Andromeda Galaksisi ( Birazda Bilgi )

Herşey serbest...
Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Andromeda Galaksisi ( Birazda Bilgi )

Mesaj gönderen Dersatatürk » 10 Oca 2016, 05:25

Televizyon kanallarında ki kirlilik , sosyal medya'da oluşan kirlilik . Bunlara baktığımızda artık bilgi ve ufkumuzu açan hiç bir program göremiyorum artık istisnai programlar vardır elbette ama genel olarak kirli ... Gerçekten araştırmayı , bilgiyi seven biriyim ve bazı ilginç bulduğum konuları sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar umarım okursunuz , beğenirsiniz .

Andromeda Galaksisi ;

Dünya üzerinde bulunan şuan ki gözlemlenebilen evrende 100 Milyar galaksi bulunmaktadır . İçinde dünyamızın'da bulunduğu Samanyolu galaksisine ve dünyamıza en yakın galaksi Andromeda galaksisidir . İlginç özelliklerinden biride yaklaşık 1 trilyon yıldıza ev sahipliği yapmaktadır ve şuan dünyada çıplak gözle görülebilen tek galaksidir .

Andromeda galaksisi şuan saniye'de 300 KM hızla Samanyolu galaksisinin üstüne doğru hareket etmektedir , bilim insanlarının bu konuda bir çok teorisi var . Bir teori iki galaksi iç içe geçerek birleşecek ve yeni bir galaksi oluşacak . Bir teori Andromeda , Samanyolu galaksisini yutacak . Bir başka teori çarpışacak ve iki galaksiden biri yok olacak ...

Resim

Öyle ve ya böyle bizler bunu göremeyeceğiz torunlarımız bile göremeyecek emin olun çünkü bu ortalama olarak hesaplandığında 17.5 trilyon yıl sonra gerçekleşecek .

Andromeda'nın dünyadaki üzerindeki en işlevsel ve en büyük teleskobu ile çekilmiş fotoğrafı ;

http://www.spacetelescope.org/static/ar ... c1502a.jpg

Fotoğrafı direk buraya yapıştıramıyorum ne yazık ki çözünürlüğü buna izin vermiyor linkini attım o yüzden umarım bir sorun yaratmaz sitemiz açısından .

Andromeda'nın , Türkçe'de ki anlamı zincire vurulmuş kızdır . Mitolojik bir isimdir ...

Koskoca bir evrende yaşıyoruz ve sokakta bir kişiyi çevirip bunları sorsanız size ''-hö'' o ne der . Ben şimdi o adamı suçlamıyorum ama bahsettiğim gibi sosyal medya , televizyon , internet gibi araçlar , gereçler bize çok farklı olarak sunuluyor . Bilgi çağındayız ama bize bilgi sunulmuyor .

Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Andromeda Galaksisi ( Birazda Bilgi )

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 10 Oca 2016, 18:20

:25:

“Serbest Kürsü” sayfasına dön