Ne yapıcağımı bilmiyorum

Her Konuda Tartışabilirsiniz
BerKKs

Ne yapıcağımı bilmiyorum

Mesaj gönderen BerKKs » 30 Kas 2017, 18:02

Öncelikle bunları yazmadan önce belirtmek istiyorum bu yazıyı okuyan arkadaslarımız cevaplarsa cok sevınırım cunku bunları yazıcak baska bı yer bulamadım bu siteden baska. Ben orgun egıtımde 2 sene kaldıktan sonra atıldım ve aole kayıt oldum ama içimden artık ne okuma hevesi vardı nede başka bişey. suan yasım 20 kredim 116 daha ne kadar sürer bu aol bilmiyorum . dışarda düzgün bi işde bulamıyorum liseyi bitirsem ne olacak ki bana lise diploması düzgün bi iş bulabilirmi. yada hangi işleri yapabilirim onuda bilmiyorum şuan çok kararsızım bana bi yol gösteren varmı lütfen. zaten üniversteyi sildim bu yaştan sonra lise bitirsem yeter gibi . asıl soruma gelirsek ben bu lise diplomasını en güzel nasıl değerlendiririm ve bana katkısı olur . birde sınavlara nerden calısabilirim tesekkürler :(

immanuelkant
Doktor

Re: Ne yapıcağımı bilmiyorum

Mesaj gönderen immanuelkant » 30 Kas 2017, 18:08

20 yaşında olduguna emin misin ? 60 yaşında ununu elemiş , hayat ile bütün bağlarını koparmış ve herşeyden vazgeçmiş bir insanın bile kurmayacagı cümleler kuruyorsun . 20 yaş üniversite için geç ne demek ? Şaka yapıyor olmalısın ? Acilen silkin ve önüne bak . Cümlelerimi sokrates'in egitim üzerine söyledigi bir cümle ile bitiriyorum ... '' Egitimin pahalı oldugunu düsünüyorsanız , cehaletin bedelini hesaplayın '' ... :22:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

BerKKs

Mesaj gönderen BerKKs » 30 Kas 2017, 18:16

immanuelkant yazdı:20 yaşında olduguna emin misin ? 60 yaşında ununu elemiş , hayat ile bütün bağlarını koparmış ve herşeyden vazgeçmiş bir insanın bile kurmayacagı cümleler kuruyorsun . 20 yaş üniversite için geç ne demek ? Şaka yapıyor olmalısın ? Acilen silkin ve önüne bak . Cümlelerimi sokrates'in egitim üzerine söyledigi bir cümle ile bitiriyorum ... '' Egitimin pahalı oldugunu düsünüyorsanız , cehaletin bedelini hesaplayın '' ... :22:

Peki ben hangi siteden nerden çalışabilirim yardım edermisiniz

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 30 Kas 2017, 18:27

BerKKs yazdı:
immanuelkant yazdı:20 yaşında olduguna emin misin ? 60 yaşında ununu elemiş , hayat ile bütün bağlarını koparmış ve herşeyden vazgeçmiş bir insanın bile kurmayacagı cümleler kuruyorsun . 20 yaş üniversite için geç ne demek ? Şaka yapıyor olmalısın ? Acilen silkin ve önüne bak . Cümlelerimi sokrates'in egitim üzerine söyledigi bir cümle ile bitiriyorum ... '' Egitimin pahalı oldugunu düsünüyorsanız , cehaletin bedelini hesaplayın '' ... :22:

Peki ben hangi siteden nerden çalışabilirim yardım edermisiniz
Şimdi kendimden kısaca özetleyeyim ; ki bu süreç ve ne zaman bitirecegin konusunda fikir verici olabilir.
Liseyi örgün egitimde 3 yıl okudum . Alttan dersler oldugu icin umursamadım üzerinden 4 - 5 yıl geçti .
şuan 10 . dönemim ve bu yıl şubat ayında aol ' de silk olan kaydimi yeniledigimde kredim : 118' di .
2. 3. dönem ve ek sınav olmak üzere 3 sınava girdim ve şuan kredim 189 . Önümüzdeki sınav ile birlikte kalan 5 zorunlu dersimide
yüzde 99 verecegimi düsünüyorum . Ki programlı ve ne yaptıgını bilerek calıstıgında fire verme şansın yok . Bende en azından böyleydi
Girdigim yaklasık 26-27 sözel dersin hepsini geçtim . Şimdi 4 sözel dersim kaldı Turk edebiyati 4-6-8 ve Din kültürü 8 . bunun disinda 2 'de secmeli ders sectim felsefe ki tamamen formalite olarak ..

Nasıl çalıştıgıma gelirsek , öncelikle youtube'da acik lise tv kanalı var . Orada sözel derslerin videolarını izleyip , laptop üzerinden notlar aldım . Sen yazarakta not alabilirsin hangisi kolayına geliyorsa . Ve cıkmış sorulardan test cözdüm . Bu kadar. Sadece bu ikisi ... Kolay gelsin ;)
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön