Askerlik Tecili HK.

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ErayUs
Acemi

Re: Askerlik Tecili HK.

Mesaj gönderen ErayUs » 27 Ara 2017, 01:57

Mrronaldo yazdı:
ErayUs yazdı:
Mrronaldo yazdı:Adamlar boş yere memur değil yani sistemden takip ediyolar kimin kaç dersi var kimin kaç kredisi sonra mezun olucak diye takip ediyolar.Okumuyorsan tabi aktif olsanda görsün direk muayeneye alırlar orası ayrı.Muayeneye alıncada zaten sağlamsan direk alırlar askere.
Yıllardır tıp sektöründe tabiri caizse memurun dibiyim, senin dediğin kadar bilgi verilmiyor memurlara..
Sadece o an için kişi konusunda belli başlı bilgileri görebiliyorsun (TC vb.) onun dışında tapuya gitmeden üstünde ne var göremezsin ya da eczaneye gitmeden hangi ilaçları alıyor onu göremezsin. Devletin sistemleri kademe kademedir her memur kafasına göre girip hiç kimsenin o kadar derinini göremez.
Ben hocamın yalancısıyım öğretmenim söylemişti belgeyi veren yoksa.Ama bencede görmeleri lazım memurların sonuçta sırf askerliğini tecil ettirmek için açık liseye kayıt olup sınavlara girmeyen bi sürü kişi tanıyorum.
İnsan hakları açısından bu o memuru hiç alakadar etmez. Aslında bizi de alakadar etmez herkes düşüncesinde özgürdür.

leny151180
Acemi

Mesaj gönderen leny151180 » 27 Ara 2017, 03:28

Jezxy yazdı:Öğreniz Durumunuzda MEZUN VEYA ÜNİVERSİTE GİBİ GÜNCELLEME OLMADIKÇA ERKEN GİDİLMESİNE GEREK KALMIYOR.

Onun Dışında 29 Yaşına Kadar TECİL ETTİRME İMKANIMIZ VAR YASAL OLARAK

Dönem Kayıtlarını AKSATMADAN YAPTIRDIĞIMIZ SÜRECE TECİL ETTİREBİLİYORUZ.

Lakin Belgelerin Kabulunü ASKERLİK ŞUBESİNDE MEMURUN İNİSİYATİFİNE KALDIĞINDAN Hemen Hemen Garanti Demeden Gitmek Lazım Şubeye :)
Abi sana bir şey soracam. Şimdi ben bu sınavda mezun oldum ama diplomamın gelmesi baya uzun sürer. Tecil sürem de 31 aralık tarihinde bitiyor. Ne yapmam gerekiyor tecil etmek için? Açık lise panelimde MEZUN yazıyor. Bu sene üniverstieye hazırlanacam.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Ara 2017, 03:39

Hocam ÖNCELİKLE TEBRİK EDERİM :gozkırkma:

HALKEĞİTİMDEN MEZUNİYET ÇIKTISI ALIP ASKERLİK ŞUBESİNDE TEKRAR TECİL İŞLEMİNİZİ GÜNCELLEYEBİLİRSİNİZ.

MEZUN KOŞULLARDA 2 YIL DAHA TECİL İMKANI TANIYORLAR.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön