Sınava Giremedim Lütfen Yardımcı Olun

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Sınava Giremedim Lütfen Yardımcı Olun

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 19 Tem 2017, 04:19

Arkadaşlar öncelikle merhabalar.
Ben aöl öğrencisiyim. Geçen sene askerliğimi 1 yıl tecil ettiler yani bu yılın sonunda bitiyor(2017 nin sonunda)
-Oradaki çalışan memur bana her sene geleceksin 29 yaşına kadar tecil edicez fakat kayıt yenileme işlemlerini aksatmamam gerekiyor dedi.
-Ben kayıt yenilemeleri mi aksatmadım bu seneki bütün kayıt yenilemeler im aktif , 2 dönemin sınavlarına da girdim fakat 3. dönem sınavlarına giremedim.
-Bir yerde de şöyle bir ibare görmüştüm ; tecil edebilmesi için tecil edeceği dönemin aktif olması , aktif ise sınavlarına girmiş olması gibi. (tabi belkide eski bir yazı vs dir)
-Bu benim tecilim açısından bir sorun yaratır mı acaba (yani sınava girmemişsin sen diyerek tecil yapmamaları gibi bir konu var mıdır)
-Yardımcı olursanız çok sevinirim.
-Şimdiden teşekkür ediyorum.

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
evrimavcu
Acemi

Re: Sınava Giremedim Lütfen Yardımcı Olun

Mesaj gönderen evrimavcu » 19 Tem 2017, 04:36

selam dostum. öncelikle hiç tedirgin olma. sonuçta sen kaydını yenilemişsin ve sistemde öğrencilik durumun aktif olarak gözüküyor. ama dersen ki benim kafamda hala soru işaretleri var o zamanda kayıtlı olduğun halk eğitimin merkezine uğrayıp sorabilirsin.

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 19 Tem 2017, 04:42

evrimavcu yazdı:selam dostum. öncelikle hiç tedirgin olma. sonuçta sen kaydını yenilemişsin ve sistemde öğrencilik durumun aktif olarak gözüküyor. ama dersen ki benim kafamda hala soru işaretleri var o zamanda kayıtlı olduğun halk eğitimin merkezine uğrayıp sorabilirsin.
dostum sorma ya gece gece yemin ederim bitirdim kendimi ... normalde askerlik şubensindeki memur dedi zaten kayıt yenile mutlaka gel tecil edicez 29 una kadar diye onda bile tedirginken şimdi bu 3. dönem sınavlarına giremedim ya baya bi kastım kendimi , birde üzerine o malum (aktifse de sınavlara girmiş olması lazımdır) yazısını görünce iyice gitti kafam. sağol ama rahatlattın beni biraz , bir sorun olacağını düşünmüyorsun yani anladığım kadarıyla.

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 19 Tem 2017, 14:07

güncel

Kullanıcı avatarı
evrimavcu
Acemi

Mesaj gönderen evrimavcu » 19 Tem 2017, 14:57

anlakdnz95 yazdı:
evrimavcu yazdı:selam dostum. öncelikle hiç tedirgin olma. sonuçta sen kaydını yenilemişsin ve sistemde öğrencilik durumun aktif olarak gözüküyor. ama dersen ki benim kafamda hala soru işaretleri var o zamanda kayıtlı olduğun halk eğitimin merkezine uğrayıp sorabilirsin.
dostum sorma ya gece gece yemin ederim bitirdim kendimi ... normalde askerlik şubensindeki memur dedi zaten kayıt yenile mutlaka gel tecil edicez 29 una kadar diye onda bile tedirginken şimdi bu 3. dönem sınavlarına giremedim ya baya bi kastım kendimi , birde üzerine o malum (aktifse de sınavlara girmiş olması lazımdır) yazısını görünce iyice gitti kafam. sağol ama rahatlattın beni biraz , bir sorun olacağını düşünmüyorsun yani anladığım kadarıyla.

ben açıkcası düşünmüyorum bir sorun olacağını. ama tabikide halk eğitim merkezine sormakta fayda var derim.

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 19 Tem 2017, 15:01

evrimavcu yazdı:
anlakdnz95 yazdı:

ben açıkcası düşünmüyorum bir sorun olacağını. ama tabikide halk eğitim merkezine sormakta fayda var derim.
tamamdır dostum sağol tekradan

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 19 Tem 2017, 20:13

yok mu arkadaşlar başka yardımcı olabilcek biriler :/

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 19 Tem 2017, 20:29

anlakdnz95 yazdı:yok mu arkadaşlar başka yardımcı olabilcek biriler :/
hocam askerlik şubesindeki memur aktif olduğun döneme bakıyor. sınava girip girmediğine bakmıyor sanırım. sorun olacağını sanmıyorum
Resim

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 19 Tem 2017, 20:32

yorulmaz35 yazdı:
anlakdnz95 yazdı:yok mu arkadaşlar başka yardımcı olabilcek biriler :/
hocam askerlik şubesindeki memur aktif olduğun döneme bakıyor. sınava girip girmediğine bakmıyor sanırım. sorun olacağını sanmıyorum
anladım hocam. bende şu yazıyı görünce tedirgin oldum işte bu ' aktif dönemin sınavlarına girmesi gereklidir ' vs falan yazıyorya gerçi 2012 deki kanunla alakalı falanmışda bilemedim işte ya tedirgin oldum. teşekkürler genede.

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 25 Tem 2017, 14:51

ben 10. sınıfı bitirdim 10. sınıfı anadoluda okudum 11. sınıfım aölle geçeceğim buna göre aölden mezun nasıl olurum zaman uzarmı geçiş yaptığım için kredim nasıl olacak 8 dönem şartı var nasıl olacak. :23: :44: :24: :25:

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 25 Tem 2017, 16:04

Gnl yazdı:ben 10. sınıfı bitirdim 10. sınıfı anadoluda okudum 11. sınıfım aölle geçeceğim buna göre aölden mezun nasıl olurum zaman uzarmı geçiş yaptığım için kredim nasıl olacak 8 dönem şartı var nasıl olacak. :23: :44: :24: :25:
Örgün eğitimde okuduğun dönemler ve geçtiğin derslerin kredilerini alacaksın. En az 4 dönem ve 100 kredi alarak başlarsın aölye. Dönemin yeterse 3 yetmezse 4 dönemde biter. 1-1.5 yıl civarında yani. Çalışır kredini iyi alırsan böyle tabi.

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 25 Tem 2017, 20:33

çokk sğln çkkkk

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Mesaj gönderen Gnl » 26 Tem 2017, 00:49

ben 10. sınıfı bitirdim 10. sınıfı anadoluda okudum 11. sınıfım aölle geçeceğim buna göre aölden mezun nasıl olurum zaman uzarmı geçiş yaptığım için kredim nasıl olacak 8 dönem şartı var nasıl olacak

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Lütfen Yardımcı Olun

Mesaj gönderen Gnl » 26 Tem 2017, 01:15

okulun vereceği kredi ile örneğin fizik dersini seçmesem olurmu

megalanya
Acemi

Re: Lütfen Yardımcı Olun

Mesaj gönderen megalanya » 26 Tem 2017, 23:28

Gnl yazdı:okulun vereceği kredi ile örneğin fizik dersini seçmesem olurmu
Geçmediğiniz ya da muaf olmadığınız bütün ortak dersleri seçmek zorundasınız.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön