Hayattaki Pişmanlığım Yardım Edin !

Dök içini. Rahatla...
wandervil

Hayattaki Pişmanlığım Yardım Edin !

Mesaj gönderen wandervil » 22 Ağu 2015, 18:08

Başlayamıyorum hemde hiç ders çalışmaya başlayamıyorum nereden başlayacağımı bilmiyorum hiçbir şey bilmiyorum unutkanlığım vardı ders çalışmadım pek bir bilgim yok hayatta ne olacağımı seçmemiştim ama şimdi bir istediğim bölüm var akşama kadar kafam patlayana kadar ders çalışmak istiyorum ne yapmalıyım akıllıyım zeki değilim ama olmak istiyorum başarmak istiyorum hiç istemediğim kadar pişmanım 16 yaşındayım açık liseye geçtim devamsızlık yüzünden yine kalacağımı biliyordum her gün defalarca akşama kadar evde ders çalışmak istiyorum bir fikrim var ama olabilir mi bilmiyorum bir kaç planladığım şey var bunlarla olur mu bir bakın

Bir sürü Kitap almak (Okumak İçin)

Zemini tekrar inşa etmek (7. ve 8. sınıf Tüm dersler konu anlatımlı kitaplarını almak)

Spor yapmak hem zihnimi dinç tutmak için hemde vücudum için akşama kadar evde oturup ders çalışacağım için

Hızlı okuma teknikleri çalışmak (hem daha iyi hemde daha hızlı hemde daha çok daha iyi anlayabilmem için)

Ne Yapmamı Önerirsiniz Lütfen Yardım Edin Her gün analiz yapıyorum kendi hatalarımı düzeltmek için Hiç kimseye suç atmıyorum tüm hata bende ne yapabilirim lanet bir semtin lanet bir sokağında oturuyorum birkaç tanıdığım var onlarla vakit geçiriyorum 2 gün önce ilk defa hırslandım ve tüm vücudum ağrıyana kadar koştum spor yaptım tamamen pişmandım buradan kurtulmak istiyordum şimdide öyleyim ne yapmamı önerirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Hayattaki Pişmanlığım Yardım Edin !

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 22 Ağu 2015, 18:20

Kitap oku bol bol, Zemini tekrar inşa etmek için aslında matemaikten başlamalısın, ''Antrenmanlarla matematik 1'' kitabı temel atmak için ve çok faydası olacağını düşünüyorum, Hırslısın ve yapacağına inanıyorsan, sana hiç kimse engel olamaz, sadece sonuna kadar gt bu yolu başaracaksın Allah'ın izniyle... :gozkırkma:

Caniko
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Caniko » 22 Ağu 2015, 18:24

wandervil yazdı:Başlayamıyorum hemde hiç ders çalışmaya başlayamıyorum nereden başlayacağımı bilmiyorum hiçbir şey bilmiyorum unutkanlığım vardı ders çalışmadım pek bir bilgim yok hayatta ne olacağımı seçmemiştim ama şimdi bir istediğim bölüm var akşama kadar kafam patlayana kadar ders çalışmak istiyorum ne yapmalıyım akıllıyım zeki değilim ama olmak istiyorum başarmak istiyorum hiç istemediğim kadar pişmanım 16 yaşındayım açık liseye geçtim devamsızlık yüzünden yine kalacağımı biliyordum her gün defalarca akşama kadar evde ders çalışmak istiyorum bir fikrim var ama olabilir mi bilmiyorum bir kaç planladığım şey var bunlarla olur mu bir bakın

Zemini tekrar inşa etmek (7. ve 8. sınıf Tüm dersler konu anlatımlı kitaplarını almak)

Spor yapmak hem zihnimi dinç tutmak için hemde vücudum için akşama kadar evde oturup ders çalışacağım için

Hızlı okuma teknikleri çalışmak (hem daha iyi hemde daha hızlı hemde daha çok daha iyi anlayabilmem için)

Ne Yapmamı Önerirsiniz Lütfen Yardım Edin Her gün analiz yapıyorum kendi hatalarımı düzeltmek için Hiç kimseye suç atmıyorum tüm hata bende ne yapabilirim lanet bir semtin lanet bir sokağında oturuyorum birkaç tanıdığım var onlarla vakit geçiriyorum 2 gün önce ilk defa hırslandım ve tüm vücudum ağrıyana kadar koştum spor yaptım tamamen pişmandım buradan kurtulmak istiyordum şimdide öyleyim ne yapmamı önerirsiniz.
https://www.youtube.com/channel/UC6qvgL ... 4Txw2OykjA Bu kanal çok iyi. Oradaki videoları izle. Bir yandan da kitaptan çalış. Roman filan oku. Sıkılmamak için de spor yap. Her başarı umutla başlar. Sende de umut olduğuna göre başarmak için bir engelin yok.

wandervil

Mesaj gönderen wandervil » 22 Ağu 2015, 18:44

Hepinize Minnettarım çok teşekkür ederim hadi bakalım her bulduğum parayı eğlenceye değil bilgiye yatıracağım artık

cacali3
Doktor

Mesaj gönderen cacali3 » 22 Ağu 2015, 18:54

wandervil yazdı:Başlayamıyorum hemde hiç ders çalışmaya başlayamıyorum nereden başlayacağımı bilmiyorum hiçbir şey bilmiyorum unutkanlığım vardı ders çalışmadım pek bir bilgim yok hayatta ne olacağımı seçmemiştim ama şimdi bir istediğim bölüm var akşama kadar kafam patlayana kadar ders çalışmak istiyorum ne yapmalıyım akıllıyım zeki değilim ama olmak istiyorum başarmak istiyorum hiç istemediğim kadar pişmanım 16 yaşındayım açık liseye geçtim devamsızlık yüzünden yine kalacağımı biliyordum her gün defalarca akşama kadar evde ders çalışmak istiyorum bir fikrim var ama olabilir mi bilmiyorum bir kaç planladığım şey var bunlarla olur mu bir bakın

kişisel gelişim kitapları var onları okuyabilirsin ufkun açılır ama illa okumam hızlansız diye kitap alıcam diyorsan polisiye psikolojik romanlar alabilirsin 16 yaşındasın ilgini çeker diye düşünüyorum istersende kitap önerisinde bulunabilirim.spor cidden çok iyi gelir sana hatta imkanın varsa git yazıl futbola basketbola voleybola boksa judoya yuzmeye neye yatkınsan ne seni mutlu edicekse ,eğer şimdiden okumanı hızlandırır okuduğunu anlamaya yönelik çalışmalara başlarsa ufaktan ygsyede çalışmış olursun çünkü ygs okuduğunu anlamaya ve yorumlamaya yönelik sözel çıkarsa 2 3tane bilgiye yakın soru çıkıyor o yüzden kolay.zemin demişsin 7.ve 8.sınıf tüm dersler alıp hataya düşme ya köylü kızın dediği gibi antreman kitaplar var ondan al ya da güvenderin femin matematik ilk adım soru bankaları oluyo ondan alır internetten konu izler çözersin en azından bi göz aşinalığın olur sorulara karşı ,dil ve anlatımıda konu anlatımlı ya da cep kitapları oluyo onlardan alır halleder sıkıntı yaşamazsın ,başarılar lise hayatında

wandervil

Mesaj gönderen wandervil » 22 Ağu 2015, 19:44

AAA bunu hiç düşünmemiştim teşekkür ederim hepinizi seviyorum sizler özgür insanlarsınız

“İtiraf Et” sayfasına dön