Bu Ne Tür Bir Fotograf Arkadaşlar ??

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Bu Ne Tür Bir Fotograf Arkadaşlar ??

Mesaj gönderen hackerandkoch » 23 Haz 2013, 23:03

ARKADAŞLAR HER FORUMDA RASTLIYORUM AMA BU FOTOGRAFIN NASIL YAPILDIĞINI ÇÖZEMEDİM GİTTİ .PROFESYONEL FOTOGRAFÇILIK MI PROFESYONEL PHOTOSHOPCULUK MU ANLAMADIM GİTTİ AYNI KAREDE Bİ ADAMDAN 3 TANE VAR NASIL OLUYOR BU İŞ
.BUYRUN CEVAPLAR SİZDE .

Resim

Resim

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

Resim
MEZUN
Bir insanın başına gelebilecek en kötü iki şey câhil bırakılmak ve aptal yaradılışlı olmaktır. Bunların ikisi de bir araya gelmişse bırak ipini gitsin.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Bu Ne Tür Bir Fotograf Arkadaşlar ??

Mesaj gönderen Doçent » 23 Haz 2013, 23:28

photoshop bence :D bu işlerle biraz ilgim olduğu için
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 24 Haz 2013, 00:21

pskolog yazdı:photoshop bence :D bu işlerle biraz ilgim olduğu için
photoshop olmasına photoshopda hangi teknikle . yıllardır uğraştım ama hiç görmediydim son 1 haftadır bu tarz 1 karede 1den fazla klon enteresan bişey :D
Resim
MEZUN
Bir insanın başına gelebilecek en kötü iki şey câhil bırakılmak ve aptal yaradılışlı olmaktır. Bunların ikisi de bir araya gelmişse bırak ipini gitsin.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 24 Haz 2013, 01:36

ben artılk şaşırmıyorum teknoloji acayip hızlı ve sürekli kendini yeniliyor olması gereken de bu belki yoksa bugunkü rahat ortamlara ulaşamzdık :wink:

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 24 Haz 2013, 03:07

pskolog yazdı:ben artılk şaşırmıyorum teknoloji acayip hızlı ve sürekli kendini yeniliyor olması gereken de bu belki yoksa bugunkü rahat ortamlara ulaşamzdık :wink:

aynen . ama harika bişey ya :D
Resim
MEZUN

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 24 Haz 2013, 03:10

pskolog yazdı:ben artılk şaşırmıyorum teknoloji acayip hızlı ve sürekli kendini yeniliyor olması gereken de bu belki yoksa bugunkü rahat ortamlara ulaşamzdık :wink:

Teknoloji beraberinde gelirken kalabalık geliyor malum o kadar geniş yerimiz yok :mrgreen:

Hastalık, Radyasyon, Kaza, Trajedik durumlar vesaire vesaire bunları getirmeye ne gerek vardı canım boş yere arabada patates gibi sıkışıyoruz :mrgreen:
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 24 Haz 2013, 03:26

Cloudyy yazdı:

Teknoloji beraberinde gelirken kalabalık geliyor malum o kadar geniş yerimiz yok :mrgreen:

Hastalık, Radyasyon, Kaza, Trajedik durumlar vesaire vesaire bunları getirmeye ne gerek vardı canım boş yere arabada patates gibi sıkışıyoruz :mrgreen:
faydalı teknoloji kardeş . gidipte bodoslama duvara bilinçsizce girerse olacağı o . Amaç bilinçli kullanmak elindeki telefonu bile . Faydalı bişey. Tek sorun eğitimsiz halk .senin düşüncen yanlış yani
Resim
MEZUN

bufeykolsun

Mesaj gönderen bufeykolsun » 24 Haz 2013, 03:45

Basit bir işlem oysa. Muhtemel sabit bir şekilde tripot ile adamın verdiği tüm pozlar çekiliyor.
Misal ilk resimde adam ağacın her bir uzun köküne sarılmış ve ayrı ayrı 4 fotoğraf çekilmiş. Daha sonra adam Photoshopta magnetic lasso tool ile (manyetik kement aracı) ile 3 resimden kesilip ayrı layera (katmana) alınmış ve en son resme eklenmiş ve 1 resimde 4 adam olmuş.

2. fotoğrafda aynı mantık ile arkadaş 3 ayrı poz vermiş adamların ikisi ayrı fotoğraflardan manyetik kement aracı ile kesilip ayrı katmana alınmış son fotoğrafa yapıştrılmış.

Neden manyetik kement aracı derseniz piksellerdeki renk ayrımlarına göre daha ince iş yapılabildiği için o tercih edilmiştir muhtemel. Yoksa kesin için başka kement araçları yada seçme araçları da mevcut.

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 24 Haz 2013, 03:54

hackerandkoch yazdı:
Cloudyy yazdı:

faydalı teknoloji kardeş . gidipte bodoslama duvara bilinçsizce girerse olacağı o . Amaç bilinçli kullanmak elindeki telefonu bile . Faydalı bişey. Tek sorun eğitimsiz halk .senin düşüncen yanlış yani
Arkadaşlar kusura bakmayın konuyu farklı yere çekiyorum maksat kaynaşmak bilgilenmek konu konudur :mrgreen:

Kardeş teknolojinin yararı var elbette hemde müthiş yararı var mesela eskiden A şehrinden B şehrine giderken aylarca yol alıyorlardı ama şimdi çok inanılması güç bir durum imkanlara bak gerçekten müthiş ilerleme var ütopya gibi bir şey acaba çok eski çağlardan biri mezarından hortlasa baksa etrafına der ki ben cennete geldim zanneder :mrgreen:

Ama yararıyla beraber zararını da getiriyor bilinçli ya da bilinçsiz radyasyon hepimize vuruyor ise sağlığımızı ve yaşam hayatımızı zedeliyor ise ben şahsım olarak sağlığımı teknolojiye takas ederim
Benim için sağlık her şeyden önce gelir mesela örnek veriyorum yolda giderken mutlaka herkesin çantasında ya da cebinde bir cep telefonu vardır biz farkında olmadan o telefon aleti elektronik moleküller bizim vücudumuzun bir yerinden girip bir yerinden çıkıyor vücudumuz sürekli radyasyon tehlikesi altında ama işte farkında değiliz ayrıca cep telefonlarımız bir ajandır ve bizim ne yaptığımızı nereye gittiğimi yahudiler uydu sisteminden gerekli gereksiz bütün bilgilerimizi kayıt ediyorlar farkında değiliz bilgisayar kullanırken windows programı bir ajandır ve bilgisayarımıza virüsler giriyor ve bu virüsler bilgisayarımızda ki bütün bilgileri kayıtları yahudilere aktarıyorlar ve biz farkında değiliz mesela coca cola Amerikan bile bu içeceği kullanmıyor ve kendi firmaları olmalarına rağmen kendi ülkelerinde yasaklamışlardır İran da öyle mesela asla coca cola kullanmazlar yahudiler de kullanmazlar içmezler gel gelelim ki bizim ülkeye................... bu noktalama işaretine bizim ülke hakkında çok şey yazardım ama gerek yok :mrgreen:

MEZUN

Kullanıcı avatarı
hackerandkoch
Uzman Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen hackerandkoch » 24 Haz 2013, 04:05

Hastalık, Radyasyon, Kaza, Trajedik durumlar vesaire vesaire bunları getirmeye ne gerek vardı canım boş yere arabada patates gibi sıkışıyoruz :mrgreen:[/quote]

faydalı teknoloji kardeş . gidipte bodoslama duvara bilinçsizce girerse olacağı o . Amaç bilinçli kullanmak elindeki telefonu bile . Faydalı bişey. Tek sorun eğitimsiz halk .senin düşüncen yanlış yani[/quote]
Arkadaşlar kusura bakmayın konuyu farklı yere çekiyorum maksat kaynaşmak bilgilenmek konu konudur :mrgreen:

Kardeş teknolojinin yararı var elbette hemde müthiş yararı var mesela eskiden A şehrinden B şehrine giderken aylarca yol alıyorlardı ama şimdi çok inanılması güç bir durum imkanlara bak gerçekten müthiş ilerleme var ütopya gibi bir şey acaba çok eski çağlardan biri mezarından hortlasa baksa etrafına der ki ben cennete geldim zanneder :mrgreen:

Ama yararıyla beraber zararını da getiriyor bilinçli ya da bilinçsiz radyasyon hepimize vuruyor ise sağlığımızı ve yaşam hayatımızı zedeliyor ise ben şahsım olarak sağlığımı teknolojiye takas ederim
Benim için sağlık her şeyden önce gelir mesela örnek veriyorum yolda giderken mutlaka herkesin çantasında ya da cebinde bir cep telefonu vardır biz farkında olmadan o telefon aleti elektronik moleküller bizim vücudumuzun bir yerinden girip bir yerinden çıkıyor vücudumuz sürekli radyasyon tehlikesi altında ama işte farkında değiliz ayrıca cep telefonlarımız bir ajandır ve bizim ne yaptığımızı nereye gittiğimi yahudiler uydu sisteminden gerekli gereksiz bütün bilgilerimizi kayıt ediyorlar farkında değiliz bilgisayar kullanırken windows programı bir ajandır ve bilgisayarımıza virüsler giriyor ve bu virüsler bilgisayarımızda ki bütün bilgileri kayıtları yahudilere aktarıyorlar ve biz farkında değiliz mesela coca cola Amerikan bile bu içeceği kullanmıyor ve kendi firmaları olmalarına rağmen kendi ülkelerinde yasaklamışlardır İran da öyle mesela asla coca cola kullanmazlar yahudiler de kullanmazlar içmezler gel gelelim ki bizim ülkeye................... bu noktalama işaretlerine bizim ülke hakkında çok şey yazardım ama gerek yok :mrgreen:[/quote]

