Üniversite başvurusu yapacaktım FAKAT.. (Yardımcı olur musunuz)

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Üniversite başvurusu yapacaktım FAKAT.. (Yardımcı olur musunuz)

Mesaj gönderen sizofren » 06 Ağu 2018, 19:23

Arkadaşlar ben dönem kayıp etmemek için Üniversite başvurusu yaptım ve istediğim gibi bir not aldım. Fakat Aöl sınav sonucun da iki dersten kaldığımı gördüm. 35 yerine 27 kredi almışım.Şuan 157 kredim var. iki sınava ihtiyacım var mezun olmak için..
Sorum şu;
Mezun olmadan Üniversite başvurusu yapabilir miyim ?
Nasıl yapabilirim ?

EK SINAV VE GEÇEN YIL Kİ GİBİ ARALIK DA 1. DÖNEM SINAVI OLUR İSE MEZUN OLABİLİRİM..

Ek not: ZORUNLU DERSİM YOKTUR.
-

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

Kullanıcı avatarı
ruukiiyee
Yardımcı Asistan

Re: Üniversite başvurusu yapacaktım FAKAT.. (Yardımcı olur musunuz)

Mesaj gönderen ruukiiyee » 06 Ağu 2018, 19:34

sizofren yazdı: 06 Ağu 2018, 19:23 Arkadaşlar ben dönem kayıp etmemek için Üniversite başvurusu yaptım ve istediğim gibi bir not aldım. Fakat Aöl sınav sonucun da iki dersten kaldığımı gördüm. 35 yerine 27 kredi almışım.Şuan 157 kredim var. iki sınava ihtiyacım var mezun olmak için..
Sorum şu;
Mezun olmadan Üniversite başvurusu yapabilir miyim ?
Nasıl yapabilirim ?

EK SINAV VE GEÇEN YIL Kİ GİBİ ARALIK DA 1. DÖNEM SINAVI OLUR İSE MEZUN OLABİLİRİM..

Ek not: ZORUNLU DERSİM YOKTUR.
-
ek sınav da 35 kredi alırsan mezunsun bir sorun olmaz tercih yapıp yerleşirsen üniversiteye kayıt yaptırabilirsin ama tabi en geç aralık ayına kadar aöl den mezun olman lazım .

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 06 Ağu 2018, 19:35

tam bi bilgim yok fakat aralik 31 son diploma teslim tarihi, o zamana kadar mezun olup en azindan gecici mezuniyet belgesi vermen lazim okula.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 06 Ağu 2018, 19:37

ek sınav da 35 kredi alırsan mezunsun bir sorun olmaz tercih yapıp yerleşirsen üniversiteye kayıt yaptırabilirsin ama tabi en geç aralık ayına kadar aöl den mezun olman lazım .
[/quote]

Aralık da 1. dönem ve ek sınav olursa tabi ki mezun olurum ve en azından geçici mezuniyet belgesi beni ne kadar idare eder bilginiz var mı

Resim

Kullanıcı avatarı
ruukiiyee
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ruukiiyee » 06 Ağu 2018, 19:38

sizofren yazdı: 06 Ağu 2018, 19:37 ek sınav da 35 kredi alırsan mezunsun bir sorun olmaz tercih yapıp yerleşirsen üniversiteye kayıt yaptırabilirsin ama tabi en geç aralık ayına kadar aöl den mezun olman lazım .

Aralık da 1. dönem ve ek sınav olursa tabi ki mezun olurum ve en azından geçici mezuniyet belgesi beni ne kadar idare eder bilginiz var mı
[/quote]

en geç 31 aralık

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 06 Ağu 2018, 19:40

servetinanc yazdı: 06 Ağu 2018, 19:35 tam bi bilgim yok fakat aralik 31 son diploma teslim tarihi, o zamana kadar mezun olup en azindan gecici mezuniyet belgesi vermen lazim okula.
Geçici mezuniyet belgesi hakkında aöl bilgi veren bir site 160 kredi olması gerekli gibi bir şey demişti bu konu da bilginiz var mı ?

Resim

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 06 Ağu 2018, 19:41

ruukiiyee yazdı: 06 Ağu 2018, 19:38
sizofren yazdı: 06 Ağu 2018, 19:37 ek sınav da 35 kredi alırsan mezunsun bir sorun olmaz tercih yapıp yerleşirsen üniversiteye kayıt yaptırabilirsin ama tabi en geç aralık ayına kadar aöl den mezun olman lazım .

en geç 31 aralık
[/quote]

Anladım, umarım geçen yıl ki imkanlar tanınır bu yıl Aöl'de

Resim

ragnarjax
Çırak

Mesaj gönderen ragnarjax » 07 Ağu 2018, 04:18

bu hafta içinde ek sınav tarihi açıklanabilir. tahminen bayramdan sonra olacaktır o sınavda 35 kredi almaya bakın çünkü aralık ayında olan sınavın acıklanması ocak ilk haftasını bulabilir o yüzden mezuniyet diplomasını veremeyebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 07 Ağu 2018, 08:01

ragnarjax yazdı: 07 Ağu 2018, 04:18 bu hafta içinde ek sınav tarihi açıklanabilir. tahminen bayramdan sonra olacaktır o sınavda 35 kredi almaya bakın çünkü aralık ayında olan sınavın acıklanması ocak ilk haftasını bulabilir o yüzden mezuniyet diplomasını veremeyebilirsiniz.

Haklısınız fakat geçen yıl ki takvimin aynısı uygulanır ise benim için büyük bir şans olacak.
Çünkü son sınav da veremediğim dersler ingilizce idi, bu yüzden onları yine veremeye bilirim ve muaf olurlar. ( Büyük ihtimal böyle olacak.) bu yüzden Aralık da sonuçlar açıklanmasa da en azından geçici mezuniyet belgesinin iş göreceğini düşünüyorum.

Resim

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 07 Ağu 2018, 13:15

bu senede 7-8 aralıkta 1.dönem sınavını yaparlar geçen seneki gibi 31 aralığı vurmadan sonuçları yayınlarlar diye düşünüyorum. kesin olmayan kaynaklara göre 1.dönem kayıt yenileme ve yeni kayıt tarihi 21 ağustos-5 ekim arasında olacakmış. şu ek sınav duyurusu yapılsa da bayram üstü bayram etsek hepimiz :? hocam ingilizcelerin kaçında sıkıntı yaşıyorsun belki yardımcı olabilirim gözünde fazla büyütme bu dersi

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 07 Ağu 2018, 14:07

barbaros yazdı: 07 Ağu 2018, 13:15 bu senede 7-8 aralıkta 1.dönem sınavını yaparlar geçen seneki gibi 31 aralığı vurmadan sonuçları yayınlarlar diye düşünüyorum. kesin olmayan kaynaklara göre 1.dönem kayıt yenileme ve yeni kayıt tarihi 21 ağustos-5 ekim arasında olacakmış. şu ek sınav duyurusu yapılsa da bayram üstü bayram etsek hepimiz :? hocam ingilizcelerin kaçında sıkıntı yaşıyorsun belki yardımcı olabilirim gözünde fazla büyütme bu dersi
Sizin ile aynı düşüncedeyim ek sınav ve 1. dönem sınav konusunda..

Hocam ing 7 - 8 sadece zorunlu ders bunlar kaldı iki defa veremedim eğer ek sınav ile de veremezsem muaf olacaklar. Ne yazık ki bu dersler başıma bela benim :)

Resim

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 07 Ağu 2018, 14:27

ingilizce-7 konusunda yardımcı olabilirim bana göre en kolay ingilizce dersi. ingilizce-8 biraz sıkıntılı ama biraz konu ezberi ile halledilir :D

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 07 Ağu 2018, 14:30

barbaros yazdı: 07 Ağu 2018, 14:27 ingilizce-7 konusunda yardımcı olabilirim bana göre en kolay ingilizce dersi. ingilizce-8 biraz sıkıntılı ama biraz konu ezberi ile halledilir :D

Size çok duacı olurum bana büyük bir iyilik yapmış olursunuz cidden :) :11:

Resim

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 07 Ağu 2018, 14:34

sorun değil ingilizce-7 nin ilk 5 sorusu kek zaten :D öğleden sonra özelden yazarım hocam

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 07 Ağu 2018, 14:37

barbaros yazdı: 07 Ağu 2018, 14:34 sorun değil ingilizce-7 nin ilk 5 sorusu kek zaten :D öğleden sonra özelden yazarım hocam
Bekliyorum hocam, şimdiden çok teşekkür ederim..

Resim

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön