Tecil İşlemi Hakkında

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
devrimp
Çırak

Tecil İşlemi Hakkında

Mesaj gönderen devrimp » 21 Kas 2018, 21:23

Merhaba 55 kredim var 8. Dönemdeyim 3. Kez tecil işlemine gidicem daha gitmedim ama aklıma takılan sorular var aöl okuduğumuz boyunca tecil işlemi yapabiliyormuyuz ve dönem bittiğinde direk askeremi alıyorlar ?? :08:

Jezxy
Onursal Üye

Re: Tecil İşlemi Hakkında

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Kas 2018, 23:53

Öğrencilerin Askerlik Erteleme İşlemleri
  1. Öğrencilerin askerlikleri 1111 sayılı Askerlik Kanunu'nun 35'inci madde 1'inci fıkra (c) bendinde yer alan esaslar dahilinde 29 yaşını geçmemek üzere ertelenmektedir.
  2. Lise veya dengi okullar ile fakülte ve yüksekokullarda öğrenim görenlerin askerlikleri, 29 yaşını geçmemek üzere mezun oluncaya veya ilişikleri kesilinceye kadar ertelenmektedir.

Sizin Kaç Kere Tecil Ettirdiğinizin Sayısının Bir Önemi Yok.

Yasa Gereği 29 Yaşına Kadar İmkanınız Var.

Sadece Açık Lise Geçişinizden İtibaren Tüm Dönemler Aktif Yazmalı.

29 Yaşınızdan Evvel Açık Lisede Mezun Olursanız 2 Ay İçerisinde Bunu Askeriye Başvurup Mezun Olduğunuzu Belli Etmeniz Gerekiyor.

Liseden Mezun Olduğunuz Taktirde Eğer Askere Gitmek İstiyorsanız Hemen Gidebiliyorsunuz.
Veya Tecil Etmek İstersenizde 1 veya 2 Sene Daha Askerlik Şubesi Yeni Mezun Olduğunuzdan Dolayı Tecil İmkanı Tanıyabiliyor.

Cascade

Mesaj gönderen Cascade » 22 Kas 2018, 02:43

Hocam 2017-4 döneminde mezun oldum aldığım tecilim yıl sonuna kadar şubeye gittim geçici mezuniyet belgesiyle olamadığını mutlak diploma gerekli dediler.Şu konuda endişeliyim en az 3 aylık galiba diplama basım ve teslim süresi var ocak sonuna kadar halletmem gerekiyor dediğiniz gibi şubata kalırsa nasıl bir yol izlicez .E-devletten alınan mezuniyet belgesi ile yapan arkadaşlar olmuş ama bende diploma istendi.Bu arada belgeyi halk eğitimden aldım e - devletten alsam kabul olurmuydu.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 22 Kas 2018, 03:10

Hocam Geçici Mezuniyet Belgesini Kabul Etmemeleri Çok Normal ! Çünkü Hiç Bir Resmi Kurum Kabul Etmiyor Aslında Bu Belgeyi.

2017/4 Dönem Mezunu Olduğunuzdan Dolayı E-DEVLET Üzerinde Sizinde Mezun Olduğunuz Gözüküyordur.

Memura Durumu Birebir Anlatın Basım Aşamasının Bu Tarihler Arası Olduğunu ve MUTLAKA MEZUN OLDUĞUM E-DEVLET ÜZERİNDEN GÖZÜKTÜĞÜNÜ SÖYLEYİN ve E-DEVLET Üzerinden Mezun Olduğunuza Dair Olan Sayfanın BARKODLU HALİNİ ÇIKTISI İLE Askeriye Başvurun. Rahatlıkla Tecil Yaptırabilirsiniz.

EĞER BUNUDA KABUL ETMEZ İSE :) YİNE HER İHTİMALİ SÖYLEMEKTE FAYDA VAR.

Halkeğitimden ÇIKMA BELGESİ TALEP EDİN. BU DİPLOMANIN DİĞER RESMİ HALİ OLUYOR BUNUNDA MUTLAKA ÇÖZÜME KAVUŞUR.

VE DİKKAT EDİN ÇIKMA BELGESİ İLE İŞİNİZ TAMAMEN BİTTİ ZAMAN VEYA DİPLOMANIZ BASILMIŞ HALİNİ ALMAYA GİTTİĞİNİZDE MUTLAKA HALKEĞİTİME TEKRAR TESLİM EDİN.

devrimp
Çırak

Mesaj gönderen devrimp » 22 Kas 2018, 06:09

Jezxy yazdı: 21 Kas 2018, 23:53 Öğrencilerin Askerlik Erteleme İşlemleri
  1. Öğrencilerin askerlikleri 1111 sayılı Askerlik Kanunu'nun 35'inci madde 1'inci fıkra (c) bendinde yer alan esaslar dahilinde 29 yaşını geçmemek üzere ertelenmektedir.
  2. Lise veya dengi okullar ile fakülte ve yüksekokullarda öğrenim görenlerin askerlikleri, 29 yaşını geçmemek üzere mezun oluncaya veya ilişikleri kesilinceye kadar ertelenmektedir.

Sizin Kaç Kere Tecil Ettirdiğinizin Sayısının Bir Önemi Yok.

Yasa Gereği 29 Yaşına Kadar İmkanınız Var.

Sadece Açık Lise Geçişinizden İtibaren Tüm Dönemler Aktif Yazmalı.

29 Yaşınızdan Evvel Açık Lisede Mezun Olursanız 2 Ay İçerisinde Bunu Askeriye Başvurup Mezun Olduğunuzu Belli Etmeniz Gerekiyor.

Liseden Mezun Olduğunuz Taktirde Eğer Askere Gitmek İstiyorsanız Hemen Gidebiliyorsunuz.
Veya Tecil Etmek İstersenizde 1 veya 2 Sene Daha Askerlik Şubesi Yeni Mezun Olduğunuzdan Dolayı Tecil İmkanı Tanıyabiliyor.
Bana lise okuyanların 3-4 sene erteleme hakkın var diye söylendi ve bi kaç yerde okudum inş doğrudur ya korktuğumuzdan değil tam vaktinde askere almasınlar iş güç var her şeyi bırakıp birde askere gidicez off

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 22 Kas 2018, 06:34

Bu Tamamen Yaşınızla Alakalı Bir Durum Şimdi 25 26 Yaşında Başvuran Bir Kişiye 3 4 Senelik TECİL VERMEZLER ..

AMA 20 21 YAŞINDA BAŞVURAN BİR ÖĞRENCİYE RAHAT 3 4 SENELİK TECİL HAKKI TANIRLAR.

devrimp
Çırak

Mesaj gönderen devrimp » 22 Kas 2018, 15:53

Jezxy yazdı: 22 Kas 2018, 06:34 Bu Tamamen Yaşınızla Alakalı Bir Durum Şimdi 25 26 Yaşında Başvuran Bir Kişiye 3 4 Senelik TECİL VERMEZLER ..

AMA 20 21 YAŞINDA BAŞVURAN BİR ÖĞRENCİYE RAHAT 3 4 SENELİK TECİL HAKKI TANIRLAR.
Şimdi ben 21 yaşındayım 29 yaşına kadar erteleyebilme imkanım var o zaman yani diyelim aöl hala devam ediyo

Awayks

Mesaj gönderen Awayks » 23 Kas 2018, 03:27

devrimp yazdı: 22 Kas 2018, 15:53
Jezxy yazdı: 22 Kas 2018, 06:34 Bu Tamamen Yaşınızla Alakalı Bir Durum Şimdi 25 26 Yaşında Başvuran Bir Kişiye 3 4 Senelik TECİL VERMEZLER ..

Şimdi ben 21 yaşındayım 29 yaşına kadar erteleyebilme imkanım var o zaman yani diyelim aöl hala devam ediyo
nerden söylendi hocam askerlik şubesinden mi? bende sizinle aynı durumdayım yas 22 sorun olacağını sanmıyorum

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 23 Kas 2018, 04:13

Awayks yazdı: 23 Kas 2018, 03:27 nerden söylendi hocam askerlik şubesinden mi? bende sizinle aynı durumdayım yas 22 sorun olacağını sanmıyorum
Bu Sizin Yasal HAKKINIZ !

Detaylarına Aşağıdaki Bağlantıdan Bakabilirsin.

http://www.asal.msb.gov.tr/Askeralma/ic ... -islemleri

“Askerlik Tecili” sayfasına dön