Varmı evcil hayvan besleyen?

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Re: Varmı evcil hayvan besleyen?

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 02 Mar 2012, 14:35

Temizliğini kendiniz yapıyorsunuz herhalde...
Bir değil iki değil üç akvaryum...Kolay olmuyordur..
Bizde de vardı bir zamanlar akvaryum . Büyüktü 70 lt su vardı içinde.. Her hafta temizlemek zorunluluğı vs. derken.. Artık akvaryumu kaldırdık. Hayvan beslemeyi ara ara düşünmüyor değilim.. Ama sorumluluğu büyük. Yani bu gün keyfim yok onunla ilgilenemem gibi bir davranış söz konusu olmuyor...
Size Allah kolaylık versin. Hayvan sevgisini eksik etmesin.

Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

KashmiriaN
Doktor

Mesaj gönderen KashmiriaN » 02 Mar 2012, 14:41

evet arasıra bana oluyor şimdi ugrasamam gıbı davranıslar sergılıyorum ama sonuc olarak ıdare edebılyıroum. 22lt 70lt ve 200lt lık akvaryumlar bazen zorluk oluyor ama seyrı anlatılmaz bırseylerle ugrasma guzel oluyor (:

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 02 Mar 2012, 15:02

Tabi zaten seyrine diyecek yok. Ben ne zaman sıkılsam otururdum karşısısına.. zaten akvaryumun insanı sakinleştirdiği söylenir.. Ama Yaklaşık 7 sene anca beraberliğimiz oldu.. Ve şimdi insan insana yaşıyoruz... Tabi baharla beraber gene sineklerle olan samimiyetimizi arttıracağız (:

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 02 Mar 2012, 20:20

2 tane Hint Bülbülümüz var.. Pek evcil sayılmazlar:)
Yuvada da yavrular var sayamadım :D
Kırklareli Üniversitesi <3

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 03 Mar 2012, 09:52

Ooo yavrular çok tatlı olur :P

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 01 Haz 2012, 23:03

Civciv beslemiştim bir kaç yıl önce balkonda. Nasıl iyi geliyorlardı bana neyse artık yoklar.

Kullanıcı avatarı
maöl
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen maöl » 01 Haz 2012, 23:19

2 tavuğum ve 2 ördeğim vardı. kutuda beslerdim, gece kavanozla sıcak su kordum yapısıp uyurlardı kavanoza :D
büyüyünce köye bıraktım artık
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır - (Hadis)

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 01 Haz 2012, 23:56

2 tane kedim var onlara bakyorum oyunu çok seviyolar
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

MacOSX

Mesaj gönderen MacOSX » 06 Haz 2012, 17:50

Apartman dairesinde köpek mi beslenir? Bahçeli evim olsaydı bir dakika durmazdım bende beslerdim çünkü her türlü hayvanı çok seviyorum.. Ama O koltukların üzerine yapışan tüyler, o kendi burnunun alışıp, başka insanların eve girdiği anda farkettiği ağır hayvan kokusu... İnsanların evine girdiği anda, senin burnuna gelmeyen o iğrenç kokuyu hissedip, hakkında ne düşündügünü ama yüzüne söylemedigini biliyor musun? Onu bırak Elinde kızının, gelininin, torununun teriyer köpeğiyle park bahçe dolaşan 70 yaşında bunaklar görüyorum. Köpeği tuvalete indirmiş başında bekliyor, yapsın diye... O yaşta nasıl bir duruma düştüğünü, ne kadar komik ve acınası göründügünü tarif bile edemem... Evinde köpek beslemek bence, özentilikten başka bişey değil. Son zamanlarda bu sosyete özentiliği bazı insanlar arasında trend olmaya başladı... Sanki evinde köpeğin olunca sınıf atlıyorsun, statün yükseliyor ama aslında bir lümpen oldugunu sen hariç kafası normal işleyen herkes biliyor... Hatta öyle ki, kendi babasını, anasını, huzur evine gönderip, kendi evine köpek alan insanlar varmıs... Adam diyor, babası anası evden dışarı, köpek içeri diyor... Ve aklı basında insanlar, bu tarz adamların ve kadınların ne kadar anormal ruh hastası olduklarının bilincinde... Hepsini bırakın Kurt hayvanından evrimleşmiş, sürekli açık havada mutlu olabilen bir hayvanı 100 m2 daireye kendi zevki için tıkandan ve evini dışkı kokutan adamdan daha hayvansevmez ve sadist hiçkimse yoktur herhalde.. Kedi yine bi derece miyavlaması duyulmaz, sesi çıkmaz, eve de güzelce alışır en azından onu apartman dairesinde beslemenin zararı sadece besleyene ne olur? evi kokar pis pis.. Ama köpek apartman dairesinde beslenmemeli. Bu hayvanseverlik değil, hayvansevmezlik... Ve hatta daha ileri gideyim lümpenlik...

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 06 Haz 2012, 23:45

Benimde sarı renkli bir muhabbet kuşum vardı (biraz şarkı gibi oldu bu yav) :mrgreen:
Ölmesinin sebebi kusuyordu bende boğazına bir şeymi kaçtı zannediyordum.Hastalıkmı ? Bir şeymi yutuyorlar anlamadım gitti çok üzüldüm ama aklıma getirince bir acayip oluyorum.Birde bakışı vardı insan gibi aynayla değil sanki benle muhabbet ediyordu hiç aynaya bakmazdı demir kafese tutunup sürekli beni izlerdi.Bazen canı sıkılmasın diye evin içine salıyordum onu.Gelip elimdeki elmayı kemiriyordu okadar sevimlidiki anlatamam size.
Geçen sene 2 tane ördek yavrusu aldım eve salatayı çok seviyorlar.Büyüdü köyde yaşayan komşularımız vardı onlara verdik onlarda kesip yemişler pis boğazlılar :evil:
Bir fena oldum ama dedim birdaha eve hayvan almam.Okadar alışıyorsun büyütüyorsun ölünce yada birisine verince çok kötü oluyor insan.
Ama kuğu yavrularına bayılıyorum :
Resim

SkyBlue
Acemi

Mesaj gönderen SkyBlue » 09 Kas 2012, 05:37

Benim köpeğim ve kedilerim var köpeğimin ismi Karaburun, kedilerime isim vermiyorum çünkü ben onları besliyorum büyütüyorum sonrada beni terkediyolar çok nankörler :)
Resim

Kullanıcı avatarı
nefes
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen nefes » 09 Kas 2012, 19:54

bir tane japon balığım var ne zaman eş alsam eşini yiyor ailecek şaşkınız.. :)

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 09 Kas 2012, 20:06

nefes yazdı:bir tane japon balığım var ne zaman eş alsam eşini yiyor ailecek şaşkınız.. :)
İlginç :)
SkyBlue yazdı:Benim köpeğim ve kedilerim var köpeğimin ismi Karaburun, kedilerime isim vermiyorum çünkü ben onları besliyorum büyütüyorum sonrada beni terkediyolar çok nankörler :)
Daha hiç bir kedi tarafından terk edilmedim :) Sizinkide ilginçmiş :)
Bizimde Karaburun isimli bir köpeğimiz vardı elimizi uzatınca o da patisini uzatır tokalaşırdık ...
Geçmişte kaldı :(

Kullanıcı avatarı
AÇIK ACEMİ
Doktor

Mesaj gönderen AÇIK ACEMİ » 17 Mar 2013, 23:02

2 köpeğim var yani vardı 1 tanesi geçen ocak ayında öldü şimdi çakılım var cocker cinsi sadece tüy dökme problemi var onunda üstesinden 3 ayda bir veterinere götürüp kırptırıyoruz :)
kalan kredi:56 toplam kredi:136

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 18 Mar 2013, 01:32

yıllar evvel tavşan ve civciv beslemiştik
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön