Askerlik Tecili ve İşe giriş

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
KomutanLogar

Askerlik Tecili ve İşe giriş

Mesaj gönderen KomutanLogar » 27 Ara 2017, 09:18

10 dönem Aöl öğrencisiyim. Kredim 140. 1. dönem kayıt yaptırmadım. İşkur vasıtasıyla sigortalı iş buldum , ocakta başlıyorum. Son günlerde yoklama kaçağı / bakaya olanların çalıştıkları yerlere yazı gönderiliyormuş ve bu yazı neticesinde işten çıkarılıyormuş bu kişiler.

Tecil yaparken görevli "öğrenciliğin devam ederse ocakta gel tekrar tecilini yaparız" demişti. Hatta daha önceden yine kaydım donuk olduğu halde tecil de yaptırmıştım ama şuan bazı şeyler değişmiş sanırım.

Şimdi ben işe başladığımda benim için çalıştığım fabrikaya yazı gelir mi ? Bunun doğrultusunda işten atılır mıyım ?
Sistemde kaydım "donuk" görünüyor. Vardiyamın uygun olduğu gün belgemi alıp askerliğimi tecil ettirsem sıkıntı olur mu ?
Bu arada 96'lıyım.

Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: Askerlik Tecili ve İşe giriş

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 27 Ara 2017, 10:10

hocam şimdi sırasıyla cevaplıyayım.

1 - iş yerine mektup gelir mi gelmez mi onu bilmiyorum fakat gelirse de işten atmazlar sadece nedir ne değildir öğrenmek için senden bilgi alırlar korkmana gerek yok.

2 - Askerlik tecilinde AKTİF olmak çok önemli. yani açık öğretimi, askerlikten kaçmak için kullanmadığını gerçekten okuyup sınavlara girdiğini AKTİF yazısını görünce ikna oluyorlar. (ben de 96 doğumluyum askerlik tecili yaptığım sırada dönemim 12 üstüydü yani öğrencilik hakkım kalmamıştı. memur arkadaş bana kayıt yenileme dönemlerini asla kaçırma sistemde sürekli aktif gözükmelisin dedi)

3 - Ocağın ilk haftası gidip askerlik tecil başvurusunu yapabilirsin.
Resim

“Askerlik Tecili” sayfasına dön