2018 - 2019 Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Dönemlere Göre Haftalık Ders Çizelgesi

Açık Lise Duyuruları , Forum ve Site Hakkında ki Duyuruları Burdan Takip Edebilirsiniz...
Jezxy
Onursal Üye

2018 - 2019 Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Dönemlere Göre Haftalık Ders Çizelgesi

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Eki 2018, 14:29

Resim
Resim
Resim
Resim

AÇIK ÖĞRETİM İMAM HATİP LİSESİ HAFTALIK DERS ÇİZELGESİNİN UYGULANMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
  1. Bu program 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde uygulanacaktır.
  2. * Yıldız işaretiyle gösterilen dersler (Türk Dili ve Edebiyatı ile Kur’an-ı Kerim) muaf olunamayacak dersleri ifade eder.
  3. Üç kez sınavına girilip başarısız olunan uzaktan eğitim ortak ve alan derslerinden (* yıldız işaretiyle gösterilen ders hariç) muaf olunur. Muaf olunan dersin kredisi alınmaz, öğrenci muaf olduğu dersi isterse tekrar seçebilir.
  4. Öğrenciler seçmiş olduğu alan/dal derslerinin tamamından sınava girmek zorundadırlar.
  5. Döneminden önce ders seçimi yapılamaz. Ancak bir önceki dönem dersinden başarısız olanlar bir alttaki dönem dersiyle döneminin dersini birlikte alabilirler.
  6. “Yüz Yüze Alan Ortak Dersleri” mutlaka alınmak ve “Kur’an-ı Kerim” dersleri mutlaka başarılmak zorundadır. Öğrenci, Haftalık Ders Çizelgeleri değişiklikleri, öğrencinin tasdikname ile gelmiş olması veya diğer başka sebeplerle daha önce almadığı “Yüz Yüze Alan Ortak Dersleri”ni mutlaka almak, başarılı olunması gereken Yüz Yüze Alan Ortak Derslerden Kur’an-ı Kerim derslerini mutlaka başarmak zorundadır.
  7. Öğrenci her dönem çizelgedeki toplam kredi kadar ders alabilir.
  8. Dönemlere göre haftalık ders saati sayısı, dersin kredisidir. Dersi başaran öğrenci o dersin kredisini alır.
  9. Çizelgede yer alan “Alınabilecek Toplam Seçmeli Ders Saati” sayısı kadar, alt dönemlerdeki başarısız alan/dal dersleri öğrenciye okutulabilir.
  10. Diyanet İşleri Başkanlığınca verilmiş olan Hafızlık Belgesine sahip olan öğrenciler yüz yüze eğitimde Kur’an-ı Kerim dersine devam etmezler. Bu öğrenciler Kur’an-ı Kerim dersinin sınavlarına girerek başarılı olmak zorundadır.
# Resmi Kaynak

“Açık Lise Duyurular” sayfasına dön