İlk 30 dakika'da çıkış...

Herşey serbest...
Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

İlk 30 dakika'da çıkış...

Mesaj gönderen sizofren » 02 Nis 2018, 01:16

Sözüm genel olarak değildir sadece bazı kimseler için geçerlidir.
3. Oturum da sadece 2 dersim vardı ikisi de basit derslerdi, ben o iki dersi ilk 35 dakika da bitirip çıkarken aynı anda benim ile birlikte çıkmak için kitapçık ve optiği teslim eden bir aöl öğrencisi, kitapçığın da 4 ders vardı ve 1 kimya 4'ü kestirebilirdim. Hayır yani günlerdir bu aklımı kurcalıyor bu acele neden ve 30 dakika dolunca nasıl oluyor da okul boşalıyor. Madem ki bu iş de gözünüz yok sizi sıkıyor neden aöl'ü meşgul ediyorsunuz..
Emin olun bu şekilde davrananlar aöl de olmasa herkes evine yakın daha rahat sınava girebilirdi..

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

ErayUs
Acemi

Re: İlk 30 dakika'da çıkış...

Mesaj gönderen ErayUs » 02 Nis 2018, 01:18

sizofren yazdı: 02 Nis 2018, 01:16 Sözüm genel olarak değildir sadece bazı kimseler için geçerlidir.
3. Oturum da sadece 2 dersim vardı ikisi de basit derslerdi, ben o iki dersi ilk 35 dakika da bitirip çıkarken aynı anda benim ile birlikte çıkmak için kitapçık ve optiği teslim eden bir aöl öğrencisi, kitapçığın da 4 ders vardı ve 1 kimya 4'ü kestirebilirdim. Hayır yani günlerdir bu aklımı kurcalıyor bu acele neden ve 30 dakika dolunca nasıl oluyor da okul boşalıyor. Madem ki bu iş de gözünüz yok sizi sıkıyor neden aöl'ü meşgul ediyorsunuz..
Emin olun bu şekilde davrananlar aöl de olmasa herkes evine yakın daha rahat sınava girebilirdi..
Askerlik tecili, aile baskısı, iş bulmak için ucundan kıyısından okuma zorunluğu vb.. aslında duruma katrilyon sebep sığdırılabilir.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 02 Nis 2018, 01:21

Askerlik tecili, aile baskısı, iş bulmak için ucundan kıyısından okuma zorunluğu vb.. aslında duruma katrilyon sebep sığdırılabilir.
[/quote]

Size hak veriyorum, fakat ülkemiz de şöyle bir ön yargı mecvut; Aöl ne neden normal okul değil ?
Bu küçümsemeye sizce de bu kesim de veya buna benzer davranış neden olmuyor mu yani Aöl'ün bu kadar küçümsenmesi..
Hatta 3. Oturuma girmeyen bile onlarca insan var.. Belki farkında değiliz ama bunun mağduriyeti küçük şehir de ki ülkenin zor iklim ve coğrafya da ki insanlara çok.

Resim

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 02 Nis 2018, 01:23

sizofren yazdı: 02 Nis 2018, 01:21 Askerlik tecili, aile baskısı, iş bulmak için ucundan kıyısından okuma zorunluğu vb.. aslında duruma katrilyon sebep sığdırılabilir.

Size hak veriyorum, fakat ülkemiz de şöyle bir ön yargı mecvut; Aöl ne neden normal okul değil ?
Bu küçümsemeye sizce de bu kesim de veya buna benzer davranış neden olmuyor mu yani Aöl'ün bu kadar küçümsenmesi..
Hatta 3. Oturuma girmeyen bile onlarca insan var.. Belki farkında değiliz ama bunun mağduriyeti küçük şehir de ki ülkenin zor iklim ve coğrafya da ki insanlara çok.
[/quote]

Dediğinizi anlıyorum lakin yapacak bir şey yok.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 25 Nis 2018, 01:12

Büyük ihtimal o gördüğünüz kişi çalışmadığı için hızlıca hepsini atmıştır. Ben de çok gördüm 13 yıl sadece masraf yapanlar var. Ne ders çalışma ne bişey. Muaf olup kurtuluyorlar derslerden. Bu hoş bişey değil çünkü ben mesela çok çalışıp emek verdim açıklisede ama aynı diplomayı aldık.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 25 Nis 2018, 03:05

sistem bilgiyi ölçmüyor. hiç kitap açma zaten 4 5 senede ite kaka mezun oluyosun deslerden muaf ola ola bitiyor. dil anlatımı da bi şekilde veriyolar işte al sana diploma :D
Resim

