Kamuya Lise Mezunu İşçi Alımında KPSS Şartı Kaldırıldı !

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı ( Ortaöğretim & Lise )
Jezxy
Onursal Üye

Kamuya Lise Mezunu İşçi Alımında KPSS Şartı Kaldırıldı !

Mesaj gönderen Jezxy » 12 Kas 2018, 04:34

Resim Kamu kurum ve kuruluşlarına lise mezunu işçi alımlarında KPSS şartı kaldırıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alım yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 9 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kamuya lise (Ortaöğretim) mezunu işçi alımların KPSS puan şartı aranmayacak. Lise ve daha alt eğitim düzeyindeki işçi talepleri ile temizlik hizmetlerinde, güvenlik ve korama hizmetlerinde, bakım ve onarım hizmetlerinde, eğitim şartı aranmaksızın kömür ve maden işletmelerinin yeraltı işlerinde çalıştırılacaklara ilişkin taleplere gönderilecek adaylar ise noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarının önlisans ve lisans düzeyindeki işçi alımları KPSS puanı ile aynı eğitim düzeyindeki münhasıran engelli işçi talepleri EKPSS puanı ile yapılacak. Lise ve ilköğretim mezunu işçi alımında açık ilan edilen kadro sayısının 4 katı aday belirlenecek ve bu dört katı aday kamu kurumu tarafından sözlü sınava tabi tutulabilecek.

Kariyer meslek işçi talepleri ulusal düzeyde verilecek. Diğer işçi taleplerinin hangi düzeyde karşılanacağı kamu kurum ve kuruluşları tarafından belirlenecek. Kamu kurum ve kuruluşları, işçi taleplerini işçi alımı yapacakları yerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine verecekler.

Resim
Kaynak : Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında
Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik
Yapılmasına Dair Yönetmelik
(Karar Sayısı: 322)

melda21

Re: Kamuya Lise Mezunu İşçi Alımında KPSS Şartı Kaldırıldı !

Mesaj gönderen melda21 » 12 Kas 2018, 20:19

Oraya da arapları alırlar bakın görün bize yine bir şey çıkmaz ülkeden soğudum yemin ederim

Şeymax
Çırak

Re: Kamuya Lise Mezunu İşçi Alımında KPSS Şartı Kaldırıldı !

Mesaj gönderen Şeymax » 22 Mar 2024, 15:18

Liseyi bitirir bıtırmez KPS başvuracağım.

“KPSS ( Ortaöğretim & Lise )” sayfasına dön