2017/4 Mezun Askerlik Tecili

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Jezxy
Onursal Üye

Re: 2017/4 Mezun Askerlik Tecili

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Kas 2018, 18:24

Gelicek Ay Açık Lise Dağıtıma Çıkartmassa ! Ocak Şubat Gibi 2018/1.Dönemi İle Birlikte Dağıtılır.

xcan35

Mesaj gönderen xcan35 » 21 Kas 2018, 18:27

Jezxy yazdı: 21 Kas 2018, 18:24 Gelicek Ay Açık Lise Dağıtıma Çıkartmassa ! Ocak Şubat Gibi 2018/1.Dönemi İle Birlikte Dağıtılır.
Teşekkürler basılmış diplomayı bu kadar uzun tutmalarıda saçma geldi bana şahsen ay sonu yolla gitsin topluca izmir'e

xcan35

edevlet tecil

Mesaj gönderen xcan35 » 26 Kas 2018, 17:00

çarşamba günü sağlık işlemi yeşil oldu ama şube hala onay atmadı şubeye gitmeme gerek var mı?

Resim

Jezxy
Onursal Üye

Re: edevlet tecil

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Kas 2018, 17:55

Hocam Ben Geçen Hafta Askeriyeye Gittim Bedelli Askerlik Başvurusundan Dolayı Sizin Sağlık Raporlarınız Sisteme Hemen Düşmüyor Dedi

E-DEVLET Üzerinden Onaylı Gözüküyor Lakin Askeriyenin Sisteminde Gözükmüyor Dedi Ara Ara Uğrayıp Öğrenmeniz Gerekiyor , Kasımın 1 De Muayene Olan Kişi Daha Yeni Yeni Düşüyor Sisteme Dedi.

Şimdi Size Gelicek Olursak.

Askeriye Şubenin Onaylamasını Bekliyorsunuz. Bu Biraz Vakit Alabilir ...

Keşke Diplomanız Basılı Olsaydı 2 Tane Fotokopisi İle Başvuru Yapın Diyicem Ama Diplomasız Sıkıntı Çıkabilir.

İsterseniz BU HAFTA BEKLEYİN EĞER ASKERLİK ŞUBESİ ONAYLAMAZ İSE

HALK EĞİTİM ÇIKMA BELGESİ ALIP ASKERLİK ŞUBESİNE GİDİN.

Ve Bu Arada Minumum 2 Yıl Onay Veriyorlar , Maksimumda 2022 Sonuna Kadar Tecil Tanıyorlar.

xcan35

Mesaj gönderen xcan35 » 26 Kas 2018, 18:35

Jezxy yazdı: 26 Kas 2018, 17:55 Hocam Ben Geçen Hafta Askeriyeye Gittim Bedelli Askerlik Başvurusundan Dolayı Sizin Sağlık Raporlarınız Sisteme Hemen Düşmüyor Dedi

E-DEVLET Üzerinden Onaylı Gözüküyor Lakin Askeriyenin Sisteminde Gözükmüyor Dedi Ara Ara Uğrayıp Öğrenmeniz Gerekiyor , Kasımın 1 De Muayene Olan Kişi Daha Yeni Yeni Düşüyor Sisteme Dedi.

Şimdi Size Gelicek Olursak.

Askeriye Şubenin Onaylamasını Bekliyorsunuz. Bu Biraz Vakit Alabilir ...

Keşke Diplomanız Basılı Olsaydı 2 Tane Fotokopisi İle Başvuru Yapın Diyicem Ama Diplomasız Sıkıntı Çıkabilir.

İsterseniz BU HAFTA BEKLEYİN EĞER ASKERLİK ŞUBESİ ONAYLAMAZ İSE

HALK EĞİTİM ÇIKMA BELGESİ ALIP ASKERLİK ŞUBESİNE GİDİN.

Ve Bu Arada Minumum 2 Yıl Onay Veriyorlar , Maksimumda 2022 Sonuna Kadar Tecil Tanıyorlar.
Ben ekim 8'de mezun oldum tecilim aralk sonunda bitiyor ama öğrencilik bitince 2 ay içinde şbeye gidin diyorlar aralık 8 de 2 ay olacak ama açk liseye girdiğimde diploma no almış ögrenciler statüsünde yazıyor yani öğrencimiyiz hala sistemde e devletten girince öğrencilik kaydımız bulunmamakta

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Kas 2018, 18:44

https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim ... -sorgulama

Şurada Mezun Gözüküyorsanız , Artık Mezun Bir Açık Lise Öğrencisisiniz .. ve Halk Eğitimden Çıkma Belgesi Alabilirsiniz.

Sizin E-DEVLET ÜZERİNDEN TECİL YAPARKEN ASKERLİK ŞUBESİDE BUNA BAKICAK E-DEVLET ÜZERİNDEN BU ÖĞRENCİ OKUYORMU MEZUN MU !

O Son 2 Ay Olayı Tedbir Amaçlı Yazdıkları Yazıdır.

Siz Şuan Yapmanız Gerekenleri Yaptınız Sadece Askerlik Şubesinin Onaylamasını Bekliyorsunuz.

Dediğim Gibi Eğer Bir Hafta Daha Bekleyebilirim Derseniz Oranında Yeşile Dönmesini Bekleyin.

Yok Ben Askerlik Şubesine Gidiyim Derseniz HALK EĞİTİMDEN Çıkma Belgesini Temin Edip Askerlik Şubesine Başvurabilirsiniz.

xcan35

Mesaj gönderen xcan35 » 26 Kas 2018, 20:33

Jezxy yazdı: 26 Kas 2018, 18:44
https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim ... -sorgulama

Şurada Mezun Gözüküyorsanız , Artık Mezun Bir Açık Lise Öğrencisisiniz .. ve Halk Eğitimden Çıkma Belgesi Alabilirsiniz.

