Din Bu -1

Okumayı sevenlerin mekanı..

bysid1
Çırak

Din Bu -1

Mesaj gönderen bysid1 » 18 Oca 2013, 22:42

Turan Dursunun 2000 e doğru dergisinde yazmış olduğu Kuran hakkında olan makalelerin derlemesidir .Kitap suikastından sonra kaynak kitap evi tarafından basılmıştır . Din Bu kitap serisidir .Din Bu-1 Tanrı ve Kur'an ,Din Bu -2 Hz. Muhammed , Din Bu -3 İslamda Toplum ve Laiklik ,Din Bu - 4 Tabu Can Çekişiyor .Okumanızı tavsiye ederim . Yazarın diğer kitapları
Allah
Din Bu 1: Tanrı ve Kur'an
Din Bu 2: Hz. Muhammed
Din Bu 3: İslamda Toplum ve Laiklik
Din Bu 4: Tabu Can Çekişiyor
Din ve Seks
Dua
Evren Bir Şaka mı?
Kulleteyn
Kur'an
Kur'an Ansiklopedisi 1: Aba-Akıl
Kur'an Ansiklopedisi 2: Akra-Arab
Kur'an Ansiklopedisi 3: Arabu-Borç
Kur'an Ansiklopedisi 4: Boşa-Dua
Kur'an Ansiklopedisi 5: Dua-Hicret
Kur'an Ansiklopedisi 6: Hicret-Kafir
Kur'an Ansiklopedisi 7: Kalb-Kuşku
Kur'an Ansiklopedisi 8: Kuvvet-Mucize
Kutsal Kitapların Kaynakları 1
Kutsal Kitapların Kaynakları 2
Kutsal Kitapların Kaynakları 3
Müslümanlık ve Nurculuk (1971)
Şeriat Böyle
Ünlülere Mektuplar

DeKaN
Uzman Doktor

Re: Din Bu -1

Mesaj gönderen DeKaN » 18 Oca 2013, 22:49

Allah Turan Dursun'a lanet etsin.

Bysid

Din konusu benim uzmanlık alanım bu tip tarikatçıların dergilerini hadislerini okuma hadis dergi görürsen
beyninle mantığı çöz çözemedin kurana sor kuranda da bulamadın al o hadisi dergiyi duvara çarp.Ben bu şeytanların nasıl fitne çıkardıklarını çok iyi bilirim.

BENDE SANA ŞİA MEZHEBİNİ ARAŞTIR DERİM AMA OBJEKTİF DAVRANARAK ARAŞTIR SUBJEKTİF DAVRANMA GERÇEK MEZHEBİNİ VE DİNİNİ TANIRSIN ŞU AN Kİ DİN EMEVİLERİN DİNİDİR. ANCAK İNSANLARIN BİR ÇOĞU ALLAH'IN AYETLERİNDEN HABERSİZDİRLER. BAK BEN BİR KONU DA PAYLAŞTIM HER ŞEYİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDİYORUM ŞU LİNKİ BİR ARAŞTIR DERİM.

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic ... 32b0cc448c
En son DeKaN tarafından 18 Oca 2013, 22:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

bysid1
Çırak

Mesaj gönderen bysid1 » 18 Oca 2013, 22:52

Turan Dursun tarikatçı değil ateistti bu birincisi ikincisi ise 2000 e doğru dergisi Doğu Perinçeğin Dergisi idi tarikatla alakası yok ben sadece kitap tanıtımı yaptım inanç konusunda insanlara saygım var amacım tartışmakta değil yanlış anlaşılma olmasın

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 18 Oca 2013, 22:52

turan dursun öldürülmüşmü?

bysid1
Çırak

Mesaj gönderen bysid1 » 18 Oca 2013, 22:54

Ölümü
Turan Dursun, 4 Eylül 1990 tarihinde İstanbul'da evinden çıkıp işe giderken uğradığı bir silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Dört yıl sonra, İslami Hareket Örgütü'ne yönelik operasyonda cinayetin çözüldüğü açıklandı. Örgüt üyesi Arif kod adlı Tamer Aslan, Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde verdiği ifadede Turan Dursun'un öldürülmesine nasıl karar verdiklerini şöyle anlattı:
“ Mesut [kod adlı İrfan Çağrıcı], yazarlık yapan ve yazdığı yazılarda Hz. Peygamber efendimizle kutsal Kur'an-ı Kerim'i küçük düşüren Turan Dursun'un öldürülmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine benle kod adı Kemal olan kişiyle önce bu konuya itiraz ettik. Çünkü bu şahıs öldürüldüğünde basın bu olayı abartılı olarak halka yansıtacak bundan dolayı da şahsa kötülükten ziyade iyilik yapmış olacağız kanaati benle Kemal'de hakimdi. Biz bu görüşümüzü Mesut'a ilettiğimizde bizimle 15 gün görüşmedi. Mesut, tekrar Turan Dursun'un öldürülmesi olayını yinelemesi üzerine ben ve Kemal olayın istihbaratını yapmak üzere görev aldık.[11] ”

Bu cinayetle ilgili yakalanan İslami Hareket Örgütü üyelerinden İrfan Çağrıcı müebbet hapisle cezalandırılmış olup halen tutukludur. Turan Dursun cinayetinin tetikçisi olan Muzaffer Dalmaz ise halen yurt dışında firardadır.[kaynak belirtilmeli]

Turan Dursun anısına her yıl Turan Dursun Araştırma ve İnceleme Ödülü verilmektedir.
Wikipedia dan alıntıdır

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 18 Oca 2013, 22:58

ALLAH LANET ETSİN TURAN DURSUN' A ŞEREFSİZ YA BİR YÜRÜ GİT BYSİD YARIN SINAVIM VAR MORALİMİ BOZMA BENİM DEFOL GİT BU FORUMDAN ŞEYTAN
En son DeKaN tarafından 18 Oca 2013, 23:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

bysid1
Çırak

Mesaj gönderen bysid1 » 18 Oca 2013, 23:00

Forumun kurallarında turan dursun kitapları tanıtımı yapılamaz gibisinden birşey yazmıyor.Forumdan kovmakta size düşmez hem , ne müslümanlığa kötü bir laf söyledim ne de başka birine biraz sakin olun ya ha bide caps lock u kapatırsanız

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 18 Oca 2013, 23:02

DEFOLLL! ŞEYTAN BURADAN DEFOL

bysid1
Çırak

Mesaj gönderen bysid1 » 18 Oca 2013, 23:05

Ne şeytanlığımı gördünüz beni ne kadar tanıyorsunuz ? ve beni kovmak size mi düşmüş ? eğer admin sakıncalı birşey bulursa banlar beni neyse bu konuyu burda kapatalım eğer yanlış birşey yapmışsamda herkesten özür dilerim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Oca 2013, 01:41

Bysid1, bakın ben herkesin inancına saygı duyarım. Aslında herkes de duymak zorundadır. Dolayısıyla isteyen Turan Dursun gibi ateistlerin eserlerini de tabi ki okuyabilir. Ancak burada daha bugün üye olup, Ömer Hayyam ve Turan Dursun gibi kişilerin biyografilerini ya da eserlerini paylaşıyorsanız sizin için kafamda oluşan imaj şu olur: "ateizm propagandası yapıp, forumdakilerin aklını bulandırmak." Sizi tanımıyorum, belki amacınız bu değildir ama yeni bir üye olarak ilk işiniz hayatının belli bir döneminden sonrasını İslam düşmanlığı ile geçiren Turan Dursun'un kitabını tanıtamazsınız.

Dolayısıyla, sizin buraya belli kimseler tarafından zihinlere ideolojinizi empoze etmek için gönderildiğinizi düşünüyorum. Bu benim şahsi fikrimdir, kimseyi bağlamaz ama paylaşımlara dikkat edin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 19 Oca 2013, 01:49

emrahk arkadaşıma harfi harfiyen katılıyorum herkezin inancı farklıdır ama buraası açık öğretim le ilgili bir forumdur özel görüşünüzü gelip burda paylaşıp duyurcağınız bir yer değil..

sizi şöyle taksim meydanına alalım..

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 19 Oca 2013, 06:40

emrahk yazdı:Bysid1, bakın ben herkesin inancına saygı duyarım. Aslında herkes de duymak zorundadır. Dolayısıyla isteyen Turan Dursun gibi ateistlerin eserlerini de tabi ki okuyabilir. Ancak burada daha bugün üye olup, Ömer Hayyam ve Turan Dursun gibi kişilerin biyografilerini ya da eserlerini paylaşıyorsanız sizin için kafamda oluşan imaj şu olur: "ateizm propagandası yapıp, forumdakilerin aklını bulandırmak." Sizi tanımıyorum, belki amacınız bu değildir ama yeni bir üye olarak ilk işiniz hayatının belli bir döneminden sonrasını İslam düşmanlığı ile geçiren Turan Dursun'un kitabını tanıtamazsınız.

Dolayısıyla, sizin buraya belli kimseler tarafından zihinlere ideolojinizi empoze etmek için gönderildiğinizi düşünüyorum. Bu benim şahsi fikrimdir, kimseyi bağlamaz ama paylaşımlara dikkat edin...
Ömer Hayyam'ın biyografisini paylaşmasında ne gibi bir sakınca var çok merak ettim doğrusu. Ayrıca bir iki bilgi paylaşımıyla kafası bulanacak olan yoktur herhalde. Varsa da zaten böyle birşeye meyilli olan biridir.

bysid1
Çırak

Mesaj gönderen bysid1 » 20 Oca 2013, 01:30

Ateizim propagandası yaptığımı düşünmüyorum sadece bir kitap tanıtımı yaptım ve birde ömer hayyam paylaşımı Ömer Hayyamın bilime katkılarını kimse inkar edemez neyse eğer yanlış anlaşıldıysam özür dilerim hiç böyle bir amacım olmadı amacım tartışmakta değil zaten

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 20 Oca 2013, 04:58

biz burda ne ideoliji propagandası YAPANLARI ne de belli fikirleriN sempazitanlarını İSTEMİYORUZ!
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
maöl
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen maöl » 22 Oca 2013, 04:32

milletin aklını bulandırmak için yazılmıs zırva bir kitap. zamanında cok cevap verildi buna
hatta süleyman ateş'in bu kitaba özel "gerçek din bu" adında bir kitabı vardır
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır - (Hadis)

“E-Kitap Kütüphanesi” sayfasına dön