12. sınıf açık liseye geçiş

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
kardanadam

12. sınıf açık liseye geçiş

Mesaj gönderen kardanadam » 21 Ağu 2019, 13:01

Öncelikle merhabalar ben 12. sınıfa geçtim ve bu yıl yks'ye daha iyi çalışacağıma inandığımdan dolayı anadolu lisesinden aöl'e geçeceğim ve birkaç sorum olacak;
-192 kredi doldurunca mezun olabiliyoruz fakat çevremden duyduğuma göre son sene anadolu lisesinden geçince otomatik 190'ın üzerinde bir krediyle başlıyoruz(yanlış ise aydınlatırsanız sevinirim) bundan dolayı yalnızca zorunlu olan derslerden sınava girmek istiyorum fakat okuduğuma göre ders seçerken min 35 kredilik ders seçmemiz lazım ama ben zorunlu dersler haricinde sınava girmek istemiyorum bu iş nasıl olacak?
-Kayıt işlemleri için okuldan alacağım belgeler yeterli midir? / onun dışında herhangi bir işleme gerek var mı?(Kayıt işlemleri konusunda bilgilendiriseniz sevinirim)
-Zorunlu derslere çalışabileceğim platform/kitaplar nelerdir?
Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum.

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: 12. sınıf açık liseye geçiş

Mesaj gönderen Profesör » 21 Ağu 2019, 13:29

kardanadam yazdı: 21 Ağu 2019, 13:01 Öncelikle merhabalar ben 12. sınıfa geçtim ve bu yıl yks'ye daha iyi çalışacağıma inandığımdan dolayı anadolu lisesinden aöl'e geçeceğim ve birkaç sorum olacak;
-192 kredi doldurunca mezun olabiliyoruz fakat çevremden duyduğuma göre son sene anadolu lisesinden geçince otomatik 190'ın üzerinde bir krediyle başlıyoruz(yanlış ise aydınlatırsanız sevinirim) bundan dolayı yalnızca zorunlu olan derslerden sınava girmek istiyorum fakat okuduğuma göre ders seçerken min 35 kredilik ders seçmemiz lazım ama ben zorunlu dersler haricinde sınava girmek istemiyorum bu iş nasıl olacak?
-Kayıt işlemleri için okuldan alacağım belgeler yeterli midir? / onun dışında herhangi bir işleme gerek var mı?(Kayıt işlemleri konusunda bilgilendiriseniz sevinirim)
Okuduğunuz okuldan 200 civarı kredi alırsınız. 7. ve 8. dönemin zorunlu ortak derslerini bitirdiğinizde mezun olursunuz. Krediniz yeterli olacağı için zadece zorunlu dersleri seçmeniz yeterli olacaktır. E-okul kaydınız olduğu için T.C. kimlik numarası gösteren belge ile 21 Ağustos – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında siz en yakın HEM- Halk Eğitim Merkezlerinden kaydınızı yaptırabilirsiniz.
1. https://www.aciklise.com.tr/acik-lise-t ... sinavlari/ linkinden Online testlere çalışabilirsiniz.
2. https://www.ilayda.com.tr/ yada https://www.musay.com.tr/ adreslerinden soru bankası ve yardımcı ders kitaplarına ulaşabilirsiniz.

kardanadam

Mesaj gönderen kardanadam » 21 Ağu 2019, 15:34

Cors yazdı: 21 Ağu 2019, 13:29
kardanadam yazdı: 21 Ağu 2019, 13:01 Öncelikle merhabalar ben 12. sınıfa geçtim ve bu yıl yks'ye daha iyi çalışacağıma inandığımdan dolayı anadolu lisesinden aöl'e geçeceğim ve birkaç sorum olacak;
Okuduğunuz okuldan 200 civarı kredi alırsınız. 7. ve 8. dönemin zorunlu ortak derslerini bitirdiğinizde mezun olursunuz. Krediniz yeterli olacağı için zadece zorunlu dersleri seçmeniz yeterli olacaktır. E-okul kaydınız olduğu için T.C. kimlik numarası gösteren belge ile 21 Ağustos – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında siz en yakın HEM- Halk Eğitim Merkezlerinden kaydınızı yaptırabilirsiniz.
1. https://www.aciklise.com.tr/acik-lise-t ... sinavlari/ linkinden Online testlere çalışabilirsiniz.
2. https://www.ilayda.com.tr/ yada https://www.musay.com.tr/ adreslerinden soru bankası ve yardımcı ders kitaplarına ulaşabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler. Yani okuldan herhangi bir belge almama gerek yok mu?

Joulex17

Mesaj gönderen Joulex17 » 04 Eyl 2019, 11:44

Ya bende geçicem ama 9-10-11 de fizik kimya biyolojiden geçemedim bunlar bana sıkıntı çıkarır mı ? Aklımda ki tek soru bunu açıklığa kavuştursam geçicem hemen

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Profesör » 04 Eyl 2019, 12:22

Geçemediğiniz dersler karşınıza çıkar, ancak geçemediğiniz derslerden 2 kez sınava girerek korktuğunuz derslerden geçemezseniz bile muaf olursunuz.

Tüpçü01

Açık lise ve displin

Mesaj gönderen Tüpçü01 » 08 Eyl 2019, 23:16

Merhaba ben 11.sınıfın son döneminde disiplin cezası aldım ve okuldan 1 gün uzaklaştırma aldım. Şuan 12.sınıfa geçiyorum açık liseye geçmek istiyorum ama disiplin cezam var açık lisseye geçsem disiplin kalkar mı açık lisede nasıl bir prosedür uygulanır. Ben 12 ye geçerken açık liseye geçsem sonra 12. sınıfın son döneminde okulma geri dönmek için dilekçe versem bir sıkıntı çıkarmı veya sizin önerdiginiz bir yol varmı ŞİMDİDEN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER :.yehuu:

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 09 Eyl 2019, 16:42

Örgün eğitimde aldığınız cezalar Örgün eğitimde kalır. 2. dönem sizi geri alıp almayacaklarını en iyi okulunuzdan öğrenebilirsiniz.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön