HASTALIK HASTASIYIM

Dök içini. Rahatla...
Kullanıcı avatarı
elif işlek
Uzman Doktor

Re: HASTALIK HASTASIYIM

Mesaj gönderen elif işlek » 25 Haz 2012, 21:46

bildiğim kadarıyla rivotril denilen bu ilaç bir seneden fazla kullanılmamalı eroinle eşdeğer etkide bir ilaçmış...aslında hata en başında yapılmış doktorun yanlış tedavi uygulamış, yanlış ilaç yazmış gerçekten çok kötü bi durum..ama sana tavsiyem bu ilacın peşini bırak yurt dışında çok iyi doktorlar var bence en yakın zamanda tedavi olmalısın. aynı senin durumunda olan bir kadında 15 sene o ilacı kullanmış ve hastalığıyla hiç bir alakası olmadığı halde doktor epilepsi diye o ilacı yazmış, o da sürekli kullanmış. kadın yurt dışına gitmiş ve orada bir ameliyat geçirmiş yanlış tedavi uygulandığı orada ortaya çıkmış kadın üç aydır yeniden tedavi görüyor yeni bir sayfa açmış hayata..sende öyle yap imkanın varsa elinden geleni yap inşallah sağlığına kavuşursun

"Varlığım Türk Varlığına Armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene..!"

Kullanıcı avatarı
maöl
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen maöl » 25 Haz 2012, 22:46

ben çözümünü buldum; doktora git.
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır - (Hadis)

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 Haz 2012, 03:38

maöl yazdı:ben çözümünü buldum; doktora git.
Bende sana gittiğim bütün doktorların ismini yazayım doktorlar senin düşündüğün gibi iyi değil Bursada gitmedik doktor kalmadı.Hepsi ceplerini o para denilen pis kağıtla doldurmaktan başka bir şey düşünmüyor.
Bana dedimi aralarından birisi ? senin hastalığını çözüme kavuşturmak için elimden geleni yapıcam.Sen rahat ol ilacınıda şimdilik yazayım yanına bir tedavi edici ilaç daha yazayım.
Hayır demedi çünkü onlar ceplerini para doldurmak için uğraşıyorlar insanları tedavi etmek için değil.
Öyle bir şey düşünselerdi Ben burada konu açıp kimseye yalvarmazdım.
Doktorların yaptığı tek şey önüne beyaz reçete alıp abuk subuk ilaçlar yazması.
Neyin var diyor doktor bana bende diyorum Kafa ağrısı var aşırı derecede beyinde kist var kusma,bulantı,baş dönmesi oda yetmedi raporlarıda gösteriyorum kan tahlilleri idrar tahlilleri emar röntgen sonuçları bana yazıyor beyaz reçeteye 400 mg seroquel piyasa değeri 270 lira o ilaç
Eve geliyorum kullanıyorum.Sonuç nafile 2 gün aralıksız uyutuyor doktor o ilacın ancak 2 ayda faydasını görürsün diyor 2 ay kullanıyorum doktorun sözünü dinliyorum yok arkadaş fayda etmiyor ilacında vücutta bıraktığı hasarlarıda eklersen hastalık hastası oluyorum.
Rivotrili kullanan o kadının benim gibi rahatsızlığı yokki keyfi için kullanmış o ilacı yanlış tanı koymuşlar beyinden bir problemi yok onu bende biliyorum ama benim var.
Kısacası Rivotril Benim:
Bayılmamı engelliyor.
Miğde Bulantısını engelliyor.
Kafa ağrısını Kafa Travmasını Engelliyor.
Ellerde titremeyi sinir bozukluğunu engelliyor
Yani kısacası beni normal insan yapıyor
Psikolojik Rahatsızlığımıda Engelliyor sıkıntı,stres,panik.Bu psikolojik rahatsızlık ise hastalığımdan kaynaklanıyor.
Not:Rivotrilin bağımlılığını bırakın bir kenara.Ben hasta olmasam bu ilacı niye kullanayımki çokmu meraklıyım kafa bulmaya sarhoş olmaya hap kullanmaya lütfen bana o ilacın bağımlılığından bahsetmeyin beni ilaca bağımlı yapan hastalığım ilaç bana bağımlı değil

Kullanıcı avatarı
sezgii
Doktor

Mesaj gönderen sezgii » 28 Mar 2013, 19:39

Derdi veren Allah,Dermanını da verir kardeşim.Tez zaman da sağlığına kavuşursun inşallah.
Varlığım, TÜRK varlığına armağan olsun.
Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

Resim

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 22 May 2013, 01:54

sezgii yazdı:Derdi veren Allah,Dermanını da verir kardeşim.Tez zaman da sağlığına kavuşursun inşallah.
İnşallah bak duan kabul oldu şu an iyiyim ilacımı kullanıyorum Allaha şükür.Ama doktor ilacı ya keserse diye korkuyorum ozaman tekrar başa döneceğim.İnşallah seninde hayat istediğin gibi olur ömrün boyunca güzel olur duan için çok teşekkür ederim.Dualarınızı eksik etmeyin Arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 24 May 2013, 01:44

Allah acil şifalar versin.

yang

Mesaj gönderen yang » 26 May 2013, 04:36

Öncelikle Allah şifa versin. İlaç hakkında pek bilgim yok ama benim tahminim bu ilaç bağımlılık yapıyorsa pat diye bırakılmamalı yani azaltarak bırakılmalı.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 May 2013, 22:12

yang yazdı:Öncelikle Allah şifa versin. İlaç hakkında pek bilgim yok ama benim tahminim bu ilaç bağımlılık yapıyorsa pat diye bırakılmamalı yani azaltarak bırakılmalı.
İlgin ve duaların için çok teşekkür ederim.
Maalesef yine ilacı kestiler,neden böyle yapıyorlar anlamış değilim madem yazamayacaksın niye beni bu ilaca başaltıyorsun,Yazdıysanda kesme ilacıma devam et bunlar nasıl doktor böyle.Sırf Rivotril istiyorum diye Antidepresan yazıp duruyorlar zaten Antidepresan kullanımı yüzünden karaciğerimde hasar oluşmuş,yapılan kan tahlili sonucunda orta düzeyde karaciğerde hasar oluşmuş,Hala antidepresan yazmaktan vazgeçmiyorlar.Ne yapacağımı şaşırdım ilacım bugün bitti yarın tekrar ataklar başlayacak yazacak doktor yok antidepresan kullanamıyorum zaten artık vücut karaciğer kaldırmıyor kusuyorum.Allah aşkına söyleyin kim 160'ı geçik antidepresan ağrı kesici ilaçlar kullanabilir,Kim 32 doktoru ayrı ayrı dolaşabilir.Yeter artık bunaldım ya :oops:
Bu ilacı bana yazabilecek bana yardım edebilecek birisi lazım belki tanıdığınız doktor vardır belki konuşursunuz bu sayfayı ona okutursunuz diye yardım bekliyorum,Hele ilaç konusundaki bağımlılıktan bana kimse söz etmesin ataklarım günde bir kere oluyor zaten o zamanda yarım kullanıyorum tamda değil ataklar olmayınca hiç yutmuyorum !

yang

Mesaj gönderen yang » 27 May 2013, 02:32

Jackal4540 yazdı:
yang yazdı:Öncelikle Allah şifa versin. İlaç hakkında pek bilgim yok ama benim tahminim bu ilaç bağımlılık yapıyorsa pat diye bırakılmamalı yani azaltarak bırakılmalı.
İlgin ve duaların için çok teşekkür ederim.
Maalesef yine ilacı kestiler,neden böyle yapıyorlar anlamış değilim madem yazamayacaksın niye beni bu ilaca başaltıyorsun,Yazdıysanda kesme ilacıma devam et bunlar nasıl doktor böyle.Sırf Rivotril istiyorum diye Antidepresan yazıp duruyorlar zaten Antidepresan kullanımı yüzünden karaciğerimde hasar oluşmuş,yapılan kan tahlili sonucunda orta düzeyde karaciğerde hasar oluşmuş,Hala antidepresan yazmaktan vazgeçmiyorlar.Ne yapacağımı şaşırdım ilacım bugün bitti yarın tekrar ataklar başlayacak yazacak doktor yok antidepresan kullanamıyorum zaten artık vücut karaciğer kaldırmıyor kusuyorum.Allah aşkına söyleyin kim 160'ı geçik antidepresan ağrı kesici ilaçlar kullanabilir,Kim 32 doktoru ayrı ayrı dolaşabilir.Yeter artık bunaldım ya :oops:
Bu ilacı bana yazabilecek bana yardım edebilecek birisi lazım belki tanıdığınız doktor vardır belki konuşursunuz bu sayfayı ona okutursunuz diye yardım bekliyorum,Hele ilaç konusundaki bağımlılıktan bana kimse söz etmesin ataklarım günde bir kere oluyor zaten o zamanda yarım kullanıyorum tamda değil ataklar olmayınca hiç yutmuyorum !
Çok üzgünüm Allah şifa versin demekten başka bir yardımım dokunmuyor. Anneme durumu anlattım oda Efeksor diye bir ilaç içiyordu (Söylediğine göre Antidepresan oluyormuş}uzun süredir kullanıyordu 6 ayda bıraktı. Ama öyle dediğim gibi pat diye bırakmadı. Aydan aya doktoru dozunu düşüyordu ve gün aşırı içiyordu. O şekilde çok şükür bıraktı.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 27 May 2013, 06:20

İlgin ve duaların için çok teşekkür ederim Allah kimseye böyle hastalık dert vermesin.
Efexor'u bende kullandım bırakmaya gelince bizim anlayışsız doktorlar ilacı aniden kesti bende baş dönmesi,kusma,tansiyon oldu.O ilacın hasarını atlattıktan sonra tansiyona yakalandım.Bence asıl bağımlılık yapan ilaçlar beyaz reçeteliler çünkü bir gün bırakınca vücudun allak bullak oluyor,Ve yan etkisine dayanamayıp tekrar yutma isteği duyuyorsun.Ayrıca bünyesi zayıf insanlarda kalıcı hasar bırakıyor.
Yeşil reçeteli ilaçlarda ise 1 gün kullanıp 10 gün kullanmasanda oluyor yeşil reçetede dikkat edilmesi gereken doktorun önerdiği dozajı açmamak kafana göre yutmamak kafana göre yutarsan o zaman bağımlılık yapıyor maalesef onuda söylediğim halde inanmıyorlar ne yapacağımı bilmiyorum çaresizim ataklarla yaşamaya devam edeceğim mecbur.İyi bir doktor bulana kadar.Siz yeterki dualarınızı eksik etmeyin arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 20 Haz 2013, 02:08

sana daha önce demişmiydim marmara ünüversitesi hastanesine git diye :roll: sorunun gerçekten neyse çözümü için orda çare bulabilirsin böyle ilaç içiyorum ilaçlar yaramıyor diyip pes etme ve antideprasanlara alışmışın tabi ki onların yan etkileri olacaktır
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 22 Haz 2013, 20:36

pskolog yazdı:sana daha önce demişmiydim marmara ünüversitesi hastanesine git diye :roll: sorunun gerçekten neyse çözümü için orda çare bulabilirsin böyle ilaç içiyorum ilaçlar yaramıyor diyip pes etme ve antideprasanlara alışmışın tabi ki onların yan etkileri olacaktır
Daha doğrusu antidepresanlara alışamadım.Karaciğerimdeki hasarmı kusmamı tetikliyor ne yapıyorsa antidepresanlar yeşil reçeteli ilaç olmadan alamıyorum.Antidepresanların yanında bir çok mide ilacıda kullandım ama fayda etmiyor.
Marmara üniversitesinden bir doktora mesaj attım yeşil reçete konusunda hastalığımıda raporlarımıda bizzat bütün sonuçları yazdım adam bana o ilacı yazamam demezmi :oops:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 22 Haz 2013, 21:49

küçükken epilepsi geçirmişin sonra da 1 buçuk santimlik bir tümör oluşmuş sende eğr sende tümör varsa neden nöroloji ye bakılmıyorsunda pskiyatriye gidip ilaç yazdırmak istiyosun?

benim yiğenimde epilepsi geçirdi izmit devlet hastanesinde sara teşhisi koydular 2 yıl kadar çocuk onları kullandı sonra marmara üniversitesine götürdüler uykulu emar çekildi kist çıktı beyninde sonra bunun geçici olduğu artık ilaç kullanmsına gerek kalmadığı söylendi şu anda allaha şükür bir sorunu yok ilaç kullanmıyor ve bugunde Lys sınavına girdi :D

ablam da zmanında başım çok ağrıyor derdi bizde normal ağrı zannederdik geç uyanırdı gece ağrılardan uyuyamdığını söylerdi bir gün gözlerinin önüne siyah noktalar geldiğini söyledi hemen akabinde çok geçmeden çift görmeye başladığını söyledi... göz doktoruna gitti ve doktor ona acil bir beyin cerrahına bakılmasını istedi...tanıdıklar maramara ünüversitesi hastanesini tavsiye ettiler.. beyninde portakal kadar nerdeyse tümörün büyüdüğünü hemen bir hafta içerisinde alınması gerektiğini söyledi doktor ve ameliyat...çok şükür tümör alındı ve ablam kurtuldu allahım onu 3 çocuğuna bağışladı :) 11 yıl geçti çok şükür sağlığı yerinde rabbim tüm hastalara şifa versin.
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 Haz 2013, 03:56

pskolog yazdı:küçükken epilepsi geçirmişin sonra da 1 buçuk santimlik bir tümör oluşmuş sende eğr sende tümör varsa neden nöroloji ye bakılmıyorsunda pskiyatriye gidip ilaç yazdırmak istiyosun?
Çünkü nöroloji doktorları,O ilacın uzun süre yazılmasında yetkili kişilerin psikiyatri doktoru olduklarını söylüyorlar.Psikiyatri doktoruna gidiyorum yetkili kişinin nöroloji doktorlu olduklarını söylüyorlar,nöroloji doktoruna gidiyorum psikiyatri doktorlarının o ilacı yazmada yetkili olduklarını söylüyorlar,Şimdi psikiyatri doktoruna gideceğim oda nöroloji doktoru yetkili derse iki branştan doktoru iple birbirine bağlayacağım :mrgreen: Bakayım bu sefer topu kime atacaklar dahiliyeyemi,kardiyolojiyemi :mrgreen:
Hep topu birbirlerine atıp duruyorlar,mağdur olan ve maddi açıdan zarara uğrayan ben oluyorum.
İlaç nörolojik bir ilaç,ve anksiyete tedavisindede bazı psikiyatri doktorları yazıyor.Yani iki branştan olan doktorlarında bu ilacı yazma yetkisi var ama hiçbiri kabullenmiyor.

erhanve

Mesaj gönderen erhanve » 28 Kas 2013, 11:28

kardeşim öncelikle allah yardımcın olsun insan herşeye alışıyor zamanla bende cok zor dönemler gecirdim narkotikleri arıştırırken tesadüfen durumunu okudum birşeyler yazmak istedim bende uzun süre lustral xanax kısa süre rivotril kullandım şimdi durum şu normal anti depresanlar kişi üzerinde kalıcı etkiler bırakmaz uzun süre kullansanda cünkü yüzlerce hasta ve gönüllü denekler üzerinde etkileşim ve fayda zararları araştırılıp piyasaya sürülüyor yeşilrecete ilaçlar nakotik gurubudur emin ol bir zaman sonra sende kalıcı hasarlar bırakacaktır bünyeye göre degişir cok fazla beyin sinirlerini öldürür ve nöronları hassaslaştırır ve bi anda cökersin karar senin iradeli olacaksın ama ilaçta ilaç dersen torbacılardan bulursun ama cok yanlış yaparsın bugünlerini ararsın

“İtiraf Et” sayfasına dön