Yorumsuz

Dök içini. Rahatla...
musti1326
Acemi

Yorumsuz

Mesaj gönderen musti1326 » 04 Tem 2012, 02:50

Hayatımda ki 2 seneyi anlatacağım size daha eskiye gitmek istemiyorum çünkü bitmez bu konu ;

İlk okuldan mezun oldum.Oks sınavına girdim.370 puanla istediğim bi yeri kazanabilmiştim.''Okulu kazansanda göndermeyeceğim'' diyen babamın insafa gelmesini bekliyordum.Ki böyle bişey olmadı.Hafız olmamı isteyen babam bana bi hoca buldu gidip geliyordum yaz aylarında bu aslında güzeldi giderek hoşuma gitmeye başlamıştı Kuran-ı Kerim okumak en başta sadece okuyordum okumamı hızlandırınca ezbere başladım.Ezberlemek ilk olarak ağır geldi ve hocama okumaya devam edelim biraz daha hızlandırayım okumamı dedim.''Hayır'' cevabını aldıktan sonra ezbere devam ettim.Ve 3 ayda yaptığım ezber 20 sayfaydı ve dayağa çoktan başlamıştı muhterem hoca!.Annem ve babam beni hocanın evine gönderdi 15 günlüğüne orada kal diye kalmak istemedim ama eve bile almadılar telefonları açmadılar (öz annem ve babam).15 gün yerini 1 aya bıraktı ve 20 gün geçti dayanamadım aradım babamı yapmayacağım artık hafızlık dedim.(dayaktan bıkmıştım.)
Babamla konuştum babam hala ısrar ediyordu ve yeni bir kursa başladım.Burada yalnız değildim arkadaşlarım oldu bu yüzden düşünmüyordum eskiyi ve ezberde belli bi yere kadar ezberledim. (200 sayfa) hafızlık hiç bitmeyecek gibi geliyordu.Ezberleri yapamayınca buradada dayak başladı.Hocadan dayak yiyordum üstüne evde babam dövüyordu.En sonunda bıraktım hafızlığı ve babamın yanında çalışmaya başladım.
2 sene hafizlikla geçti.ve açıkliseye başladım 2 sene boşluk.
Bu olayları yaşayalı 2 sene oldu,2 senedir babamın yanındayım.Geçen sene açık liseye başladım.Açıktan da olsa istediğim üniversiteyi kazanma umuduyla devam ediyorum inşallah hayırlısı olur.Askerlik gelmeden mezun olmaya çalışıyorum.

O günler aklıma geldikçe canım sıkılıyor.Ve şuan hiçbir şey den zevk almıyorum hiç bir şey canım istemiyor.Psikoloğuda denedim olmadı Hayırlısı olsun.Sizinle paylaşmak istedim...
En son musti1326 tarafından 04 Tem 2012, 05:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Aslında herkes dahidir.Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.
Albert Einstein

MEZUN

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Re: Yorumsuz

Mesaj gönderen serena » 04 Tem 2012, 03:15

kjkl
En son serena tarafından 04 Tem 2012, 07:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 04 Tem 2012, 03:15

benide babam okula göndermedi sizi anlıyorum bu yönden ama üzülmeyin hayatda nefes aldıkça 2 bir şans vardır bu sizin içinde var hayatınızı babanızın eline bırakmayın kendi istediğiniz yolda gidin belki sizi başarı yada başarısızlık bekliyo bilinmez ama en azından kendi isteiğiniz seçimleri yaparsınız
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 04 Tem 2012, 05:31

aslında keske hafız olabılseymıssın tabı ınsanın bı tahammul sınırı var essegede sopa atıyosun o bıle yerı geldımı bacagını kımıldatmıyo dayakla degılde guzellıkle yapsalarda hem hafızlıgı hemde okulu gotururdun sen neyse hakkında hayırlısı kardesım

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 04 Tem 2012, 05:37

nediyelim gec olsun güç olmasın. kısmet böyleymiş. umarım hayallerine kavusursuj.
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

musti1326
Acemi

Mesaj gönderen musti1326 » 04 Tem 2012, 05:39

sağoln
Aslında herkes dahidir.Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.
Albert Einstein