1.si sen çok bilimkurgu izliyorsun
2.si sen ulusal kanal çok izliyorsun

millet seni takip edip ne yapacak etse erdoğanı eder arınçı eder . ajanlık felan hikaye . sen ulusalcı gözüyle bakıyorsun meseleye . çakma ulusalcı yani .10 yıllık bilgisayarcıyım daha 1 güne bir bi takip yazılımının yahudilere aktarıldığını görmedim . sende yaparsın takip yazılımı özelden yaz antilere yakalanmayanını vereyim ben sana . bilinmeyenden yola çıkıpta kendini rezil etme . her ne kadar aölde okusamda benim kadar teknolojiyi ve siyaseti bilme kafayı yersin
Resim
MEZUN

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 24 Haz 2013, 04:50

hackerandkoch yazdı:
Cloudyy yazdı:

bunu sen mi diyosun twittrdan kızlarla konuşmak için çabalayan :lol:

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 24 Haz 2013, 04:50

Senin bilgisayarcı olduğuna sevindim. Sana çok ihtiyacım olacak kardeş isminizi bağışlar mısınız?
Ben bilim kurguya dair tek bir film ismi bile bilmiyorum benim uzmanlık alanım Tarih ve Siyaset' dir.
Siyaset der iken bana Türkiye siyasetinden bahsetme siyaset konusunu buradan kestirip atıyorum çünkü konu daha da sapmasını istemiyorum ve benim bir önce ki mesajımda söylediğim bilgiler sadece kafam da kurduğum mantıksal bilgiler kesin değildir kuramdır ama bazıları gerçektir mesela elektronik moleküller ve coca cola, teknoloji hakkında söylediğim bilgiler gerçektir mesela kendi adıma bir örnek veriyorum ben şahsen telefon taşıdığımda vücudumda elektronikleri hissedebiliyorum ama taşımadığım zaman sanki sütten düşmüş ak kaşık gibi oluyorum teknolojisiz hayat ne güzel hayat yeni sloganımız bu olsun :mrgreen: Ben teknolojiye karşıd eğilim bilakis zararlarına karşıyım bilinçsizce insanlara gagalamalarına karşıyım başka bir durum yok burada :?:

MEZUN

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 24 Haz 2013, 04:52

bufeykolsun yazdı:Basit bir işlem oysa. Muhtemel sabit bir şekilde tripot ile adamın verdiği tüm pozlar çekiliyor.
Misal ilk resimde adam ağacın her bir uzun köküne sarılmış ve ayrı ayrı 4 fotoğraf çekilmiş. Daha sonra adam Photoshopta magnetic lasso tool ile (manyetik kement aracı) ile 3 resimden kesilip ayrı layera (katmana) alınmış ve en son resme eklenmiş ve 1 resimde 4 adam olmuş.

2. fotoğrafda aynı mantık ile arkadaş 3 ayrı poz vermiş adamların ikisi ayrı fotoğraflardan manyetik kement aracı ile kesilip ayrı katmana alınmış son fotoğrafa yapıştrılmış.

Neden manyetik kement aracı derseniz piksellerdeki renk ayrımlarına göre daha ince iş yapılabildiği için o tercih edilmiştir muhtemel. Yoksa kesin için başka kement araçları yada seçme araçları da mevcut.
çocuk biliyor :D

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 24 Haz 2013, 05:00

bir bakıma haklısın zararlarıda yok deil ama bu sadce elektronik de deil yiceklerimizde tarım ilaçlarıyla öz halinden yoksun oluyor maalesef genelriyle oynanıyor artık gıdaların...sen mesela kolayı demişsin yediğin cipste ki zarar da onadan aşağı deil...çok şey var aslında konuşulcak ama artık insanlar organik yemeye daha sağlıklı beslenmeye özen gösteriyolar bence buda bir aşama...artık insan ömrü uzuyor çok karamsar olmayada gerek yok herkes bilinçli olsa yeter :wink:

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 24 Haz 2013, 05:12

Ya Fadime ablam ben sayarak bitiremezdim ki gıdaları zararlı gıdaları sadece 3 5 örnek verdim ama ben mesela boyadan yapılmış bim de satılan ogaş kuş lokumu var o lokumu yemeden duramam kışın çok yiyiyorum lokum müptelasıyım biraz :mrgreen: ama bırakacam bıraktım sayılır eskisi gibi yemiyorum nefsime uslu dur diye fırça çektim :mrgreen:

MEZUN

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön