Üniversiteyi Dışardan Okumak?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
turkiyem7

Üniversiteyi Dışardan Okumak?

Mesaj gönderen turkiyem7 » 01 Ağu 2018, 21:45

Üniversiteyi dışardan okumak için neler gerekiyor ? 2 yıllık olayı var mı açıktan mesela ? Bir de açıktan okumak için neler gerekiyor ? Hangi sınavı girmem lazım bunun için... Dışardan okumak için her zaman üniversiteye gitmek gerekiyor mu yoksa sadece sınavlara mı gidiliyor kazandıgımız zaman acıktan okumayı ? Teşekkürler. :)

Jezxy
Onursal Üye

Re: Üniversiteyi Dışardan Okumak?

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Ağu 2018, 22:05

Şimdi Üniversiteyi Yurt DIŞI İÇİN

http://aciklise.net/Forum/viewtopic.php ... 30#p182021

ŞURADAKİ YAZIMI OKURSAN TAMAMDIR :)

AÇIKTAN OKUMAK İÇİN

AÖF YANİ 4 SENELİK İÇİN ATY PUANI LAZIM 180 VE ÜSTÜ

İKİ SENELİK İÇİN TYT PUANI LAZIM 150 VE ÜSTÜ

Açıköğretim Anadolu Üniversitesinde Seçtiğiniz Bölüme Göre Derslere Gidip Gitmemeniz Gerekiyor.

Seçtiğini Bölümde Misal 10 Ders Vardır Dönemde

5 6 Ders Devam Mecburiyeti Vardır Mutlaka Sınıfta Olucak Yoklamaya Girmeniz Gerekir.

Geri Kalan 4 5 Ders İçinde Devam Mecburiyeti Yoktur Gitmenize Luzum Kalmaz.

veya Bazı Bölümler Var Hiç Bir Örgün Eğitimi Yok Tamamen Dışardan Çalışma ve Test Çözerek İlerleyebileceğiniz Bunlarda İse Hiç Okul Yüzü Görmeden Sınavlarda Başarılı Olduğunuz Taktide Diploma Sahibi Olursunuz.

turkiyem7

Re: Üniversiteyi Dışardan Okumak?

Mesaj gönderen turkiyem7 » 12 Ağu 2018, 08:27

Cevap verdiğin için teşekkürler ..
Diploma notum malesef .. 53,78
Bu puanla iyi bir ünvye gitmem imkansız ? Hatta normal ünv bile alır mı süpheli .. Tavsiyelerin neler olur ? Yardım edersen çok mutlu olurum.
Sınava hazırlık nasıl olucak ? Çok karısık sistem gercekten nasıl calıscam onuda bilmiyorum.
Hangi test kitaplarını almam gerek vs vs :)))
Normal ünvye giremem galiba ?

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön