp aöl e geçmek istiyorum. kredim 90 ve internette okuduğuma göre mezun olma kredisi 170 kredi ile sınırlıdır. bu krediyi bu dönem içerisinde tamamlayabilir miyim? ve 10-20 kredi eksik kalırsa ek sınava girebilir miyim? ve daha sonradan mesleki açık öğretim lisesinde öğrenim görme şansım var mı? lise 3. sınıf gözüküyorum. seneye staj olacağı için meslek lisesini bırakmak istiyorum.
Önerileriniz nelerdir? sizce bu krediyi bu dönem toparlayabilir miyim? ve meslek lisesine geri devam etme şansım mevcut mu?

Okuyan herkese çok teşekkür ederim. cevaplarınızı bekliyor olacağım :=)

Resim

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: Aöl den nasıl mezun olabilirim?

Mesaj gönderen Senanur » 08 Mar 2021, 22:20

abdullahxx yazdı: 05 Mar 2021, 19:29 Herkese merhaba arkadaşlar, Ben Meseleki açık öğretim Lisesinde okuyorum. ama çok iyi bir iş fırsatı geldi ve bana lise mezunu olursam bu işi vereceklerini söylediler. ben maöl ü bırakıp aöl e geçmek istiyorum. kredim 90 ve internette okuduğuma göre mezun olma kredisi 170 kredi ile sınırlıdır. bu krediyi bu dönem içerisinde tamamlayabilir miyim? ve 10-20 kredi eksik kalırsa ek sınava girebilir miyim? ve daha sonradan mesleki açık öğretim lisesinde öğrenim görme şansım var mı? lise 3. sınıf gözüküyorum. seneye staj olacağı için meslek lisesini bırakmak istiyorum.
Önerileriniz nelerdir? sizce bu krediyi bu dönem toparlayabilir miyim? ve meslek lisesine geri devam etme şansım mevcut mu?

Okuyan herkese çok teşekkür ederim. cevaplarınızı bekliyor olacağım :=)

Resim
Bir dönemde en fazla 35 kredi alabilirsiniz. 90+35+35+10=170 krediye 3 dönem sonunda ulaşırsınız. Ek sınav şartları her dönem değişmektedir. AÖL diplomanızı aldıktan sonra 2 sene MAÖL okuyarak 2. lise diploması alabilirsiniz.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön