Nasıl mezun oldunuz?

Herşey serbest...
Fesleğeen

Nasıl mezun oldunuz?

Mesaj gönderen Fesleğeen » 25 Eki 2019, 12:09

Bir türlü mezun olamadım yaş 24 oldu daha 2021 de olacam

Kullanıcı avatarı
zanalh
Çırak

Re: Nasıl mezun oldunuz?

Mesaj gönderen zanalh » 26 Eki 2019, 03:19

Kardeşim bende olamadım yaklaşık 10 senedir liseye ara verdim ve tekrar başladım emin ol bunun tek çözümü verilen derslere çalışmak başka yolu yok kimse sana gelip bak böyle tekerleme sayıp sonunda o çıkan cevabı işaretle demicek ☺️ Yapman gereken özet konuları çalışıp özellikle sözel konuları özet olarak izlemek mesela YouTube kanalından bunları izleyip bolbol soru çözebilirsin yoksa kimse sana gel kardeşim al bu diplomayı demez bu kendinden başka kimseyi kandırmaz bak benim şuan yaşım 28 ve 3.5 aylık bi bebeğim var ☺️ Şuan tabirici caizse akıl yeni başa geldi ve şimdi hedefim tıp günde 6 saat ders çalışıyorum neden çünkü hedefimi yüksek tuttugum için bu birazda irade ve istekle alakalı sadece kendini sınav zamanından bi ay önce biraz yorucaksın kendini okadar ve en önemliside seni çalışmaya itecek bi hedef belirlemelisin kendine 👍

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 03 Ara 2019, 18:08

Fesleğeen yazdı: 25 Eki 2019, 12:09 Bir türlü mezun olamadım yaş 24 oldu daha 2021 de olacam
yıllar önce burada aynı konuyu açmıştım xd lise 3 te ayrılıp 101 kredi ile aöl e geçmiştim xd 1 yıl da bitirdim. Ben sadece son gün sabahtan akşama çıkan soruları çözüp not alıyordum ezberliyordum. Yaptıgımı yapma ama gayret edersen kolayca bitirirsin üstüne üniversiteye gidersin :)) iyi çalışmalar.
Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 07 Ara 2019, 22:42

Üniversite ye de hazırlanıyorsan başka kaynaklardan da çalışabilirsin fakat aöl nin kendi kitapları özet gibi zaten iyi okuyup içinden de not çıkarsan ve sonra çıkmış soruşarı çözsen tamamdır.

Kullanıcı avatarı
eXoMania
Acemi

Mesaj gönderen eXoMania » 27 Ara 2019, 02:59

Çalışmak denilince aklınıza 5 6 saat kafamızı kaldırmamak gelmemeli. Geçmiş dönemde çıkan sınav sorularına bakılmalı, ondan daha önce girilmiş sınav sorularına bakılmalı ve ondan da daha öncesine bakılmalı toplam 3 4 dönem gerideki tüm gireceğiniz sınav soruları ve sonuçlarına çalışmanız ve eksradan günlük 10 20 dakika yanlış duymadınız 10 20 dakika göz gezdirmekle emin olunuz ki geçiliyor

“Serbest Kürsü” sayfasına dön