Varmı Resim Sanatla Uğraşan ?

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Varmı Resim Sanatla Uğraşan ?

Mesaj gönderen Jackal4540 » 15 May 2012, 23:55

Arkadaşlar benim Resim Ve Sanata büyük ilgim var.2 yıl halk eğitimde resim sanat kursu gördüm ve en sevdiğim ressamlar 1.Pablo picasso 2.Edvard Munch 3.Robert Williams ve psychedelic nü çalışmaları.2yıl bu konular üzerinde durdum.Resim yapan varmı aranızda yada resimlere ilgisi olan hangi ressamlara ilginiz var yazarsanız sevinirim.
Bir aralar 1990 ve 2000 yılına kadar trt 1'de Resim sevinci vardı Bob Ross isimli amcamız çok güzel manzara çalışmaları evet bir çılgınlık yapalım şuraya bir ağaç daha konduralım deyip tüh güzelim resim battı derdik dahada güzel olurdu :D :mrgreen: malesef geçirdiği prostat kanserinden hayatını kaybetti.
Allah rahmet eylesin Onun gibi ressam bulunmaz :(
Evet sizin görüşlerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
AÇIK ACEMİ
Doktor

Re: Varmı Resim Sanatla Uğraşan ?

Mesaj gönderen AÇIK ACEMİ » 16 May 2012, 00:12

Jackal4540 yazdı:Arkadaşlar benim Resim Ve Sanata büyük ilgim var.2 yıl halk eğitimde resim sanat kursu gördüm ve en sevdiğim ressamlar 1.Pablo picasso 2.Edvard Munch 3.Robert Williams ve psychedelic nü çalışmaları.2yıl bu konular üzerinde durdum.Resim yapan varmı aranızda yada resimlere ilgisi olan hangi ressamlara ilginiz var yazarsanız sevinirim.
Bir aralar 1990 ve 2000 yılına kadar trt 1'de Resim sevinci vardı Bob Ross isimli amcamız çok güzel manzara çalışmaları evet bir çılgınlık yapalım şuraya bir ağaç daha konduralım deyip tüh güzelim resim battı derdik dahada güzel olurdu :D :mrgreen: malesef geçirdiği prostat kanserinden hayatını kaybetti.
Allah rahmet eylesin Onun gibi ressam bulunmaz :(
Evet sizin görüşlerinizi bekliyorum.
evet trt 1 de bob ross u çok izlerdim hayranlıkla hemde allah rahmet eylesin ben ortaokul zamanımda kara kalem çalişmasi yapıyodum ama sonradan bıraktım şu anda resim falan yapmıyorum ama çok güzel el işinden panolar yapıyorum o da bir nevi resim gibi oluyor

şuan elimdeki el işinin fotorafi aşağidaki gibi :)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
kalan kredi:56 toplam kredi:136

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 16 May 2012, 01:02

vavv harika bir resim.Renkler çok güzel karışmış hem gerçekçiliği anımsatıyor.Çok güzel.3 boyutlu gibi duruyor sanki salkımlar çiçekler :shock:

Kullanıcı avatarı
AÇIK ACEMİ
Doktor

Mesaj gönderen AÇIK ACEMİ » 16 May 2012, 02:22

Jackal4540 yazdı:vavv harika bir resim.Renkler çok güzel karışmış hem gerçekçiliği anımsatıyor.Çok güzel.3 boyutlu gibi duruyor sanki salkımlar çiçekler :shock:

evet orta okulda ders geçme zorunluluğuyla yapmiş olduğum bi pano sayesinde şuanda çok güzel bir hobi edindim ileride bu hobimi meslek haline getirmeyi planliyorum kurs verebilirim ya da yaptıklarımı küçük bir dükkanda satabilirim :)
kalan kredi:56 toplam kredi:136

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 16 May 2012, 03:52

Ben de eskiden bayılırdım resim çizmeye, ki hala elime tuali verseler döktürürüm. Orta okulda resim hocamız tüm sergi resimlerini ve diğer sanatsal çalışmaları bana yaptırırdı. Hatta Makedonya'da bir resim yarışmasına benim bir resmimi göndermiştik. Ama sonuçtan haberim yok. :)

Ayrıca MAÖL'de yüzyüze eğitimde bölümüm gereği inşaat projeleri çizerdik ve ayıptır söylemesi yine döktürürdüm.. :mrgreen:

Bob amca TRT-2'de hayatımızı renklendirirdi evet, öldüğünü yeni öğrendim toprağı bol olsun, dediğin gibi, resme yeni bir ağaç, taş eklediğinde "s..çtı resmin bir tarafına" derdik ama yine şahane olurdu en sonunda. Hele üzerindeki etiketi çıkartıp, resmi yuvarlak olarak ortaya çıkardığı anı beklerdik...

Güzel günlerdi, geçip gitti.. İş güç derken resim çizmekte mazide kaldı... :(
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 18 May 2012, 03:38

Bence resim öğretmenliği senin için daha iyiymiş emrahk kusura bakma sadece tavsiyede bulunuyorum.Resim öğretmenliği daha rahat.

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 18 May 2012, 09:19

vallaha hiç becerim yoktur ilkokul dan beri. halada yok. cin aliyi bile kabasakal gibi çizerim o derece. ama cizenleri görmek keyifli.
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 21 May 2012, 03:01

ozgur yazdı:vallaha hiç becerim yoktur ilkokul dan beri. halada yok. cin aliyi bile kabasakal gibi çizerim o derece. ama cizenleri görmek keyifli.
Senin iş biraz karikatüre kaçıyor özgür karikatür çizmekte daha meraklısın gibi geliyor bana.

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 21 May 2012, 04:51

galiba;)
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 24 May 2012, 23:19

Bu resmi görünce aklıma sen geldin ;)

Resim

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 25 May 2012, 01:09

CUBISM Tam bana göre :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 25 May 2012, 19:02

Art Nouveau da tam bana göre :mrgreen: ama Surrealism ve Expressionism'e de bayıldım doğrusu.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 May 2012, 21:07

CUBISM Bana Pablo Picasso'yu andırıyor.İnsan psikolojisi ile ilgili resimler çizenleri izlemeyi ve çizmeyi çok seviyorum

SkyBlue
Acemi

Mesaj gönderen SkyBlue » 09 Kas 2012, 05:43

Ben resim çizmeyi çok merak ediyorum yapmayada çalışıyorum ama yetenek yok :(
Resim

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 09 Kas 2012, 09:40

SkyBlue yazdı:Ben resim çizmeyi çok merak ediyorum yapmayada çalışıyorum ama yetenek yok :(
Kimse doğuştan yetenekli değilki :wink: yetenekli olmak için sürekli tuval batırıp zımparalaman gerekiyor sürekli renk karıştırman gerekiyor resim yapmak içinde varsa eğer yapacağım dedinmi yapıyorsun.Yetenek sonradan geliyor zaten :wink:
Bir resim yaparken hata yapmadan doğruları bulamazsın doğruları bulamadan ise hatanı göremezsin bunları bilmen yeteneğin gelişmesi anlamına geliyor.
Ben bile elime elektro gitar aldığımda çalmasını bilmiyordum üstünde durarak bir sürü akor basmayı,Parça çalmayı solo yapmayı daha zoru akor ayarı yapmayı bile öğrendim.

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön