Hayalet Fobisi

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Hayalet Fobisi

Mesaj gönderen Jackal4540 » 04 Haz 2013, 06:14

Arkadaşlar bende bu sıralar böyle bir rahatsızlık geçirmeye başladım.Odamda yattığım dolabın kapağını kapatmadan uyuyamıyorum birisi dolaptan çıkacak diye korkuyorum,birde ranza duvar dibinde olduğu için duvara dönük yatamıyorum arkadan birisi omzuma dokunacak diye korkudan sabah ezanlarına kadar gözlerimi kırpmıyorum hele yanımda birisi üç harfli hikayelerini anlatınca uykum kaçıyor sanki 20 fincan kahve içmiş gibi oluyorum,Tam uykuya dalarken duvarda yada yorganımın yüzüme bakan tarafında kocaman kırmızı örümcek görüyorum hemen kendimi yataktan atıp yorganı silkelemeye başlıyorum normalde örümceği elime alırdım şimdi korkuyorum,sizce kafayımı yemeye başladım ben.İlaçlarımı bırakalı 1 hafta bile olmadı ilaçlarımı kullanamadığım içinmi oluyor böyle doktorların yazmama mevzusu var ilacı vermiyorlar her neyse sizde böyle olaylar yaşıyormusunuz.
Hiç bir şeyden korkmayan birisi iken niye böyle tuhaf hisler korkunç rüyalar,Karabasanlar görmeye başladım ben.

Kullanıcı avatarı
Devrimsahte
Yardımcı Uzman

Re: Hayalet Fobisi

Mesaj gönderen Devrimsahte » 04 Haz 2013, 10:02

Jackal4540 yazdı:Arkadaşlar bende bu sıralar böyle bir rahatsızlık geçirmeye başladım.Odamda yattığım dolabın kapağını kapatmadan uyuyamıyorum birisi dolaptan çıkacak diye korkuyorum,birde ranza duvar dibinde olduğu için duvara dönük yatamıyorum arkadan birisi omzuma dokunacak diye korkudan sabah ezanlarına kadar gözlerimi kırpmıyorum hele yanımda birisi üç harfli hikayelerini anlatınca uykum kaçıyor sanki 20 fincan kahve içmiş gibi oluyorum,Tam uykuya dalarken duvarda yada yorganımın yüzüme bakan tarafında kocaman kırmızı örümcek görüyorum hemen kendimi yataktan atıp yorganı silkelemeye başlıyorum normalde örümceği elime alırdım şimdi korkuyorum,sizce kafayımı yemeye başladım ben.İlaçlarımı bırakalı 1 hafta bile olmadı ilaçlarımı kullanamadığım içinmi oluyor böyle doktorların yazmama mevzusu var ilacı vermiyorlar her neyse sizde böyle olaylar yaşıyormusunuz.
Hiç bir şeyden korkmayan birisi iken niye böyle tuhaf hisler korkunç rüyalar,Karabasanlar görmeye başladım ben.

Öncelikle Geçmiş olsun.Hastalığın ne ne tür ilaçlar bunlar .Dolab,ranzanın duvar dibinde olması,Üç harfli vs.Bunlar Kendi kafanda kurguladığın şeyler.Unutma İnsan beyni mükemmel bir organdır.Delirseydın bunun farkında olmazdın merak etme :).Önceden bende senin gibiydim ama ilaç falan kullanmıyordum yani rahatsızlık değil psikolojikti benimkisi.Sana tavsiyem Korku,gerilim tarzı film izliyosan bırakman ve korkularının üstüne gitmen.Dolabın kapısını kapat, yüzünü duvara dön Örümcek olayında eğer görürsen eline almaya çalış doğal olarak beyninin sana oynadıgı oyun sonucu görüyosun ve eline alamıcaksın ve bi daha görmiceksındır.3 harfli kısmına gelince merak etme konusma bırılerıyle rica et konuyu acanlardan unutur gıdersın.Ben agnostiğim ama İnandığın varlık seninle olsun.iyi olman dileklerimle.sürç-ü lisan etmişsem affola.
~ Devrim Sahte ~

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 04 Haz 2013, 16:30

bu korkuyu ancak kendi kendine yenersin.

ilaçlarından dolayı değil piskolojik diye düşünüyorum.

yatağına yattığında bildiğin duaları oku. güzel şeyler düşün. belki hemen geçmeyecek bu korkun ama inan bana eğer kendini cesaretlendirip dediklerimi uygularsan yavaş yavaş geçecek ve ilerde yatağına yatıp korkmadan uykuya daldığında sabah uyandığında güleceksin kendine ben kendi kendimi korkuttum boşuna diye (:

bende ailemden yakın birisi vefat ettiğinde senin gibi olmuştum zamanla atlattım. darısı sana inşallah (:
Ya söyleyen, öğreten bilgin ol, ya dinleyen belleyen öğrenci, üçüncüsü olma.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 04 Haz 2013, 21:11

en geç akşam yemeğini 7 de ye uyuma yayakın yemek yeme asitli, cafein içme uykun rahat gelir :D dolu mide insanın karabasan görmesine neden olur...bence diğer korkun ilaç olmadan yapamam korkusu aslında ilaç olmadan anormal olcağını düşünüyorsun herşeyin kendi kendine kurgu yaratıyorsun odada :D bu bağımlılıktan kurtulmalısın güçlü ol ayrıca işe şu avatar resmini değiştirerek başla ruh halini o yansıtmamalı :wink: bir insanın kendisidir kendi doktoru aslında
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
XcLoW
Uzman

Mesaj gönderen XcLoW » 05 Haz 2013, 01:25

Allah şifa versin inşallah bir an önce kurtulursun bu durumdan.. ;)

Arkadaşlarımında dediği gibi korkularının üstüne gitmelisin diye düşünüyorum. Bu gece başlayabilirsin istersen..

