Gitar Çalan Varmı

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Re: Gitar Çalan Varmı

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 03 Mar 2013, 07:42

Jackal4540 yazdı:
Hayatmı'OdaNe yazdı:yav şaka maka gece yarısına 13 dk kaldı oley inş. açıklarlar
jackal 13 dk sonra burda ol bie yere gidim deme bak :x
13 Dakika sonra açıklanacakmı gerçekten ben burdayım bir yere gitmiyorum merak etme.
ya bilmiyrm açıklarlarmı bir umut beklyz isde 8)

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 03 Mar 2013, 07:44

Hayatmı'OdaNe yazdı:
Jackal4540 yazdı:
Hayatmı'OdaNe yazdı:yav şaka maka gece yarısına 13 dk kaldı oley inş. açıklarlar
jackal 13 dk sonra burda ol bie yere gidim deme bak :x
13 Dakika sonra açıklanacakmı gerçekten ben burdayım bir yere gitmiyorum merak etme
ya bilmiyrm açıklarlarmı bir umut beklyz isde 8)
Açıklamaları lazım yav bu kadarda uzun sürmezki :(

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 03 Mar 2013, 07:46

yav kelimesi sanadamı bulaştı :D :D

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 03 Mar 2013, 07:49

yav bn böle işin yaaaaa hani yok açıklamamışlar :evil: :evil: tühhhhh

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 03 Mar 2013, 08:17

Hayatmı'OdaNe yazdı:yav bn böle işin yaaaaa hani yok açıklamamışlar :evil: :evil: tühhhhh
Pazartesi gününe kaldığı kesin.

DarkMoon11

Mesaj gönderen DarkMoon11 » 21 May 2013, 06:44

Bende gitar çalmayı çok severim özellikle elektro gitarda palm muting tekniği dangır dangır çalarken kendimden geçiyorum ben bilgisayara bağlayıp guitar rig programından çalıyorum bir sürü ses mevcut,Hemde kulaklıkla çalıştığın için kimse rahatsız olmuyor.Bare basmakta bende zorlanıyorum.Bir şey diyeceğim floyd rose gitarlarda teli kendim değiştirebilirmiyim,Gitara bir zararı olurmu ?

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 22 May 2013, 00:55

DarkMoon11 yazdı: Bende gitar çalmayı çok severim özellikle elektro gitarda palm muting tekniği dangır dangır çalarken kendimden geçiyorum ben bilgisayara bağlayıp guitar rig programından çalıyorum bir sürü ses mevcut,Hemde kulaklıkla çalıştığın için kimse rahatsız olmuyor.Bare basmakta bende zorlanıyorum.Bir şey diyeceğim floyd rose gitarlarda teli kendim değiştirebilirmiyim,Gitara bir zararı olurmu ?
Bende arada sırada bilgasayara bağlayıp çalıyorum.Mesela akşamları çalacağım zaman bilgisayara bağlıyorum.Bare basmakta herkez zorlanır onu dert etme ama üzerinde sürekli çalışırsan bare basamadığın günlere gülüp geçiceksin :mrgreen: Kaç kişi bare konusu yüzünden gitarı bırakıyor ama kesinlikle vazgeçme kendini zorla ellerin açılsın sürekli 1.2.3.4 teknikleri uygula gitar çalmaya başlamadan önce bu teknikleri uygularsan ellerin açılır.
Floyd Rose konusuna gelince,Floyd rose'li gitar bendede var ama telleri değiştirme konusunda bilgim olmadığı için teller küflenince müzik dükkanına gidiyorum değiştirmeye.Gerçekten floy rose'li gitarlarda tel değiştirmek zordur.Yanlışmı doğrumu orasını bilemeyeceğim ama floyd rose sisteminde teli sıkıştıran halka şeklinde bilye gibi demirler var bunları kaybedince yenisini bulmak zor oluyor çünkü gitarın floyd rose kısmına özgün üretilen özel parçalar.Floyd roseli her gitarda bu bilyelerden vardır ama hepsi aynı değildir.Mesela cort ile ibanezin floyd rose'si farklı.Tel değiştirirken takımı dağıtma ihtimalinde var bunu bana müzik hocası söyledi yani riskli iş.
Sen en iyisi gitarı aldığın yerde gitardan anlayan birisine tel değişimi yaptır.Elindeki gitar pahalı ise güvendiğin birine yaptır çünkü parça manyetik çalma gibi bir ihtimalde var.Önüne gelene gitarını verme.
Daha gitar hakkında sormak istediğin varsa sorabilirsin.

DarkMoon11

Mesaj gönderen DarkMoon11 » 28 May 2013, 04:53

Telleri değiştirmeye gittim.Adam telleri değiştirirken yanında durdum ne zahmetli işmiş hakkaten floyd rose gitar yaramaz benim floyd rose küflenmeye başladı hafiften.Elimdeki gitarı verip gibson les paul studio satin alacağım.Floyd rose bilyeler hakkında bahsettiğin konuyu müzik öğretmeni aynısını söyledi bana.Ama floyd rose'nin tek dezavantajı tremelo kolu ama bir tremelo kolu olsun diyede bu kadar zahmete katlanılmazkı :) Bilgilerin için çok teşekkür ederim bu arada.Söylediklerinin bayağı faydası oldu.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 02 Haz 2013, 06:19

DarkMoon11 yazdı:Telleri değiştirmeye gittim.Adam telleri değiştirirken yanında durdum ne zahmetli işmiş hakkaten floyd rose gitar yaramaz benim floyd rose küflenmeye başladı hafiften.Elimdeki gitarı verip gibson les paul studio satin alacağım.Floyd rose bilyeler hakkında bahsettiğin konuyu müzik öğretmeni aynısını söyledi bana.Ama floyd rose'nin tek dezavantajı tremelo kolu ama bir tremelo kolu olsun diyede bu kadar zahmete katlanılmazkı :) Bilgilerin için çok teşekkür ederim bu arada.Söylediklerinin bayağı faydası oldu.
Ne demek ben teşekkür ederim.
İllada floyd rose olsun diyorsan metal tarzı müziklere ağırlık vermiyorsan fender'in floyd rose sistemli gitarlarıda var ibanez'inki gibi fazla karışık değil floyd rose sistemi.
Örnek Resim :
Resim

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön