Yurtdışı Pasaport ve Vize ?

Öğrenci Belgeleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
turkiyem7

Yurtdışı Pasaport ve Vize ?

Mesaj gönderen turkiyem7 » 26 Kas 2017, 21:45

Herkese selam arkadaşlar imdadıma yetişebilirseniz güzel olacak. Mesela yakın zamanda fasa gitmeyi planlıyorum ama yaşım 27 nasıl gideceğimi bilmiyorum cunku öğrenci pasaportu cıkartamıcam 25 altı gerekiyormuş bildiğime gore ... O halde ne yapmam gerekecek belki bileniniz bilen çıkar. Teşekkürler. :27: :44:

servetinanc
Doktor

Re: Yurtdışı Pasaport ve Vize ?

Mesaj gönderen servetinanc » 27 Kas 2017, 12:53

27 yaşinda oldugun için ucretsiz ogrenci pasaportundan yararlanamiyorsun. bu yüzden kac yillik pasaport cikartmak istiyorsan ona gore ucret yatirman gerekiyor. ornegin 10 yillik pasaport 570 tl bir de defter ucreti 94 tl falan. 2 yillik pasaport 290 tl + 94 tl defter bedeli.. uapman gereken cok basit.. bulundugun mahallenin emniyet mudurlugune hangi gun musaitsen o gun için randevu aliyorsun. googleye e pasaport randevu yaz, online bir sekil de randevu alabilirsin.. daha sonra kac yillik pasaport istiyrsan, herhangi bir bankaya gidip pasaport ucreti yatiricam dediginde, kac yillik almak istiyorsan onun ucretini ve defter bedelini yatir, daha sonra 2 adet biometrik fotograf çektir.. daha sonra makbuz + fotograf ile randevu aldigin gun emniyete git, parmak izini falan alicaklar.. islem tamamlandiktan sonra 2-3 gun icerisin de ptt kargo ile evine geliyor.

turkiyem7

Mesaj gönderen turkiyem7 » 27 Kas 2017, 16:54

Nasıl pasaport çıkartmam gerekiyor ? Hangi pasaport yani ... Ben gezmelik ve vizesiz hangi ülkelerden birine gezmeyi de planlıyorum ona göre yani bide açık lise okuyorum bilindiği gibi sıkıntı olmaz inşallah ? :43: Teşekkürler yardımlarınız için ...

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 27 Kas 2017, 17:03

umuma hususi bordo pasaport basvurusu yapman gerekiyor.. yani diger pasaportlarla da istediginiz ulkelere gidebilirsiniz, umuma hususi pasaport disindaki pasaportlari herkes cikartamiyor. belirli devlet memurlari vekiller vs cikartabiliyor. sizin basvuru yapacaginiz umuma hususi pasaport olmali, memur falan degilseniz eger.

“Öğrenci Belgeleri” sayfasına dön