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 25 Nis 2018, 15:00

Köylü Kızı yazdı: 25 Nis 2018, 01:12 Büyük ihtimal o gördüğünüz kişi çalışmadığı için hızlıca hepsini atmıştır. Ben de çok gördüm 13 yıl sadece masraf yapanlar var. Ne ders çalışma ne bişey. Muaf olup kurtuluyorlar derslerden. Bu hoş bişey değil çünkü ben mesela çok çalışıp emek verdim açıklisede ama aynı diplomayı aldık.
Haklsıınız fakat böyle herkes AÖL öğrencisi olabildiği için açık okul ülkemiz de küçümseniyor örgün eğitime gelen 2 yıl devamlı kalınırsa atılma kuralına benzer Aöl için de yapılması çok mantıklı olur bence. Böylelikle herkes aöl'ün değerini anlar.

Resim

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 25 Nis 2018, 15:02

yorulmaz35 yazdı: 25 Nis 2018, 03:05 sistem bilgiyi ölçmüyor. hiç kitap açma zaten 4 5 senede ite kaka mezun oluyosun deslerden muaf ola ola bitiyor. dil anlatımı da bi şekilde veriyolar işte al sana diploma :D
Yani evet. MEB'in amacı ülkeye diplomalı bilgili kişiler kazandırmak değil. Her biri para birimi gibi olduğu için pek de umursanmıyor nasıl okulun bittiği parasını yatıran herkes öğrencidir düşüncesi ile bakıldığı için.

Resim

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 25 Nis 2018, 15:46

Köylü Kızı yazdı: 25 Nis 2018, 01:12 Büyük ihtimal o gördüğünüz kişi çalışmadığı için hızlıca hepsini atmıştır. Ben de çok gördüm 13 yıl sadece masraf yapanlar var. Ne ders çalışma ne bişey. Muaf olup kurtuluyorlar derslerden. Bu hoş bişey değil çünkü ben mesela çok çalışıp emek verdim açıklisede ama aynı diplomayı aldık.
Gorunuste ayni diploma ama puanini belirlemek sizin elinizde. 45 ile gecmeye calisanlar ile muaf ders birakmamaya calisip 75 ve ustu diploma puaniyla mezun olanlar ayni bilgi birikimine sahip olamaz. Hata yapmistim lakin simdi dogru yoldayim. Kitaplari bitirip, bolca soru cozuyorum. Birde ozet cikartiyorsaniz, en iyisi olma yolunda ilerliyorsunuzdur.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 25 Nis 2018, 17:36

Gorunuste ayni diploma ama puanini belirlemek sizin elinizde. 45 ile gecmeye calisanlar ile muaf ders birakmamaya calisip 75 ve ustu diploma puaniyla mezun olanlar ayni bilgi birikimine sahip olamaz. Hata yapmistim lakin simdi dogru yoldayim. Kitaplari bitirip, bolca soru cozuyorum. Birde ozet cikartiyorsaniz, en iyisi olma yolunda ilerliyorsunuzdur.
[/quote]

Sizi içtenlikle tebrik ederim. Çünkü bu yaptığınız tespit gerçekten de çok işe yarayan bir tespittir, okul da başarılı olma olanağı bir yana Üniversite okumak isteyen kişiler için de oldukça güzel bir çalışma yöntemidir. Çünkü güncel derslere çalışmak aynı zaman da güncel müfredatı da bilmek demektir Üniversiteye geçiş sınavında başarılı olma olanağı da avantajdır.

Resim

boalquno
Çırak

Mesaj gönderen boalquno » 26 Nis 2018, 01:30

Bu durumu bende gözlemliyorum ben daha 1.sınavı yeni bitirmişken millet çil gibi dağılıyor. Ve genelde hep en son kalan kişi ben oluyorum ortalama 1 bucuk saat sürüyo sınavım

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 26 Nis 2018, 07:20

boalquno yazdı: 26 Nis 2018, 01:30 Bu durumu bende gözlemliyorum ben daha 1.sınavı yeni bitirmişken millet çil gibi dağılıyor. Ve genelde hep en son kalan kişi ben oluyorum ortalama 1 bucuk saat sürüyo sınavım

Siz okumak için okuyorsunuz, onların amacını ise hala bende çözemedim. Fakat AÖL kurumuna zararı çoktur.

Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön