Askerlik tecil hakkında bakar mısınız?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ZowieN

Askerlik tecil hakkında bakar mısınız?

Mesaj gönderen ZowieN » 04 Oca 2018, 14:27

Ben son açıklanan sonuçlarla beraber mezun oldum.Öncelikle Allah herkese nasip etsin mezun olmayı.Tecilimin süresi doldu öğrenci belgesiyle (mezun olduğum yazıyor) tecil etmeye gittim.Ama diploma şart dediler.Ve diplomalar 2-4 ay arasında çıkacağı söyleniyor.Şubede ki kadın da 5 şubat'a kadar vaktın var.Yoksa kaçak gözükeceksin dedi.AOL u aradım durumumu belirttim aciiliyet formu aldılar sadece ama onunda bir işe yarayacağını sanmıyorum..Bunun başka bir yolu var mı acaba?Diplomam yetişmezse ne olacak?Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. :(

Mrronaldo
Doktor

Re: Askerlik tecil hakkında bakar mısınız?

Mesaj gönderen Mrronaldo » 05 Oca 2018, 04:11

ZowieN yazdı: 04 Oca 2018, 14:27 Ben son açıklanan sonuçlarla beraber mezun oldum.Öncelikle Allah herkese nasip etsin mezun olmayı.Tecilimin süresi doldu öğrenci belgesiyle (mezun olduğum yazıyor) tecil etmeye gittim.Ama diploma şart dediler.Ve diplomalar 2-4 ay arasında çıkacağı söyleniyor.Şubede ki kadın da 5 şubat'a kadar vaktın var.Yoksa kaçak gözükeceksin dedi.AOL u aradım durumumu belirttim aciiliyet formu aldılar sadece ama onunda bir işe yarayacağını sanmıyorum..Bunun başka bir yolu var mı acaba?Diplomam yetişmezse ne olacak?Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. :(
Sen tekrar şubeye gidip dedi ki geçici belgeni al bu belge zaten diplomanın aslı gibi de asıl diplomalar basılınca tekrar şubeye tecil için gelebileceğini belirt.Genelde asıl diplomayı istemeleri normal bazı memurlar geçici belgeyi bilmeye bilir sen kendin belirt.

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 05 Oca 2018, 12:11

Hocam halk eğitime gittiğim de geçici belge çıkaramadıklarını söylediler neden bilmiyorum sisteme düşmedi demişlerdi. :(

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 05 Oca 2018, 12:57

Diplomalar kısa sürede hatta basıldığını düşünüyorum.
E-Devlette tecil durumunuzu sorgulayın, ben de "2 ay içerisinde askerlik şubesine müracat etmeniz gerekmektedir" yazıyor. Ben de tecil için gideceğim ancak diploma no'm basıldığını görünce riske girmemek için diploma almadan gitmeyeceğim.
İki ay içerisinde diploma ile gidersek tecil ediliyor.
Bu arada;
E-Devlette, bu kez AÖL diploma sorgusu yapınız. Benim diploma numaram dün itibariyle gözüktü. Ve AÖL sitesinde ise "Mezun olmuş öğrenciler sisteme giriş yapamaz." uyarısı alıyorum.

Kısa sürede, tahmini gelecek hafta diplomalar elimiz de olur.

mustak123

Mesaj gönderen mustak123 » 05 Oca 2018, 13:05

Halk eğitim merkezinden çıkma belgesi alıp tecil ettirebilirsiniz.Ben bugün bu şekilde 3 yıl tecil ettirdim.Aldığınız belgenin aslını vermeyin fotokopisini verin.Ama aslınıda memura gösterin.

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 05 Oca 2018, 15:11

mustak123 yazdı: 05 Oca 2018, 13:05 Halk eğitim merkezinden çıkma belgesi alıp tecil ettirebilirsiniz.Ben bugün bu şekilde 3 yıl tecil ettirdim.Aldığınız belgenin aslını vermeyin fotokopisini verin.Ama aslınıda memura gösterin.
Hocam şimdi işkillendim. Çünkü daha önce mezun olmadığım dönem de, sene sonunda "yeni yılın ilk haftası gelin" demişlerdi.
Bugün, E-Devlette tecil durumumu sorguladığım da; "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/02/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
ERTELEME NEDENİ : SON YOKLAMAYA TABİ" yazıyor.

yani 04-02-2018 tarihine kadar diploma götürmem gerek değil mi?

Ben şöyle düşündüm, e-devlette diploma numaralarımız girilmiş tahmini gelecek hafta elimde olur, diploma ile giderim diye düşündüm bu hafta gitmedim.

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 05 Oca 2018, 15:45

dreamemrahkurt yazdı: 05 Oca 2018, 15:11
mustak123 yazdı: 05 Oca 2018, 13:05 Halk eğitim merkezinden çıkma belgesi alıp tecil ettirebilirsiniz.Ben bugün bu şekilde 3 yıl tecil ettirdim.Aldığınız belgenin aslını vermeyin fotokopisini verin.Ama aslınıda memura gösterin.
Hocam şimdi işkillendim. Çünkü daha önce mezun olmadığım dönem de, sene sonunda "yeni yılın ilk haftası gelin" demişlerdi.
Bugün, E-Devlette tecil durumumu sorguladığım da; "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/02/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ

Ben şöyle düşündüm, e-devlette diploma numaralarımız girilmiş tahmini gelecek hafta elimde olur, diploma ile giderim diye düşündüm bu hafta gitmedim.
Dostum maximum 2 ayın var tecil bittikten sonra işlem yapman için 2 ayı geçersen zor durumda kalırsın muayene cezasıda yersin benim başıma geldi çünkü :) Tecillin bitmiş yolda bi polis çevirip gbtne baksa kimlikten çıkar tecillin bitmiş askerlik şubesine git diye söyler.

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 05 Oca 2018, 15:49

Mrronaldo yazdı: 05 Oca 2018, 15:45

Dostum maximum 2 ayın var tecil bittikten sonra işlem yapman için 2 ayı geçersen zor durumda kalırsın muayene cezasıda yersin benim başıma geldi çünkü :) Tecillin bitmiş yolda bi polis çevirip gbtne baksa kimlikten çıkar tecillin bitmiş askerlik şubesine git diye söyler.
Yani verilen o tarihe kadar diploma götüreceğim. Şubat 4'e kadar hala tecilliyim.. Aksi gibi de önce ki gün GBT'de hiç birşey çıkmadı. Şimdi o çıkma belgesi vesaire bayağı zaman alır diye uğraşmadım bir de onun geri iadesi, memura verilmemesi vs. iyice karışık bir durum olur diye.. Tahmini gelecek hafta gibi de diploma ile giderim diye düşündüm. Diploma no'su felan e devlette yazıyor. girilmiş bilgiler.

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 05 Oca 2018, 17:23

dreamemrahkurt yazdı: 05 Oca 2018, 15:49
Mrronaldo yazdı: 05 Oca 2018, 15:45

Yani verilen o tarihe kadar diploma götüreceğim. Şubat 4'e kadar hala tecilliyim.. Aksi gibi de önce ki gün GBT'de hiç birşey çıkmadı. Şimdi o çıkma belgesi vesaire bayağı zaman alır diye uğraşmadım bir de onun geri iadesi, memura verilmemesi vs. iyice karışık bir durum olur diye.. Tahmini gelecek hafta gibi de diploma ile giderim diye düşündüm. Diploma no'su felan e devlette yazıyor. girilmiş bilgiler.
Arkadaşlar askerlik durumumu e devletten sorguladım.Tecilim 31 Aralıkta bitiyordu diye biliyorum ama e devletten bakınca benim de 4/02/2018 tarihine kadar ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR yazıyor.Yani bu durumda tecil bittikten sonra 2 ay daha zamanım mı var ?

YeniMezun

Mesaj gönderen YeniMezun » 05 Oca 2018, 20:55

Panik yapmayın kimse sizi kolunuzdan tutup askere götürmüyor.Geçiçi giploma belgesi ile askerlik tecil yapılamıyor ama yoklama kaçağı durumuna düştüğünüzde ilk 6 ay 188 tl gibi bir ceza ödüyosunuz diplomalarda 2-4 ay dediğine bakmayın max 1.5 ayda geliyor diploma ile 3 yıl tecil yaptıdım geçen dönem sonu.

ZowieN

Mesaj gönderen ZowieN » 06 Oca 2018, 01:46

YeniMezun yazdı: 05 Oca 2018, 20:55 Panik yapmayın kimse sizi kolunuzdan tutup askere götürmüyor.Geçiçi giploma belgesi ile askerlik tecil yapılamıyor ama yoklama kaçağı durumuna düştüğünüzde ilk 6 ay 188 tl gibi bir ceza ödüyosunuz diplomalarda 2-4 ay dediğine bakmayın max 1.5 ayda geliyor diploma ile 3 yıl tecil yaptıdım geçen dönem sonu.
Ben bu konuyu bir yerde daha açmıştım.Orda bir abi komandoluk yapmış.Ve ceza ödediğin zaman askerlik süren uzuyormuş askere gidince.Ne kadar doğru bu bilgi?

“Askerlik Tecili” sayfasına dön