arkadaslar bişe sorabilir miyim lütfennnnn aciiiiiiiiiiiil

E-Kart, Doğum Günü Kutlamaları Yada Özel Günler,Bayram,Evlilik...vs Gibi Konuları Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

DeKaN
Uzman Doktor

Re: arkadaslar bişe sorabilir miyim lütfennnnn aciiiiiiiiiii

Mesaj gönderen DeKaN » 17 Nis 2013, 20:58

epidoras yazdı:
serap_ yazdı:bişey diycem
Burada iletişim kurarken kişiler ile telefon da görüşüyormuş gibi değil de yazılarınızın kişiler tarafından okunup cevap verilebilmesi için öncelikle tamamen yazmanız gerekiyor.

Bu durum sizin için karışık olmamalı çünkü anlık bir görüşme yapmıyorsunuz. Sorunuzu soruyorsunuz, insanlar müsait olduklarında okuyup cevap veriyor. Buraya birşey soracağım diyip sorunuzu ertesi gün sorarsanız komik duruma düşersiniz ve insanlar sizin hakkınızda haklı/haksız konuşurlar. Böyle bir duruma düşmemek için telefonda konuşmadığınızı buranın bir forum ortamı olduğunu aklınızdan çıkartmadan duygu, düşünce ve sorularınızı tek bir mesaj içerisinde tek seferde duru ve yalın bir anlatım dili ile ifade etmenizi tavsiye ederim.

Dil ve Anlatım 3-4-5 kitaplarında bu vardı sanırım.
Siz birine birşey sorucam diye yazıp mektup göndermek ne kadar akıl işiyse bu yaptığınızda aynıdır!

Doğru söze ne denir ki?

İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 19 Nis 2013, 21:50

epidoras yazdı:
serap_ yazdı:bişey diycem
Burada iletişim kurarken kişiler ile telefon da görüşüyormuş gibi değil de yazılarınızın kişiler tarafından okunup cevap verilebilmesi için öncelikle tamamen yazmanız gerekiyor.

Bu durum sizin için karışık olmamalı çünkü anlık bir görüşme yapmıyorsunuz. Sorunuzu soruyorsunuz, insanlar müsait olduklarında okuyup cevap veriyor. Buraya birşey soracağım diyip sorunuzu ertesi gün sorarsanız komik duruma düşersiniz ve insanlar sizin hakkınızda haklı/haksız konuşurlar. Böyle bir duruma düşmemek için telefonda konuşmadığınızı buranın bir forum ortamı olduğunu aklınızdan çıkartmadan duygu, düşünce ve sorularınızı tek bir mesaj içerisinde tek seferde duru ve yalın bir anlatım dili ile ifade etmenizi tavsiye ederim.

Dil ve Anlatım 3-4-5 kitaplarında bu vardı sanırım.
Siz birine birşey sorucam diye yazıp mektup göndermek ne kadar akıl işiyse bu yaptığınızda aynıdır!
Arkadaşımız içimizde hissettiklerimizi yazmış sağolsun. Amacımız sizi incitmek vs.. değil ama biz de gıcık oluyoruz yani acil diye tıklıyorsun "bi şey sorabilir miyim" sorusu ile insan bi tuaf oluyor. Bu bir değil iki değil kardeşim. Yoksa tepkimi dillendirmezdim bile ama bu tarz mesajların sayısı çok oldu o yüzden uyarayım dedim.

Kitapları baştan sona okuyup, geçmiş yılların sorularını çözersen çok faydalı oluyor. Arkadaşlar da tavsiyelerini yazmışlar zaten.
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynepşahinn
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen zeynepşahinn » 13 Ağu 2013, 02:36

ghost38 yazdı:buraya bunu yazana kadar konuyu yazsana :|

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ne zaman birine güvenmeye kalksam geçmişim ensemden tutar ve fısıldar '' ne çabuk unuttun ''

“Doğum Günü Ve Kutlamalar” sayfasına dön