Mükemmel Erkeği Bekleyen Kadının Sonu

Komik ßulduğunuz Yazıları, Şiirleri, Yada Metinleri ßurda ßizlerle Paylaşa ßilirsiniz...

GüListaN
Doçent

Mükemmel Erkeği Bekleyen Kadının Sonu

Mesaj gönderen GüListaN » 16 Mar 2010, 22:09

Resim

Filmler ve aşk romanlarıyla tütsülenmiş beyinlerde yaratılan sanal mutluluk dünyasının bir analizini yapalım..Örneğin Arzu hanımın aradığı mükemmel erkekte bulunması gereken özellikleri ve bunların olasılıklarını listeleyelim*:

1.30-40 yaşları arasında %15
2.Üniversite mezunu %15
3.Zeki (toplum ortalamasına göre) % 16
4.Güzel görünümlü (genel normlar çerçevesinde) % 16
5.Sağlıklı (zihinsel ve bedensel anlamda) % 50
6.Ortalama üzerinde geliri olan % 25
7.Çağdaş düşünceli olan %25

Bu yedi özelliği bünyesinde toplayan bir erkeği bulmak olasılığı,

0,15 x 0,15 x 0,16 x 0,16 x 0,50 x 0,25 x 0,25 = 0,000018 dir. yani milyonda 18.. veya 55555 kişide bir kişi aranan özellikleri bünyesinde topluyor (ya da her gün bir kişiyle tanışılsa ancak 55555 günde bir gün rastgelecek) demektir.. Bu hesaba göre, nüfusu yaklaşık 80 milyon olan Türkiyede 'bu aranan 7 özellikli mükemmel erkek' sayısı 40000000x0,000018 = 720 dir.

Bu 720 erkekten birini bulabilmek için ne kadar süre gerekli?.. Arzu hanım, Her gün bir erkekle tanışsa, idealindeki erkeğe raslayabilmesi ortalama 55555 gün sürer.. Yani ortalama 152 yıl beklemesi gerekir...( Tabii ki, şanslı olan birinci günde de bulabilir şüphesiz..) Bir başka problem de bulduğunuz erkeğin sizi beğenip beğenmeyeceği...

Bu yedi konuda sadece 'normal'e razı olan kadınların bile şansı 0,84^7 = %30 dur..Bir başka ifade ile toplumumuzda kadınların (ve tabii aynı şekilde erkeklerin de) %70 i kesinlikle arzu etmedikleri en az bir olumsuzlukla yaşıyorlar yani kesinlikle mutsuzlar.

çookk beklerz biz :D

Kırklareli Üniversitesi <3

eagle67
Uzman Doktor

Re: Mükemmel Erkeği Bekleyen Kadının Sonu

Mesaj gönderen eagle67 » 17 Mar 2010, 12:36

Çok derin konular bunlar .analizde çokgüzel olmuş. rakamlarla olan açıklama hayli ilginç geldi.Bende toplumla ilgili iddialarımı yüzdelerle ifade ederim.Bu Kadın -Erkek meselesi ülkemizde tartışma konusu olduğu kadar tabu aynı zamanda..yalnız zamanla değişiyor herşey.Genelleme yapmadan söyleyecek olursak,Türk Kadınlarının birkısım çeşidini izdivaç programlarında görüyoruz.Sadece üç dört defa bu programları izledim ve notu verdim:SATIŞ..Kadını da erkeğide bir bedele satılık..yalanmı bizim herifler balık etli bir arvat ..arvatlarda kendi karşılklarında ev,araba,şişkin bir cüzdan talep ediyorlar..ama bunun yüzünden bireyleri suçlamak doğru değil.Toplumsal yapıya feodalite derebeyliği hakim.Muhabbete gelince ;kadınlarda burma bilezik,beyaz eşya,falancanın çeyizi,ötekinin gerdekteki kanlı çarşafı,berikinin son model arabası.Erkeklerde,maç ,atyarışı,birde birlikte oldukları kadınların kahvedeki muhabbete yansıyan vücut şekilleri,ne yaptıkları,maddi durumları,haa birde şöyle dehşet bir konu var-Bula bula bu karıyımı buldun?-Sen bu maaşla kız oğlan kız alırdın. muhabbetleri.Oyuncu Cansel Elçin noktayı koydu zaten Türkiye üçüncü Dünya ülkesi toplumsal açıdan söylüyorum dedi.Şu yazdığın saç muhabbetide seviyeyi gösteriyor zaten boş laf ve zaman harcamak başka birşey değil. :)

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 17 Mar 2010, 13:31

:D

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 17 Mar 2010, 16:51

:D ama işte toplumsal barış açısındanda :( yaaa..iki hafta üst üste iki öğretmen cinayete kurban gitti.Düzeltmek lazım bazı şeyleri..Bu toplum düzeniyle AVRUPA BİRLİĞİ falan hayal..traş yani.
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 17 Mar 2010, 17:10

yani..

Kullanıcı avatarı
ares-@
Doktor

Mesaj gönderen ares-@ » 29 Mar 2010, 20:15

cok güselmiş yaff valla ben hiç mükemmel olsun demedim 15 yıl için de buldm bitane hemen yani 15 yasım da evlendim su an 19 um kıhkıhkıh yani o üstteki resim gibi olmadım ama söliim esim dünyanın en mükemmel insanı zeki yakısıklı karizmatiktam istediim gibi süper yani :lol:
Adı : EMİNE ESRA Soyadı : YARDIMLI
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / TÜRKÇE MATEMATİK
Öğrencilik Durumu :MEZUN

Diploma Notu : 81,41
Mezuniyet Donemi : 2009-2 Diploma Tarihi : 17.05.2010[img][/img]

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 30 Mar 2010, 19:39

ares-@ yazdı:cok güselmiş yaff valla ben hiç mükemmel olsun demedim 15 yıl için de buldm bitane hemen yani 15 yasım da evlendim su an 19 um kıhkıhkıh yani o üstteki resim gibi olmadım ama söliim esim dünyanın en mükemmel insanı zeki yakısıklı karizmatiktam istediim gibi süper yani :lol:
ne güzel.. RABBİM mutluluğunuzu daim etsin inşALLAH :)

Kullanıcı avatarı
ares-@
Doktor

Mesaj gönderen ares-@ » 19 Nis 2010, 09:01

AMİNNNNNNNNNNNNNN SİZLEREDE VERSİN BÖLESİNDEN :wink:
Adı : EMİNE ESRA Soyadı : YARDIMLI
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / TÜRKÇE MATEMATİK
Öğrencilik Durumu :MEZUN

Diploma Notu : 81,41
Mezuniyet Donemi : 2009-2 Diploma Tarihi : 17.05.2010[img][/img]