Üniversiteye hazırlanmalımıyım?

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Fenerbahçeli1907

Üniversiteye hazırlanmalımıyım?

Mesaj gönderen Fenerbahçeli1907 » 15 Ağu 2018, 15:23

Arkadaşlar merhaba bende sizin gibi açık lise okuyorum 76 kredi 16 zorunlu dersim sizce bu sene universiteye hazırlanmalımıyım yardımcı olurmusunuz.

_cid_
Doktor

Re: Üniversiteye hazırlanmalımıyım?

Mesaj gönderen _cid_ » 17 Ağu 2018, 22:59

Fenerbahçeli1907 yazdı: 15 Ağu 2018, 15:23 Arkadaşlar merhaba bende sizin gibi açık lise okuyorum 76 kredi 16 zorunlu dersim sizce bu sene universiteye hazırlanmalımıyım yardımcı olurmusunuz.
Herkes tatilde galiba, ben bildiğim kadar cevap vereyim. 116 krediye ihtiyacın var ve her sınavda en fazla 35 kredilik ders seçebiliyorsun. 3. dönem sınavına 18 yaşından gün aldıysan girebilirsin, 3. dönem sınavına girsen dahi 3 sınav sana yetmiyor. Bizim şuan beklediğimiz ek sınava kalıyor işin. Yani 4 sınava ihtiyacın var. Üniversite sınavını kazanırsan her sene Aralık ay'ı sonunda diplomanı teslim etmen gerektiği için, sınavlardan iyi sonuç çıkarman gerek.

Fenerbahçeli1907

Mesaj gönderen Fenerbahçeli1907 » 18 Ağu 2018, 02:38

_cid_ yazdı: 17 Ağu 2018, 22:59
Fenerbahçeli1907 yazdı: 15 Ağu 2018, 15:23 Arkadaşlar merhaba bende sizin gibi açık lise okuyorum 76 kredi 16 zorunlu dersim sizce bu sene universiteye hazırlanmalımıyım yardımcı olurmusunuz.
Herkes tatilde galiba, ben bildiğim kadar cevap vereyim. 116 krediye ihtiyacın var ve her sınavda en fazla 35 kredilik ders seçebiliyorsun. 3. dönem sınavına 18 yaşından gün aldıysan girebilirsin, 3. dönem sınavına girsen dahi 3 sınav sana yetmiyor. Bizim şuan beklediğimiz ek sınava kalıyor işin. Yani 4 sınava ihtiyacın var. Üniversite sınavını kazanırsan her sene Aralık ay'ı sonunda diplomanı teslim etmen gerektiği için, sınavlardan iyi sonuç çıkarman gerek.
19 yaşım biticek bu ay sonu çok pişmanım bu zamana kadar çalışmadığım için 1 sene daha kaybetmek istemiyorum ek sınav olursa bu sene için girebilirmiyim sınava.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 18 Ağu 2018, 12:47

Ek sınavın bazı şartları oluyor, mezuniyete yakın kişiler yani 157 gibi kredisi olanlar, bildiğim kadarıyla da 7-8 dönemde olanlar için ek sınav yapılıyor. Tahminimce çoğunlukla bu şartlar geçerli oluyormuş ama bakarsın şartlar minimalize edilir veya şart şurt olmaz bilemiyorum :) Ek sınav netleşince sen yine de bir bak, sana uyar mı uymaz mı. Bayramdan sonra netleşir sanırım, iş takvimi güncellemede şuan.
Bu ek sınava giremezsen seneye yine bu zamanlarda ek sınav yapılır, genelde yapılıyormuş. İşin ek sınava kalır derken seneye ek sınavı kastetmiştim ama önümüzdeki ek sınava girebilirsen senin işine çok yarar tabi ki.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 18 Ağu 2018, 16:50

Hocam Merhaba :.yehuu:

Sınavlarda Aşağı Yukarı Kaç Kredi Topluyorsunuz ? TEK SINAVDA !

Gelicek Sene İçin Üniversiteye Hazırlanma Fırsatınız Var Lakin Normal Öğrencilerden 1 TIK DAHA FAZLA STRES ALTINDA OLUCAKSINIZ

Geçmiş Sınavlarınıza Bakın ve Şuanki Zorunlu Derslerinize Kontrol Edin Hangilerini Verebilirsiniz Hangilerinden Muaf Olucaksınız Karar Verin

veya Burada Zorunlu Derslerinizin Ekran Görüntüsünü Paylaşın İlk Önce Liseden Kurtulmayı Garantileyelim Dönem Başlamadan Yapabilirim Derseniz Üniversitede Neler Yapabileceğimizi Görelim.

Fenerbahçeli1907

Mesaj gönderen Fenerbahçeli1907 » 18 Ağu 2018, 20:09

Jezxy yazdı: 18 Ağu 2018, 16:50 Hocam Merhaba :.yehuu:

Sınavlarda Aşağı Yukarı Kaç Kredi Topluyorsunuz ? TEK SINAVDA !

Gelicek Sene İçin Üniversiteye Hazırlanma Fırsatınız Var Lakin Normal Öğrencilerden 1 TIK DAHA FAZLA STRES ALTINDA OLUCAKSINIZ

Geçmiş Sınavlarınıza Bakın ve Şuanki Zorunlu Derslerinize Kontrol Edin Hangilerini Verebilirsiniz Hangilerinden Muaf Olucaksınız Karar Verin

veya Burada Zorunlu Derslerinizin Ekran Görüntüsünü Paylaşın İlk Önce Liseden Kurtulmayı Garantileyelim Dönem Başlamadan Yapabilirim Derseniz Üniversitede Neler Yapabileceğimizi Görelim.
Merhabalar son iki sınavdan 40 kredi topladım hiç çalışmadım zorunlu derslerim ise
Din 6.7.8
Dil Ve Anlatım 2.7.8
Edebiyat 4.5.7.8
Kimya 4
Trafik 1.2
Yabancı Dİl 6.7.8

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Ağu 2018, 02:19

Hocam Bahsettiğiniz Derslerin Toplam Kredisi 37 Tutuyor.

Bu Dersleri İki Sınavda Temizleyebilirsiniz.

ve ÖNÜNÜZDEKİ EN BÜYÜK ENGELİ ATLATMIŞ OLUCAKSINIZ.

76 Kredinin 37 Buradan Gelse

113 Kredi 192 Tamamlamak İçin 79 Kredilik Bir Açığımız Kalıyor.

Bunları Seçmeli Dersler VS İle Tamamlayabiliriz Fakat Önümüzde 3 Sınav Var Sizin Gelicek Sene Sonu Ek Sınav Olursa Mezun Olabiliyorsunuz.

Şöyle Diyim Kısaca

Hocam Eğer Üniversitede Hedefiniz Yükseklerde İse Gelin Bu Sene Sadece Açık Liseyi Bitirmeye Odaklanın Sonrakı Sene Sadece Üniversite Düşünceniz Kalır. Lise Defterini Kapatmış Olursunuz. Diplomaymış Mezuniyet Belgesiymiş Falan Bunların Hiç Biri Olmaz.

Hem Açık Lisenin Dersleri Sınavları Hem Üniversite Sınavları Bunlar Maalesef Evde Tek Başına Olmaz Hocam Heleki İstediğiniz Yerler Yüksek Puan vs istiyor ise çok zorlar hocam sizi.

Fenerbahçeli1907

Mesaj gönderen Fenerbahçeli1907 » 20 Ağu 2018, 05:33

Jezxy yazdı: 20 Ağu 2018, 02:19 Hocam Bahsettiğiniz Derslerin Toplam Kredisi 37 Tutuyor.

Bu Dersleri İki Sınavda Temizleyebilirsiniz.

ve ÖNÜNÜZDEKİ EN BÜYÜK ENGELİ ATLATMIŞ OLUCAKSINIZ.

76 Kredinin 37 Buradan Gelse

113 Kredi 192 Tamamlamak İçin 79 Kredilik Bir Açığımız Kalıyor.

Bunları Seçmeli Dersler VS İle Tamamlayabiliriz Fakat Önümüzde 3 Sınav Var Sizin Gelicek Sene Sonu Ek Sınav Olursa Mezun Olabiliyorsunuz.

Şöyle Diyim Kısaca

Hocam Eğer Üniversitede Hedefiniz Yükseklerde İse Gelin Bu Sene Sadece Açık Liseyi Bitirmeye Odaklanın Sonrakı Sene Sadece Üniversite Düşünceniz Kalır. Lise Defterini Kapatmış Olursunuz. Diplomaymış Mezuniyet Belgesiymiş Falan Bunların Hiç Biri Olmaz.

Hem Açık Lisenin Dersleri Sınavları Hem Üniversite Sınavları Bunlar Maalesef Evde Tek Başına Olmaz Hocam Heleki İstediğiniz Yerler Yüksek Puan vs istiyor ise çok zorlar hocam sizi.
Yüksek bölümler istemiyorum 2 yıllık kazansamda yeter benim için bilgisayar programcılığı istiyorum gerekirse eve kaparım kendimi öyle söyleyeyim.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön