En Sevdiğiniz Yemek Hangisi ?

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

KGamze
Doçent

Re: En Sevdiğiniz Yemek Hangisi ?

Mesaj gönderen KGamze » 16 Haz 2013, 23:36

Jackal4540 yazdı:
KGamze yazdı:Çabuk hasta olmuyorum. :mrgreen: Bence sıfır beden olmak çok güzel. 8)
Kilona bakılırsa sıfır bedendende aşağıdasın sıfır beden ideal kilodur.Çok zayıfsın inan yanımda olsan sana her gün kestane şekeri,baklava,kebap,pideli köfte ısmarlarım.Tamam zayıf olmakta güzel ama aşırı zayıf olmak sağlık açısından iyi değil.Kendine bakmazsan ilerde büyük sorunlarla karşılaşabilirsin örnek veriyorum benim abim böbrek ameliyatı geçirdi doktor zayıf olduğu için bu hastalığa yakalandığını söyledi narkoz vurdular hastanede sabahtan akşama kadar anca kendine gelebildi,ondan sonra bileğinde kist çıktı doktora gittik o hastalığında zayıflıkla alakası olduğunu söylediler.Bana 10 tane narkoz vursalar bayıltamazlar beni HULK Gibiyim,Kullandığım ilaçlar narkozdan bile ağır :mrgreen:
Bol bol yemek ye hayatın tadını çıkar :mrgreen: .Az bir şey göbek yapmaktan zarar gelmez,hem güçlü olursun etrafındaki insanlara bakma onları dinleme sen.
Etrafımdakiler senin gibi kilo almamı söylüyorlar. Eğer insanları dinleme dersen tersi olur. :P

Keşke puan yüksek olsaydı üniversitede Bursa'yı yazardım. :lol: Pideli köfte çekti canım. :|

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 17 Haz 2013, 01:50

KGamze yazdı:
Jackal4540 yazdı:
KGamze yazdı:Çabuk hasta olmuyorum. :mrgreen: Bence sıfır beden olmak çok güzel. 8)
Kilona bakılırsa sıfır bedendende aşağıdasın sıfır beden ideal kilodur.Çok zayıfsın inan yanımda olsan sana her gün kestane şekeri,baklava,kebap,pideli köfte ısmarlarım.Tamam zayıf olmakta güzel ama aşırı zayıf olmak sağlık açısından iyi değil.Kendine bakmazsan ilerde büyük sorunlarla karşılaşabilirsin örnek veriyorum benim abim böbrek ameliyatı geçirdi doktor zayıf olduğu için bu hastalığa yakalandığını söyledi narkoz vurdular hastanede sabahtan akşama kadar anca kendine gelebildi,ondan sonra bileğinde kist çıktı doktora gittik o hastalığında zayıflıkla alakası olduğunu söylediler.Bana 10 tane narkoz vursalar bayıltamazlar beni HULK Gibiyim,Kullandığım ilaçlar narkozdan bile ağır :mrgreen:
Bol bol yemek ye hayatın tadını çıkar :mrgreen: .Az bir şey göbek yapmaktan zarar gelmez,hem güçlü olursun etrafındaki insanlara bakma onları dinleme sen.
Etrafımdakiler senin gibi kilo almamı söylüyorlar. Eğer insanları dinleme dersen tersi olur. :P

Keşke puan yüksek olsaydı üniversitede Bursa'yı yazardım. :lol: Pideli köfte çekti canım. :|
Ben kimya okumayı düşünüyorum hem puanlar düşük hemde eğlenceli bir meslek 4 yıllık uludağ üniversitesi taban puanı 281.Kimya okumayı düşünüyorsan aynı sınıfta eğitim görme şanzımız var,arge üzerine çalışacaksın çok eğlenceli bir iş,Gıda kimyası,ilaç kimyası,endistüri kimyası,tekstil kimyası gibi bölümlerde çalışma fırsatın olacak.Ben ilaç kimyası üzerine eğitim alacağım.Ayrıca bol bol pideli köfte yeme şansın olacak :mrgreen: Canın istediğin zaman yemeye götüreceğim seni :wink: Eğleniriz 80lerin müziği çalan diskolar var,Bursada eğlenmeye gezmeye gideriz çok eğlenceli geçer çook :mrgreen:

DarkMoon11

Mesaj gönderen DarkMoon11 » 17 Haz 2013, 05:28

Zeybek yazdı:Zayıf olmak bu kadar zararlı mı ya?

Ben şahsen 57 Kg. iyi mi sizce?
Bende 63 kiloyum.0 bedenden aşağı olmak zararlı demiş arkadaş o doğru.Senin kilon normal.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 17 Haz 2013, 06:13

Zeybek yazdı:Zayıf olmak bu kadar zararlı mı ya?

Ben şahsen 57 Kg. iyi mi sizce?

boy önemli bir kilonun normal olup olmadığını anlmak için boyun kaç :mrgreen:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 17 Haz 2013, 22:58

Jackal4540 yazdı: Ben kimya okumayı düşünüyorum hem puanlar düşük hemde eğlenceli bir meslek 4 yıllık uludağ üniversitesi taban puanı 281.Kimya okumayı düşünüyorsan aynı sınıfta eğitim görme şanzımız var,arge üzerine çalışacaksın çok eğlenceli bir iş,Gıda kimyası,ilaç kimyası,endistüri kimyası,tekstil kimyası gibi bölümlerde çalışma fırsatın olacak.Ben ilaç kimyası üzerine eğitim alacağım.Ayrıca bol bol pideli köfte yeme şansın olacak :mrgreen: Canın istediğin zaman yemeye götüreceğim seni :wink: Eğleniriz 80lerin müziği çalan diskolar var,Bursada eğlenmeye gezmeye gideriz çok eğlenceli geçer çook :mrgreen:
Evet, kimya-biyoloji-fizik bu bölümlerin puanı düşük. Biraz çalışsan elini kolunu sallaya sallaya yerleşirsin seneye.
Ben ben kimya okumak istemiyorum, sözelciyim ben :twisted:

Kimya okuyacaksan eğer bana bomba yapmayı öğret gerçi bir işime yaramaz ama merak ediyorum güzel olur. :mrgreen:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 17 Haz 2013, 22:59

Zeybek yazdı:1.70 boyum çok uzun
Benim bildiğim çok uzunlar 185 ve üzeri oluyorlar. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 17 Haz 2013, 23:17

KGamze yazdı:
Jackal4540 yazdı: Ben kimya okumayı düşünüyorum hem puanlar düşük hemde eğlenceli bir meslek 4 yıllık uludağ üniversitesi taban puanı 281.Kimya okumayı düşünüyorsan aynı sınıfta eğitim görme şanzımız var,arge üzerine çalışacaksın çok eğlenceli bir iş,Gıda kimyası,ilaç kimyası,endistüri kimyası,tekstil kimyası gibi bölümlerde çalışma fırsatın olacak.Ben ilaç kimyası üzerine eğitim alacağım.Ayrıca bol bol pideli köfte yeme şansın olacak :mrgreen: Canın istediğin zaman yemeye götüreceğim seni :wink: Eğleniriz 80lerin müziği çalan diskolar var,Bursada eğlenmeye gezmeye gideriz çok eğlenceli geçer çook :mrgreen:
Evet, kimya-biyoloji-fizik bu bölümlerin puanı düşük. Biraz çalışsan elini kolunu sallaya sallaya yerleşirsin seneye.
Ben ben kimya okumak istemiyorum, sözelciyim ben :twisted:

Kimya okuyacaksan eğer bana bomba yapmayı öğret gerçi bir işime yaramaz ama merak ediyorum güzel olur. :mrgreen:
O dediğin iş fizikçinin işi :mrgreen: .Nükleer ve atom enerjisi üretimi ile uğraşan fizikçiler var ama birazda kimyaya giriyor (Beni öldürmeyemi niyetin var :mrgreen: :lol: ).Maalesef fiziğin puanı kimyaya göre yüksek olduğu için o bölümü seçmek istemiyorum.Hem eğlenceli bir meslek değil kimyager olursan yemeklerden tut şeker kahve (Tabi gıda kimyasında çalışırsan)En iyisini yapabiliyormuşsun avrupada coffelab diye (Ankarada var benim bildiğim Bursadada olmasını isterdim)Kimya bilgisi ile kahve yapıyor adamlar,İçenler çok harika olduğunu,ilk defa böyle güzel kahve içtiğini söylüyorlar
Coffelab'ın resmi :
Resim

NOT:Gördüğünüz tüp şeklindeki cihaz kahveyi belirli sabit sıcaklıkta kaynatarak damıtıyor ve kahveyi telve ve şekerin kahvenin üzerinde oluşturduğu beyaz lekelerden arındırarak yüksek kafeinli kahve elde ediyor.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 18 Haz 2013, 05:07

Bizim kimya öğretmeni bizi derse bağlamak için şöyle söyledi "Size bomba ve esrar yapmasını da öğretirim ilerideki derslerimizde" Ben onun yalancısıyım.

Gıda mühendisliği oku bari. Hem iki yıllığı var tutmazsa okursun sonra dört yıla tamamlarsın.
Fizikçiler hep işsiz kalıyor beni bildiğim kimyacılar da aynı şekilde ve kimse okumak istemiyor. Ama sen kimse değilsin tabii. :mrgreen:

Ankara'da nerede varmış? O kocaman şeyin içinden ne çıkıyor merak ettim. :twisted:

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 18 Haz 2013, 05:48

yayla çorbası. sonra midye tava, kalamar :mrgreen:
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

sznyrlmz
Çırak

Mesaj gönderen sznyrlmz » 01 Tem 2013, 21:35

kesinlikle patlıcanlı her yemek...
patlıcanı çok severimde :)

murattt

Mesaj gönderen murattt » 30 Oca 2014, 01:43

Benimde sevdiğim bir çok yemek var

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 13 Oca 2015, 01:09

Aslında karar veremiyorum ama en çok bezelye yemeği ile pilavı seviyorum, sonra makarna,pırasa geliyor.

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 13 Oca 2015, 03:32

Ben pek ayırmam yemek falan ama genellikle deniz ürünlerinde biraz seciciyim o kadar tabi Yaradanın gücüne gitmesin bulamayanlarıda düşünmek gerek
Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

Kullanıcı avatarı
reılo203q
Çırak

Mesaj gönderen reılo203q » 23 Ara 2016, 17:54

Yemek seçmem bende ama favorilerim de var tabi
patates kızartması yoğurt köfte mercimek pilavı

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön