KARAKALEM ÇİZİMLERİM

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

KARAKALEM ÇİZİMLERİM

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 17 Ara 2014, 14:26

Arkadaşlar bunları kağıt üzerinde yaptım, fotoğraflarını çekerken biraz renkleri soldu ama İnşallah beğenirsiniz! :o
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: KARAKALEM ÇİZİMLERİM

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 17 Ara 2014, 14:30

ve bunlar....
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 17 Ara 2014, 14:34

ve bunlar....

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 17 Ara 2014, 14:37

arkadaşlar bir sürü var ama hepsini koyamadım internet çok yavaş ve hata yaptım galiba yakından çekerken bulanık duruyorlar keşke uzaktan çekseydim ben bir de kırpmıştım kötü oldu kusura bakmayın :03:

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Ara 2014, 14:38

Bence amatör biri için gayet hoş ve güzel geliştirmeni dilerim eğitim alarak bu işte çok güzel işler çıkarabilirsin bence :12: hayır gayette güzel bulanık olması yeteneğini kapatamaz merak etme çok çok hoş olmuşlar :26:
Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 17 Ara 2014, 14:41

Cartenza yazdı:Bence amatör biri için gayet hoş ve güzel geliştirmeni dilerim eğitim alarak bu işte çok güzel işler çıkarabilirsin bence :12: hayır gayette güzel bulanık olması yeteneğini kapatamaz merak etme çok çok hoş olmuşlar :26:
teşekkür edrim, kağıt üzerinde görsen gerçekten güzel duruyorlar ama işte böyle oldu malesef, amatör olduğum için pek gölgelenmeleri yapamıyorum

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Ara 2014, 14:48

htc-directioner yazdı:
Cartenza yazdı:Bence amatör biri için gayet hoş ve güzel geliştirmeni dilerim eğitim alarak bu işte çok güzel işler çıkarabilirsin bence :12: hayır gayette güzel bulanık olması yeteneğini kapatamaz merak etme çok çok hoş olmuşlar :26:
teşekkür edrim, kağıt üzerinde görsen gerçekten güzel duruyorlar ama işte böyle oldu malesef, amatör olduğum için pek gölgelenmeleri yapamıyorum
olsun ya her şey zamanla gelişir bir sonrakilere daha dikkat edersin gölgelendirmeler için olur biter :) olsun sonuçta görüntü bulanıkken bile güzelse kağıt üzerinde konuşmaya gerek bile yok öyle değil mi ? hobiyle uğraşman çok güzel keşke her kesin sanatsal bir hobisi olsa :) :ok:

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 17 Ara 2014, 16:09

hatice çizimlerini çok beğendim :12: gerçekten yeteneğin var :utanma:
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

lisebitmelidertlerde
Acemi

Mesaj gönderen lisebitmelidertlerde » 17 Ara 2014, 16:21

benim resmmide çizermisin :)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 17 Ara 2014, 16:39

Tebrik ederim, güzel sanatsal çalışmalar. Benim de müthiş bir resim yeteneğim var ama çizmiyorum uzun zamandır maalesef...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 17 Ara 2014, 16:41

emrahk yazdı:Tebrik ederim, güzel sanatsal çalışmalar. Benim de müthiş bir resim yeteneğim var ama çizmiyorum uzun zamandır maalesef...
forumda baya resimle ilgilenen var neden çizmiyorsunuz :26:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 17 Ara 2014, 16:47

tebessümm yazdı:
emrahk yazdı:Tebrik ederim, güzel sanatsal çalışmalar. Benim de müthiş bir resim yeteneğim var ama çizmiyorum uzun zamandır maalesef...
7-8 yıldır doğru dürüst hiç çizmedim, nedendir desek bir sürü nedenim vardır ama sanata küstüm gibi bohem yapmayacağım. :mrgreen:

Özellikle ortaokulda her yaptığım resim sergilenirdi ve bazıları uluslararası yarışmalara gönderilmişti. Sadece resim de değil, iş teknik dersinde yaptığım maketler ve diğer eserler de aynı etkiyi yapardı. Zaman geçti, büyüdük ve zaman ayırmaz olduk haliyle...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 17 Ara 2014, 16:49

emrahk yazdı:
tebessümm yazdı:
7-8 yıldır doğru dürüst hiç çizmedim, nedendir desek bir sürü nedenim vardır ama sanata küstüm gibi bohem yapmayacağım. :mrgreen:

Özellikle ortaokulda her yaptığım resim sergilenirdi ve bazıları uluslararası yarışmalara gönderilmişti. Sadece resim de değil, iş teknik dersinde yaptığım maketler ve diğer eserler de aynı etkiyi yapardı. Zaman geçti, büyüdük ve zaman ayırmaz olduk haliyle...
şimdi siz böyle diyince merak ettim :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Ara 2014, 16:52

Bence hiç bir şey engel değil Emrahk her hafta sadece bir saatini alsın gerekirse 1.buçuk ayda bitir ama yine yap hobi edinmek güzeldir insanı farklı alemlere götürür bence bırakma devam et :)

Sienne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Sienne » 17 Ara 2014, 17:35

İfşa olmak istemediğimden resim atmıyorum ama bir kaç öneri de bulunabilirim :) Öncelikle 1 senedir resim yapıyorum ve ilk yaptığım resimle son yaptığımı belki mesajla atarım :) Şuan ki resimlerin yeterince iyi olmakla beraber yeterli değil maleesef ama çizmeye devam edersen geliştirebilirsin. Sana önerim öncelikle başkalarının çizimlerini çizmeye çalış ve daha gerçekçi çizimler olsun direk portre çalışma nesne olabilir şekil olabilir ve 1-2 saat ayırma. Bir oturuşta çizmek zorunda değilsin tek resime 10 saat kadar ayır mutlaka ve sonucu o zaman kendinde göreceksin. Yaptığın resimler de orantıyı bulmaya çalış ve eğer bir yerden bakıyorsan olabildiğince titiz çalış aynısını yapabilirsin. Bir göz için 1 saatten fazla bile ayırdığım oluyor. Ayrıca önce taslağı çıkart her şeyi HB kalem ile çiz(HB yanlış yaptığında silersen iz bırakmaz) sonra üstünden geçersin. Biraz da gölgelendirme yapmaya çalış..

Bunları neden anlattım resim yapmaya başladıysan mutlaka çok iyi şeyler çıkartabilirsin. Bu iş tamamen kendini geliştirmekle alakalı birçok insan çizemem diye başlamıyor ama sen en zorunu başarmışsın bundan sonrası senin emeğin :)

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön