Birşey Merak Ediyorum

Her Konuda Tartışabilirsiniz
SquwaRd
Acemi

Birşey Merak Ediyorum

Mesaj gönderen SquwaRd » 27 Eyl 2016, 04:31

Arkadaşlar şimdi belirli bir yaşa geldim ve rahatsızlığımdan dolayı hiçbiryerde iş imkanım olmadı yani iş deneyimim fazla olmadı. Yaşım 20 artık biraz endişelenmeye başlıyorum. Babam her konuda yardımcı oluyor Allah'a şükür. Ama artık biliyorsunuz kendi paramı kazanmam lazım ve derslerimi bir an evvel bitirmem lazım. En son girdiğim sınavda yine 8 tane ders vererek kredimi biraz daha yükselttim. Ama daha kazanmam gereken çok kredi var. 114 Kredi kazanmam lazım bu benim ilk senem açık lisedeki, hem iş hem çalışma biraz zorlanırım ve veremem diye korkuyorum.
Ve açık konuşmak gerekirse hiç iş deneyimim olmadığından dolayı gireceğim heryerde affallıcağım diye korkuyorum ve kendime güvenemiyorum. Korkuyorum anlıyacağınız... SARA Epilepsisi rahatsızlığım var. Şuan ise derslerime çalışıyorum. Normalde uyumam lazım ama ben ders çalışıyorum çalışmayınca strese giriyorum. Yani benim merak ettiğim şu hem işe başlayıp hem derslerimi sizce nasıl sürdürebilirim. Ve kendime olan güvenimi nasıl kazanırım.. :oops:
Yardımcı olun lütfen, teşekkür ederim hepinize.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Birşey Merak Ediyorum

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 27 Eyl 2016, 09:42

Ya öncelikle geçmiş olsun, inşallah kısa sürede bu hastalığını atlatırsın.
Gündüz çalışırsan akşam evde ders çalışabilirsin, açık lise kolaydır kitaplara iyi çalış not al ve çıkmış soruları muhakkak çöz, inşallah kısa sürede mezun olursun.
Onun dışında stres yapmamalısın sakin ol rahat rahat geçebileceğine inancın olmalı, yakında mezun olacağını bil, motive et kendini böyle.
İnşallah her şey istediğin gibi olur, Rabbim kolaylıklar versin :12:

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 27 Eyl 2016, 14:48

Köylü Kızı yazdı:Ya öncelikle geçmiş olsun, inşallah kısa sürede bu hastalığını atlatırsın.
Gündüz çalışırsan akşam evde ders çalışabilirsin, açık lise kolaydır kitaplara iyi çalış not al ve çıkmış soruları muhakkak çöz, inşallah kısa sürede mezun olursun.
Onun dışında stres yapmamalısın sakin ol rahat rahat geçebileceğine inancın olmalı, yakında mezun olacağını bil, motive et kendini böyle.
İnşallah her şey istediğin gibi olur, Rabbim kolaylıklar versin :12:
Çok teşekkür ederim, yorumun için :11:

Kullanıcı avatarı
OguzHan
Çırak

Mesaj gönderen OguzHan » 27 Eyl 2016, 15:06

arkadaşım merak etme bu hastalıktan bizim ailede de var ilaclarını ihmal etme sinirlenme ve kafaya birşeye takma her hastalığın başlangıcı zaten sinirdir sakin olmaya calış biliyorum hayat zor hayat acımasız fakat derdimize tasamıza diz çöküp yoruldum demek yerine ayağa kalkıp tekrar mücadele etmek düşer bize unutma pes etme ileriyi düşünerek hareket et okuyorsan oku calışıyorsan calış ama mutlaka oku yaşın daha bence geç değil sen başarırsın sana güveniyorum bak benim yaşım 17 ceşitli sebeplerden dolayı okulu bıraktım 3 sene var arkadaşlarımla aramızda bu sene kayıt oldum icim icimi parcalıyor ben niye bıraktım diye lakin olmuşla ölmüşe care yok umudunu kaybetme unutma Derdi Verende Allah Dermanı Verende.iyi Çalışmalar Dilerim.
Öğrenmenin Yaşı,Başı Yoktur. :ders: :gozkırkma: :gozkırkma:

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 27 Eyl 2016, 19:28

OguzHan yazdı:arkadaşım merak etme bu hastalıktan bizim ailede de var ilaclarını ihmal etme sinirlenme ve kafaya birşeye takma her hastalığın başlangıcı zaten sinirdir sakin olmaya calış biliyorum hayat zor hayat acımasız fakat derdimize tasamıza diz çöküp yoruldum demek yerine ayağa kalkıp tekrar mücadele etmek düşer bize unutma pes etme ileriyi düşünerek hareket et okuyorsan oku calışıyorsan calış ama mutlaka oku yaşın daha bence geç değil sen başarırsın sana güveniyorum bak benim yaşım 17 ceşitli sebeplerden dolayı okulu bıraktım 3 sene var arkadaşlarımla aramızda bu sene kayıt oldum icim icimi parcalıyor ben niye bıraktım diye lakin olmuşla ölmüşe care yok umudunu kaybetme unutma Derdi Verende Allah Dermanı Verende.iyi Çalışmalar Dilerim.

Teşekkür ederim Oğuzhan, bazen herşeyi geç anlıyabiliyoruz ama daha önümüzde büyük bir hayat maratonu var. Başarılar kardeşim :11:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön