Yeni Askerlik Tecili Hakkında

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ErayUs
Acemi

Re: Yeni Askerlik Tecili Hakkında

Mesaj gönderen ErayUs » 02 Haz 2018, 12:54

servetinanc yazdı: 02 Haz 2018, 03:47 arkadaslar yas kac olursa olsun tecil ediyorlar mi? mesela 92 dogumlu mezuniyetine 2 sinav kalmis.. yani 1 sene desek, bu sekilde yine tecil edilir mi lise diplomasi ile? bir sikinti cikar mi?
Mezuniyetine bir sene kalmış ama diplomayla tecili soruyorsun hocam. Her sene bir şey değiştiriyorlar, bu değişen şeyler bölge bölge, memur memur da farklılık gösteriyor. Artık eskisi gibi değil zaten askerlik şubeleri, en azından benim şansıma çok iyi ve ilgili insanlar denk geldi, başından savmak yerine ne kadar soru sorduysam cevapladılar bıkmadan.

Basit bir hesapla gelecek sene mezun olacağını varsayarsak, 27 yaşında olacaksın. Yaş itibariyle biraz sıkıntı çıkarabilirler tahminimce. O da şöyle olur, maksimum 29 yaşının sonuna kadar tecil ettirebildiğin için, hemen bir üniversiteye girip giremeyeceğine dikkat edebilirler ya da hiç dikkat etmeyebilir ve iki sene tecili verebilirler. Açıkçası garip bir şekilde yüzde yüz bir bilgi yok bu konularda, her şey gün yüzünde gibi görünüyor ama her defasında aksilik de çıkabiliyor. Allah kerim. :27:

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 02 Haz 2018, 15:33

ErayUs yazdı: 02 Haz 2018, 12:54
servetinanc yazdı: 02 Haz 2018, 03:47 arkadaslar yas kac olursa olsun tecil ediyorlar mi? mesela 92 dogumlu mezuniyetine 2 sinav kalmis.. yani 1 sene desek, bu sekilde yine tecil edilir mi lise diplomasi ile? bir sikinti cikar mi?
Mezuniyetine bir sene kalmış ama diplomayla tecili soruyorsun hocam. Her sene bir şey değiştiriyorlar, bu değişen şeyler bölge bölge, memur memur da farklılık gösteriyor. Artık eskisi gibi değil zaten askerlik şubeleri, en azından benim şansıma çok iyi ve ilgili insanlar denk geldi, başından savmak yerine ne kadar soru sorduysam cevapladılar bıkmadan.

Basit bir hesapla gelecek sene mezun olacağını varsayarsak, 27 yaşında olacaksın. Yaş itibariyle biraz sıkıntı çıkarabilirler tahminimce. O da şöyle olur, maksimum 29 yaşının sonuna kadar tecil ettirebildiğin için, hemen bir üniversiteye girip giremeyeceğine dikkat edebilirler ya da hiç dikkat etmeyebilir ve iki sene tecili verebilirler. Açıkçası garip bir şekilde yüzde yüz bir bilgi yok bu konularda, her şey gün yüzünde gibi görünüyor ama her defasında aksilik de çıkabiliyor. Allah kerim. :27:

aynen hocam haklisiniz. bu sene bitirip seneye universiteye giricem insallah. umarim bir problem olmadan bende tecil ettirebilirim.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 02 Haz 2018, 16:29

servetinanc yazdı: 02 Haz 2018, 15:33

aynen hocam haklisiniz. bu sene bitirip seneye universiteye giricem insallah. umarim bir problem olmadan bende tecil ettirebilirim.
İnşallah edebilirsiniz. Dua edeceğim. Okul hayatınızda da başarılar diliyorum.

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 02 Haz 2018, 16:49

ErayUs yazdı: 02 Haz 2018, 16:29
servetinanc yazdı: 02 Haz 2018, 15:33

İnşallah edebilirsiniz. Dua edeceğim. Okul hayatınızda da başarılar diliyorum.

tesekkurler hocam, size de basarilar diliyorum.

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 04 Haz 2018, 07:11

ErayUs yazdı: 01 Haz 2018, 20:37
Mrronaldo yazdı: 01 Haz 2018, 01:17 Bugün diplomayı aldım.Halk eğitimde ki çalışan arkadaş.Mezuniyet belgesi ile askerlik tecil edebilirdin dedi.Düz lise okuyan mezun olan arkadaşlar mezuniyet belgesi ile askerlik tecil işlemi yaptıra bilir.Askerlik şubesinden e-devlet ile çıkartıp tecil işlemi yapıyolar.
Bana da tam tersi deniyor yahu, diploma dışında bir şey yapmıyoruz diyorlar.
Aslında zaten başta ki "Her şeyden önce şubeye gidip bilgi almak gerekiyor" uyarısını da böyle şeyler için yapmıştım.
Her konuda olduğu gibi bu konuda da farklılıklar var. :D

Dipnot: Doktora gidip muayene olan arkadaşların dikkatine:

SAKIN DOKTORUN VERECEĞİ BASİT BİR ÇIKTIYA EYVALLAH DEMEYİN. DOKTOR E-DEVLET ÜZERİNDEN, DÖRT BEŞ SORULUK BİR FORUM DOLDURACAK SİZİN SAĞLIK DURUMUNUZA GÖRE. NORMAL BASİT BİR ÇIKTI KABUL EDİLMEDİĞİ GİBİ, E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILMADIĞI İÇİN ASKERİYE SİSTEMİNDE DE GÖZÜKMEYECEKTİR.
Benim şubem Halıcıoğlu orda ki memur söyledi.Mezun olunca diplomayı beklemene gerek yok dedi.E-devletin varsa giriş yapıp yine tecil ederiz demişti .Memur çalışanlar bazıları bilmeye bilir.

