Aranızda Dershaneye Giden Var mı?

Herşey serbest...
rabia
Çırak

Re: Aranızda Dershaneye Giden Var mı?

Mesaj gönderen rabia » 31 Eki 2011, 12:34

teşkrleer...

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 03 Haz 2012, 00:40

Bence açıköğretim için dershaneye hiç gerek yok.Dershane lgs lys sınavları için önemli bir eğitim kurumu.
Liseden,yani öğretmenlerin baskısına dayanamayıp liseden kaçmış açıköğretime baş vurmuş birisi olarak bana göre hiç gerek yok. :mrgreen:

dolunayruhlu

Mesaj gönderen dolunayruhlu » 14 Tem 2016, 15:20

simala yazdı:Çok uzun zaman oldu sevgili forumuma girmeyeli. Forumun ilk kullanıcılarından biriyim. Açık Lise hakkında nerdeyse bütün bilgileri bu forumda öğrenip, öğrendiklerimi diğer öğrencilerle paylaştım. Önce Açık Liseyi bitirip, istediğim bir Üniversiteyi kazanıp çoluk çocuğa kavuşunca haliyle gelemedik sevgili forumumuza.
Bugün aklıma geldi bir bakıp göz atayım dedim eski forumuma. Gezerken bu başlık gözüme çarptı. Gelelim Açık Liseye gidenler için dershane şart mı sorusuna. Eğer temeliniz sağlam ve düzenli bir şekilde çalışırsanız derslerinizi kolayca geçebilirsiniz. Ancak benim gibi temeliniz zayıfsa ve düzenli çalışamıyorsanız şart. Derslerimde zorlandığım için hemen araştırmalara girdim ve İstanbul Fatih ilçesinde açılmış olan İlayda Açık Lise Dershanesini buldum. Ancak ben Pendik İlçesinde oturuyordum ve bana çok uzaktı. O zaman başka dershaneler aradım ancak sadece açık lise öğrencilerine ders veren dershane bulamadım. (Duyumlarıma göre, sonradan bir çok dershane vermeye başlamış ama bir dönem sonra çoğu becerememiş kapatmış). Neyse uzaklığından dolayı babamı zar zor ikna edip dershaneye gidip oranın en yetkili ve en bilgili kişisi Ayşe Hanım ile görüşüp her konuda açıklayıcı ve bilgilendirici bilgiler alıp kaydımızı yaptırdık. İyiki yaptırmışım. Her dönem hiç kayıpsız kredileri toplayarak kısa sürede Açık Liseden mezun oldum. Yine Aynı dershanenin sadece Açık Lise öğrencileri için açtığı ÖSS ( O zaman Bu isimle anılıyordu) şimdiki LYS-YGS sınavlarına hazırlanıp Üniversitede istediğim bir bölümü kazandım.
Bütün bunları eski dershanem olan İlayda Açık Lise Dershanesine borçluyum. Açık Lise için dershaneye gitmek isteyen öğrenciler için kesinlikle tavsiye ederim. İrtibat için http://www.ilayda.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
O zamanlar bize çok güzel hazırlanmış ders notları veriyorlardı. Bu ders notlarını geliştirerek şimdilerde Açık Lise yardımcı kitaplarını piyasaya çıkartmışlar. Kitaplara ulaşmak için http://www.ilayda.com.tr/kitap adresini ziyaret edebilirsiniz.
Valla bu kadar yazıyı ben kendim için bile yazmazdım. Ancak benim hayatımı değiştiren ve yön veren eski dershanem için az bile. Zaten çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. Son olarak sizlerede tavsiye ederim.
peki ücret olarak ne kadar vermiştiniz?

Kilitli

“Serbest Kürsü” sayfasına dön