Tavsiyem, mümkün olduğu kadar karanlıkta kalmaya çalış. Zamanla rahatlarsın ve kurtulursun inşallah.. ;)
Resim Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

> Mezunlar Zümresi'ne dahil.. (202) :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 05 Haz 2013, 01:30

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar bakayım bu akşam rahat bir gece geçirebilecekmiyim,Korku filmi izlemem genelde gerilim,heyecan filmleri izlerim,Profilimdeki resim ise bir sanat eseridir edvard munch'un çığlık tablosunun avatarıdır yani korkumla bir alakası yok.
Acaba benim yaşadığım durumu yaşayan arkadaşlar varmıdır merak ediyorum ? herkez anılarını buraya paylaşsa ne güzel olurdu.

Kullanıcı avatarı
XcLoW
Uzman

Mesaj gönderen XcLoW » 05 Haz 2013, 01:48

Benim önceleri karabasan korkum vardı. Karabasan, bildiğim kadarıyla geldiği zaman vücut bir süre geçici felç geçiriyor.

Yarı uykulu yarı uyanık bir halde bir takım şeyler oluyor. Nefes ya hiç alamıyorsunuz yada zor bir şekilde alıyorsunuz.

Daha önceleri karabasan geldiği zaman hiç hareket edemezdim ve yalnızca beklerdim.

Ama son 1-2 yıldır geldiği zaman tüm gücümle yatakta ani bir hareket yapıyorum ve çok şükür gözümü açıp doğruluyorum.

Dikkat ettim ve genelde yüzüstü yattığım zamanlarda oluyor. O yüzden mümkün olduğunca yüzüstü yatmamaya özen gösteririm. :(
Resim Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

> Mezunlar Zümresi'ne dahil.. (202) :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 05 Haz 2013, 06:17

bndede hırsız fobidi var akşamları 3 yatıyorumki sabaha kadar uyiyim mesela erken yatarsam geceleyiyn ara araa uyanıyom garip sesler geliyo sanki içeri gircekmiş gibi bnde öyle olunca sabah ezanına kadr bklym ama şmdi kendimi yatştırıym hırsız gelse en fazla para götürür seni göütck hali yok ya :shock: :shock: :shock:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 06 Haz 2013, 00:25

Jackal4540 yazdı:Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar bakayım bu akşam rahat bir gece geçirebilecekmiyim,Korku filmi izlemem genelde gerilim,heyecan filmleri izlerim,Profilimdeki resim ise bir sanat eseridir edvard munch'un çığlık tablosunun avatarıdır yani korkumla bir alakası yok.
Acaba benim yaşadığım durumu yaşayan arkadaşlar varmıdır merak ediyorum ? herkez anılarını buraya paylaşsa ne güzel olurdu.
tamam snat eseri olabilir ama ürkütücü :mrgreen:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 06 Haz 2013, 04:11

pskolog yazdı:
Jackal4540 yazdı:Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar bakayım bu akşam rahat bir gece geçirebilecekmiyim,Korku filmi izlemem genelde gerilim,heyecan filmleri izlerim,Profilimdeki resim ise bir sanat eseridir edvard munch'un çığlık tablosunun avatarıdır yani korkumla bir alakası yok.
tamam snat eseri olabilir ama ürkütücü :mrgreen:
Ama bana daha çok huzur veriyor :mrgreen:
--------------------------------------------
Hırsız korkusu evet bende her akşam kapı kitlimi değilmi diye 2 defa kontor ederim,gaz vanalarını kontrol ederim kaçak yapmasın diye fırın ankastre dolaba gömme yangın çıkarması kolay olduğu için yangın çıkacak korkusuyla fırınında düğmelerini her akşam kontrol ederim.
---------------------------------------------
Karabasan konusuna gelince sırtüstü yatınca bendede oluyor hatta akşamları bazen havale geçiriyorum bazı günlerde görmüyorum değil arada sırada ziyaret ediyorlar :lol:
Sırt üstü yattığımız zaman nefes almakta zorlandığımız için bizi sanki birisi boğuyormuş gibi görürüz.Ben uykumda havale geçirdiğim zaman etrafımda ateşten varlıklar görmüştüm uyandığımda bir baktım terlemişim vücut ateşim yükselmiş.
----------------------------------------------
Böyle olaylar yaşayan varsa anlatsın merak etmeyin korkmam daha çok kendime güven kazanmış olurum.Böyle varlık,hayalet yada üç harfli gibi şeyler gören varmı ?

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 06 Haz 2013, 16:54

bana geçen gün bir amca bahsetmişti..

eski insanlar gece karanlıkta dışarı çıktıklarında besmele çekmeden yürüdükleri için böyle minik adamlar görürlermiş :roll:

benim oğlan Keloğlan masalları izliyor. orada bazen gerçek hayata geçiş yapıyorlar. onları gören çocuklar oluyor. Keloğlan ve diğerleri küçükler insanlara göre. onun konusu geçmiştide, amca bana acaba eskiden görülen küçük cinleri mi uyarlıyorlar artık tv de diyince gülmüştüm (: ben görsem ellerimin arasına almaya çalışırdım gibime geliyor hehehe :lol:

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 11 Haz 2013, 05:32

Hep kısa boylu değil bazen bina yüksekliğindede gözükebiliyormuş anneannem anlattı kedi kılığına girdiklerini,su damlası olup kapının altından geçtiklerini duydum :?
Bir düşünsene köyde karanlıkta gidiyorsun zifiri karanlık aniden karşına birisinin çıktığını düşün 10 metre boyunda kolları uzun slenderman gibi :shock: :mrgreen:

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 11 Haz 2013, 15:42

sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün (:

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön