MAÖL ve AÖL Kredileri Hk.

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

MAÖL ve AÖL Kredileri Hk.

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 27 Ağu 2019, 22:21

Merhaba, Okutulacak "Alan Kredisi" ve "Başarılması En Az Zorunlu Alan Kredisi" bilgileri tam olarak neyi belirtiyor? AÖL'de sadece zorunlu dersleri tamamlamam mı gerekiyor? Zorunlu dersleri tamamladığımda ve ortak + seçmeli kredisini 110 veya üzeri yaptığımda AÖL sınavlarına girmem gerekir mi?

Resim

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: MAÖL ve AÖL Kredileri Hk.

Mesaj gönderen Senanur » 28 Ağu 2019, 09:31

120 kredilik derslerin tamamında yüz yüze eğitim alacaksınız, ancak bu girdiğiniz derslerden 114 kredi toplamanız yeterli. Bu 114 krediyle birlikte ortak ve seçmeli derslerden toplayacağınız 116 krediyle birlikte toplamda 230 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz. (Yüz yüze eğitiminizi tamamlamak ve zorunlu derslerinizi bitirmek şartıyla)

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 28 Ağu 2019, 21:04

Senanur yazdı: 28 Ağu 2019, 09:31 120 kredilik derslerin tamamında yüz yüze eğitim alacaksınız, ancak bu girdiğiniz derslerden 114 kredi toplamanız yeterli. Bu 114 krediyle birlikte ortak ve seçmeli derslerden toplayacağınız 116 krediyle birlikte toplamda 230 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz. (Yüz yüze eğitiminizi tamamlamak ve zorunlu derslerinizi bitirmek şartıyla)
Yüz yüze eğitim için bu yılı da sayarsak 2 Yıl daha gitmem lazım. Bu 2 yıl içerisinde 6 sınava gireceğim ve ben en fazla 4 sınavda zorunlu dersleri veririm. Merak ettiğim şey ise, zorunlu dersleri verdiğimde yine de sınavlara girmem gerekir mi? Çünkü zorunlu dersleri verene kadar kredimi de tamamlamış olurum, geriye okul kalır.

Yüz yüze eğitim notlarım şu şekilde:
Resim

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 28 Ağu 2019, 21:40

Zorunlu ortak derslerinizi bitirene ve eksik kredilerinizi tamamlayana kadar sınavlara girmeniz gerekir.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön