Mezun Tecil Acil!!

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
mutludogn

Mezun Tecil Acil!!

Mesaj gönderen mutludogn » 30 May 2019, 19:47

Arkadaşlar ben mezun oldum e-devletten mezun belgesi alıp tecil ettirmeye gittim oradaki bayan bana hala okunuyorsun tecilin yıl sonuna kadar var dedi.Yeni kanun çıkmadan tecil ettirmem lazim çünkü 1997 doğumluyum Diploma basılınca gel dediler diploma geç basılıyor ne yapmam lazım üniversite sınavına giricem bu sene kazanamasam korkusu var yardım ederseniz çok Sevinirim.

Kullanıcı avatarı
anlakdnz95
Acemi

Re: Mezun Tecil Acil!!

Mesaj gönderen anlakdnz95 » 30 May 2019, 23:27

mutludogn yazdı: 30 May 2019, 19:47 Arkadaşlar ben mezun oldum e-devletten mezun belgesi alıp tecil ettirmeye gittim oradaki bayan bana hala okunuyorsun tecilin yıl sonuna kadar var dedi.Yeni kanun çıkmadan tecil ettirmem lazim çünkü 1997 doğumluyum Diploma basılınca gel dediler diploma geç basılıyor ne yapmam lazım üniversite sınavına giricem bu sene kazanamasam korkusu var yardım ederseniz çok Sevinirim.
dostum bende 97 doğumluyum , ve 190 kredim var , yani bende bu sene mezunum sayılır ek sınavda veya bir uzatma durumu olursa o sınavda da 2 krediyi verip mezun olucam . (yani aynı durumdayız) öncelikle diplomaların hangi zaman aralıklarında verildiğini iyice bir araştır derim , ardından , EĞER normal üniversite tutturamazsan açık öğretim fakültesini araştır ve aöf nin tecil şartlarına bak derim ben sana .Ayrıyetten aklıma bir şey daha geldiği için eklemek istedim, bizim gibi yaşı lise mezuniyet yaşını geçmiş olanlar için bildiğim kadarı ile 2 senelik lise mezuniyeti yani 'keyfi tecil' geçerliliği yok diye biliyorum bu yüzden , üniversite sınavında gerek 2. öğretim bir yer tutturmaya çalış dostum. bilgim ölçüsünde yardımcı olmaya çalıştım , eksiklerim veya hatalarım var ise söylediklerimde şimdiden kusura bakma.
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk

“Askerlik Tecili” sayfasına dön