Sizin E-DEVLET ÜZERİNDEN TECİL YAPARKEN ASKERLİK ŞUBESİDE BUNA BAKICAK E-DEVLET ÜZERİNDEN BU ÖĞRENCİ OKUYORMU MEZUN MU !

O Son 2 Ay Olayı Tedbir Amaçlı Yazdıkları Yazıdır.

Siz Şuan Yapmanız Gerekenleri Yaptınız Sadece Askerlik Şubesinin Onaylamasını Bekliyorsunuz.

Dediğim Gibi Eğer Bir Hafta Daha Bekleyebilirim Derseniz Oranında Yeşile Dönmesini Bekleyin.

Yok Ben Askerlik Şubesine Gidiyim Derseniz HALK EĞİTİMDEN Çıkma Belgesini Temin Edip Askerlik Şubesine Başvurabilirsiniz.
Ayn bu hafta bekleyecegim yeşil olmazsa giderim heralde

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Kas 2018, 20:36

Hocam Şunuda Söyleyim Hiç Tedirgin Olmanıza Gerek Yok

Diyelim 31 Aralık Teciliniz Bitiyorya 1 Aylık Bir Müddeti ...

Sadece O 1 AY İçerisinde POLİS GBT Kontrolüne Girmemeniz Gerekiyor.

Ve Çok Rahat Tecil Alma İmkanınız Var Lakin Bu Prosedürlere Takıldığınızdan Böyle Oldu.

İnşallah Yeşile Döner Veya Bu Hafta , Ay İçerisinde Diplomalar Gönderilmiş Olursa Her İki Şekildede Tecil Probleminiz Kökten Çözüme Kavuşur

Cascade

Mesaj gönderen Cascade » 26 Kas 2018, 21:04

Hocam aynı durumdayım bende sizinle bu gün şubeye gittim bedelli durumundan dolayı kalabalıktı memura sorma şansım oldu e-devlet üzerinden alının mezuniyet belgesi ile yapılabilceini söylediler.Çıkma alma işindede diploma no su alanlara verilmiyor galiba emin değilim bilgilendirseniz sevinrim. ocak sonuna kadar halletme zamanımız var.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Kas 2018, 21:12

Hocam İki Belgeyide Alıp Gidebilirsiniz Hiç Fark Etmez ...

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÇIKTI ALIN

HALK EĞİTİMDEDE ÇIKMA BELGESİ ALIN İŞİNİZ BİTİNCE TESLİM EDERSİNİZ TEKRAR ASLI SİZDE KALIYOR FOTOKOPİYİ ASKERLİK ŞUBESİ ALIYOR.

VE ÇIKMA BELGESİ MEZUN ÖĞRENCİLERE VERİLİYOR.

MEZUNİYET ÇIKTISI FALAN HALA ÖĞRENCİ DURUMU AKTİF VEYA MEZUNİYET İNCELEMESİNDE OLAN ÖĞRENCİLERE VERİLMİYOR.

BUNUNLA KARIŞTIRIYOR OLABİLİRSİNİZ.

ÇIKMA BELGESİ DİPLOMANIN SADECE RESMİ DİLEKÇE HALİ DİYİM ÜZERİNDE MEZUN OLDUĞUNUZ ALAN DAL DİPLOMA PUANINIZ FALAN YAZIYOR.

GERİ TESLİM ETMEYİ UNUTMAYIN

EĞER SİZİNDE ARALIK SONUNA KADAR VAKTİNİZ VARSA BEKLEYİN EĞER DİPLOMALAR GÖNDERİLİRSE DİPLOMANIZ İLE GİDERSİNİZ.

xcan35

Mesaj gönderen xcan35 » 03 Ara 2018, 21:06

Jezxy yazdı: 26 Kas 2018, 21:12 Hocam İki Belgeyide Alıp Gidebilirsiniz Hiç Fark Etmez ...

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÇIKTI ALIN

HALK EĞİTİMDEDE ÇIKMA BELGESİ ALIN İŞİNİZ BİTİNCE TESLİM EDERSİNİZ TEKRAR ASLI SİZDE KALIYOR FOTOKOPİYİ ASKERLİK ŞUBESİ ALIYOR.

VE ÇIKMA BELGESİ MEZUN ÖĞRENCİLERE VERİLİYOR.

MEZUNİYET ÇIKTISI FALAN HALA ÖĞRENCİ DURUMU AKTİF VEYA MEZUNİYET İNCELEMESİNDE OLAN ÖĞRENCİLERE VERİLMİYOR.

BUNUNLA KARIŞTIRIYOR OLABİLİRSİNİZ.

ÇIKMA BELGESİ DİPLOMANIN SADECE RESMİ DİLEKÇE HALİ DİYİM ÜZERİNDE MEZUN OLDUĞUNUZ ALAN DAL DİPLOMA PUANINIZ FALAN YAZIYOR.

GERİ TESLİM ETMEYİ UNUTMAYIN

EĞER SİZİNDE ARALIK SONUNA KADAR VAKTİNİZ VARSA BEKLEYİN EĞER DİPLOMALAR GÖNDERİLİRSE DİPLOMANIZ İLE GİDERSİNİZ.

Tecil ettiler 2021'e kadar
Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ara 2018, 21:43

Hadi Gözünüz Aydın Olsun :gozkırkma:

Aynı Konuda Takılan Arkadaş Olursa El Ayak Olmuş Olur Bu Konu :)

“Askerlik Tecili” sayfasına dön