MEZUN

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 04 Tem 2012, 07:02

Çok üzücü gerçekten, sadistlik resmen. Ama seni tebrik etmek lazim helal olsun yinede ayaklarinin üzerinde durabilmişsin. Umarim bundan sonra hakkinda hayirli olur.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
maöl
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen maöl » 04 Tem 2012, 07:29

hafız olabilseydin bari ilerde çok zor olur istesen de,
tabi keşke bunları yasamasaydın hem okulu hem kursu götürebilirdin
İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır - (Hadis)

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 05 Tem 2012, 08:05

umutsuzluğa kapılma şöyle düşün ki beterin beteri var ne kadar kötü olaylar yaşadım başıma neler geldi deyip karamsar bakma yarınlara her kötü olayı olumlu bir yanı veya sana tecrübeler kattığını düşünerek sindir ve geride bırak sana kötülüğü dokunmuş veya seni kırmış insanları affet sakın kin besleme çünkü sadece zarar verir bu duygu unutma ki o insalarda kendi doğruları inandıkları gördükleri doğrultusunda hareket etmişlerdir ... herşey bir tarafa azimle sabirla derslerine çalışıp gönlünden nereyi istiyorsun inşallah orayı kazanırsın hiç zor değil yeter ki iste. geçmişe takılma geleceğe umutla bak... ayrıca ezberlediğin o mübarek kuran ı okumaya da devam edersin inşaallah çünkü şimdilerde hiç okuyan bilen yok gençler arasında çok güzel bir meziyet. sağlıcakla kal.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 13 Tem 2012, 17:00

Aramıza hoşgeldin. O kadar güzel bir dinimiz var ama bu cahiller adamı herşeyden soğutur. Hayret birşey ya.. Peygamber efendimizin (s.a.v ) bir insana bir fiske vurduğu var mı kayıtlarda. Ne dini öğretmede, ne de çocuk terbiyesinde şiddet kaba davranışlar dinimizde yoktur. Kuran ezberlemek ve hafız olmak çok çok güzel ama bunun yöntemi bu mu. Yuh olsun o adamlara.
Resim

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 08 Ağu 2013, 23:34

kalbinden geliyorsa yapacaksın gelmiyosa zorla güzellik olmaz su babaya şaştım doğrusu millet çocugunu okutmak ister cocuk okumaz burda babası istemez
anlayamıyorum hayatı :!: :!:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 09 Ağu 2013, 00:24

Hafız olduğun zaman amel etmek zorundasın yani hafız olmak sadece ezberlemekle bitmiyor gönül işidir.
Hocanın ve babanın da kötü bir niyetle yapmamışlar bunu ama senin şu an hayattan soğumana üzüldüm sadece.

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 09 Ağu 2013, 21:07

1. sorun tam olarak aileden mi acaba baba ve anneni üzdün mü kırdın mı. nasıl bir dil üslübü kullandın. genelde genç ve çocuklar ailelerini suçlar. ama biraz daha derine girdiğinde suçun çoğu mağdurda olduğu ortaya çıkıyor. örnek ben siz o ve onlar.

2. aile içi psikolojik hastalık nedeniyle travma baskı ve zorbalık kaynaklı sorunlar olabilir. aile içi şiddetin sebebi içe kapanıklık dışa akmama hep aynı şeyleri yapmak. evden ayrılma sebebi görmeme yada imkanı olmama. anneme yada babama kim bakar korkusu. yada babam bir gün beni bir yerde yakalarsa korkusu. vs.

3. tembellik hedef koymada gecikmeler. okumayı yarıda kesmek anne babayı dinlememek. günlük oyunarla zaman harcama top peşinde koşarak uzun zaman harcama. kötü arkadaş ortamı. ailede haram damarı sorunu bu çokönemli bir nokta eğer bu sorun varsa herşey birmiş demektir. ya çok kazanırsınız ama haram yoldan yada bir yerdende hep eksilir.

- bu üç maddeyi göz önüne alarak psikolıjik ve tarafsız bir bakışla sonuca varabiliriz.
şimdi söz sizde buyrun. bana özel bir sorusu olan özelden mesaj atabilir. psikoloji stajyeri değilim. ama çokyönlü bakmayı severim yoksa sorunu tek yönden çözemeyiz.
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

“İtiraf Et” sayfasına dön