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 04 Haz 2018, 07:13

29 yaşına kadar vaktin var.Mezun olunca tecillin bozuluyor haberin olsun tekrar askerlik şubesine gitmeyi unutma.

TRay55

Mesaj gönderen TRay55 » 04 Haz 2018, 12:53

Arkadaslar ben 12 siifin 2 donemi aciga gectim sinava calismak icin.Su an mezun olduk .Askerlik tecili yaptirmam gerekir mi 18 yasindayim.

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 04 Haz 2018, 21:51

TRay55 yazdı: 04 Haz 2018, 12:53 Arkadaslar ben 12 siifin 2 donemi aciga gectim sinava calismak icin.Su an mezun olduk .Askerlik tecili yaptirmam gerekir mi 18 yasindayim.
e-devlet üzerinden bak derim yinede muayene zamanın gelmiş olabilir kaçak duruma düşersen polis gbtne baktığı zaman çıkar sıkıntı çıkartır.E-devlette bi problem yoksa şubeye gitmene gerek yok.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 07 Haz 2018, 15:04

Yarın aile hekiminin yönlendirmesiyle düz taban, önce geçirdiğim ameliyatlar ve göz bozukluğum için devlet hastanesine gideceğim. Çürük ihtimali var deniyor ama açıkçası çürük alma niyetim yok sadece tecil ettirilirsin şu üniversiteyi bitireyim gitmek istiyorum dedim, belli olmaz dedi. Sizce bana sorarlar mı gitmek ister misin diye?

Mrronaldo
Doktor

Mesaj gönderen Mrronaldo » 09 Haz 2018, 03:21

ErayUs yazdı: 07 Haz 2018, 15:04 Yarın aile hekiminin yönlendirmesiyle düz taban, önce geçirdiğim ameliyatlar ve göz bozukluğum için devlet hastanesine gideceğim. Çürük ihtimali var deniyor ama açıkçası çürük alma niyetim yok sadece tecil ettirilirsin şu üniversiteyi bitireyim gitmek istiyorum dedim, belli olmaz dedi. Sizce bana sorarlar mı gitmek ister misin diye?
Sağlık durumu olmayanları genelde askere almıyolar ciddi bi problem varsa diğer türlü ciddi bi şey değilse zaten alırlar .

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 12 Haz 2018, 00:44

Mrronaldo yazdı: 09 Haz 2018, 03:21
ErayUs yazdı: 07 Haz 2018, 15:04 Yarın aile hekiminin yönlendirmesiyle düz taban, önce geçirdiğim ameliyatlar ve göz bozukluğum için devlet hastanesine gideceğim. Çürük ihtimali var deniyor ama açıkçası çürük alma niyetim yok sadece tecil ettirilirsin şu üniversiteyi bitireyim gitmek istiyorum dedim, belli olmaz dedi. Sizce bana sorarlar mı gitmek ister misin diye?
Sağlık durumu olmayanları genelde askere almıyolar ciddi bi problem varsa diğer türlü ciddi bi şey değilse zaten alırlar .
Çürük raporu almamak için elimden gelen her şeyi yaptım ve almadım. :D
Arkadaşlarımdan "Engelli gibi yürü" diye taktik veren bile oldu, askerlikten neden korkarlar ki yahu bu kadar?

Bu arada bir aydır tecil işiyle uğraşıyorum sadece askerlik şubesine sanırım bir ayda on kez gittim, bu gün de gittim ve yine iki belgem e-devlette gözükmedi. Tam işe döndüm, gözüküyor gel dediler, bu sefer ben gidemedim. Yarın gidip halledeceğim hayırlısıyla. Sormamı istediğiniz soru varsa gece 00.00 da bakacağım sormaya çalışırım gelen soruları.

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 12 Haz 2018, 14:53

Bu gün gittim ve tecilimi aldım Allah'a bin şükür.
2021'e kadar sorgusuz sualsiz tecil ettiler.
Ama benim tecilim de çok pürüz çıktı inşallah sizde çıkmaz.
Sağ olsun askerlik şube çalışanları çok ilgilendi yoksa tecilimle hala uğraşıyor olurdum.

Awayks

Mesaj gönderen Awayks » 21 Ağu 2018, 00:49

Bu yeni askerlik tecili dediğiniz devam eden öğrencileride kapsıyor mu yoksa diplomalılar için mi anlamadım? 2019 başında ek c2 ile gidip tecil edemeyecek miyim yani şimdi ben?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Ağu 2018, 17:08

Awayks yazdı: 21 Ağu 2018, 00:49 Bu yeni askerlik tecili dediğiniz devam eden öğrencileride kapsıyor mu yoksa diplomalılar için mi anlamadım? 2019 başında ek c2 ile gidip tecil edemeyecek miyim yani şimdi ben?
http://asal.msb.gov.tr/Askeralma/icerik ... -islemleri

Resim

Hocam 29 Yaş Sınırı Var Onun Dışında Diplomalı Ayrı Okuyan Ayrı

Diplomalı Kişi Aldığı Diplomayı Aldığı Sene Erteletebiliyor Ondan Sonraki Gidişince Artık Mezun Olduğundan Tekrar Lise Üzerine Tecil Yaptıramaz.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön