Buda Benim 'Çaresizlik,Şanssızlık' Hikayem

Dök içini. Rahatla...
oktaydgnn

Buda Benim 'Çaresizlik,Şanssızlık' Hikayem

Mesaj gönderen oktaydgnn » 21 Eyl 2016, 19:35

Merhabalar ,Ben 19 yaşındayım ve lise kaça gittiğimi bilmiyorum :) Olay şu dikkatle okumanızı isterim : Lise 1 zar zor da olsa bir şekilde 5 zayıfla bitmişti tabi sorumluluklara girip kazanarak.Sonrasında Lise 2 de zar zor 5 zayıfla bitmişti ve yine sorumlulukları vererek...ve o sene...İlk sınıfta kaldığım sene lise 3 ,hoca kıldı okula gidesim gelmiyordu zaten çok devamsız bir öğrenciydim lise 1 ve 2 yi de 19.5 devamslzıkla bitirmiştim ama bu sene iş çığrından çıkmıştı ve ben lise 3 ün 2.dönemi okula gitmedim tabi parayıda buluyorduk okul aklımıza gelmedi her gun avm kızlar cafeler ordan oraya kötü alışkanlıklar ve tabiki kötü arkadaşlıklar bir de istanbul gibi bir yerde oturunca...Aileme söylememiştim hep öğrenme durumuna gelmişlerdi fakat bir şekilde çevirmiştim olayı bana güveniyorlardı çokta olmasa...Lise 3 ü tekrar okuyacaktım fakat evdekiler lise 4 biliyordu staj olayı için ise bir kılıf bulmuştum yok yazın görcem gibisinden her neyse her şey iyi hoş bir ara eve devamsızlık kağıdı gelmiş annem olsa kımseye gostermez bana verırdı ve genelde annem evde olurdu şansa evli ablam bize gelmiş ve kağıdı açmış birdee bakmış 11.sınıf yazıyor :) ben de ona dedim ki geçen seneden kalmadır o ptt nin ibneliği :D yedilermi derseniz tabikide hayır.Bir şekilde öğrenmişlerdi fakat olayın üstünde zaman geçmiş falan birde komik olay olunca 1 hafta konuşmuşlardı neyse lise 3 ü de 44.5 devamssızlıkla bitirmiştim özür özürsüz :) ah beni yakan sene lise 4.sınıf....staj işlei halloldu dersler falan derken artık bir fabrikada stajyer ve okulumda öğrenciydim ilk dönem bitmişti ama çok bunalmıştım ve staj yeri hep duzenbaz içgüzar insanlarla çevriliydi gidesim gelmiyordu ve uyku problemi okul 1.5 saat uzaklıkta işyeri 1 saat hep yol sıkıntısı sabahın köründe kalkıuyorsun gidiyorsun ve hava buz gibi, biliyorum herkeste aynı sorun vardır ama bir laf vardır dert ... gibidir en büyüğü sende sanırsın :) asıl olay şimdi başlıyor benım devamsızlık sayım arttı ve sınırı geçti benim psikilojim bozuldu staja gidiyorum aklımdao okula gitmiyorum zatenn sonra bir şekilde dedim ya gdersem de kalırsam gıtmıyorum ben evdeklıerden saklıyorum tabi 2 hafta sonra staj yerım abımı aradı ve boyle boyle dedi abim ise beni aradı bir yalan falan bulduk yine aramış bu kez söyledim sonra olaylar olaylar derken benım iş maole kaldı.ŞİMDİ İSE ŞANSSIZLIĞIN DANİSKASI.Okuluma gittim kaydoldum ortak+seçmeli 124 kredi alan kredisi 0 dün gittim hocayla görüştüm onu giricem dersler girilince falan dedi ama dedi senin dalının açığı bu okulda yok git başka okuldavarsa nakil yaptıralım dedii2 okuld varmış biri bizim diğeri küçükyalıda :) ama ordada açık yokmuş hocayı aradım hoca dedi işte o zaman seni panoya aldıralım tek şansımzı bu ama dedi 11.sınıfta çok ortak dersiniz yok göreceğin dersler olucak falan belki 1 sene kaybın daha olur....ve şimdi arkadaşlarım bende dedim maddem böyle oalcaksa uzaklarta gitmenin anlamı yok okulumu yakın bır yere nakıl aldırayım o okuldan çektiğim yeter pano her eyrde vardır nasıl olsa.Benım hıkayem boyle çaresizlik,şanssızlık ve salaklık.Durum akışını buradan sürekli güncelleyeceğim inşallah en kısa zamanda mezun olurum ve ailem mutlu olur üniversiteye giderim artık kendimden umudumu kestim sadece ailem için okuyorum ..

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Buda Benim 'Çaresizlik,Şanssızlık' Hikayem

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 24 Eyl 2016, 19:56

Merhba sizin gibi bir çok insan var ama hep mutlu sonla biten pes etmeyin umarım bundan sonra hayat hep istediğiniz gibi olur.
Geçmişe takılı kalmayın gelecekte sizi bekleyen başarılar var...

“İtiraf Et” sayfasına dön