Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Fenerrr

Re: Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Mesaj gönderen Fenerrr » 20 Mar 2017, 01:48

Sağolun teşekkürler :)

sadıkkk

Re: AÖL'ye Yeni Kayıt Olanlar İçin Genel Bilgiler

Mesaj gönderen sadıkkk » 11 Haz 2017, 08:06

emrahk yazdı:Bu arada man, siz 3. dönemden başlayacaksınız. Çünkü lise 1'den tasdikname ile ayrılmışsınız...
ben sadıkkk bende lise 2 den ayrıldım bende tasdik namemi alırsam kaçıncı dönemden devam edecegim

sadıkkk

Mesaj gönderen sadıkkk » 11 Haz 2017, 08:48

ben sadıkkk şunuda belirteyim lise 2 den ayrılmadım 2. kez sınıfta kaldıgım için aöl devam etmek zorundayım ve tasdiknamemi bende alırsam 5. dönemden devam edebilirmiyim

Kullanıcı avatarı
Gnl
Asistan

Re: AÖL'ye Yeni Kayıt Olanlar İçin Genel Bilgiler

Mesaj gönderen Gnl » 26 Tem 2017, 15:56

ben 10. sınıfı bitirdim 10. sınıfı anadoluda okudum 11. sınıfım aölle geçeceğim buna göre aölden mezun nasıl olurum zaman uzarmı geçiş yaptığım için kredim nasıl olacak 8 dönem şartı var nasıl olacak

sidisiam

Mesaj gönderen sidisiam » 28 Tem 2017, 23:42

Merhaba,

Benim şöyle bir sorum olacak. Ben 2001-2002 yılında Açık Öğretim Ortaokulunu bitirdim ve 2002-2003 yılında Açık Öğretim Lisesine kayıt oldum. Fakat o dönemde hiç bir sınava girmedim zaten 2003 yılında yurtdışına çıktım. 14 senedir yurtdışında yaşıyorum ve bulunduğum bölge ne Avrupa nede ortadoğu. Yani bulunduğum bölgeye göre bir AÖL programı bulunmamakta. E-Devletde baktığımda toplam dönemim 1, alanım genel kültür ve yabancı dil ingilizce olarak gözüküyor. Ayrıca öğrencilik durumum şu anda PASİF görünmekte. Öğrenime başlamak (aktif olmak) için genel olarak ne yapmam gerekiyor? Halen yurtdışında yaşıyorum, mesela kitapları Türkiye'den alıp çalışıp, sinav zamanlarinda Türkiye'ye gelmem yeterli oluyormu? Vereceğiniz hertürlü bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
heavyhyprox

Mesaj gönderen heavyhyprox » 23 Eyl 2017, 04:01

sidisiam yazdı:Merhaba,

Benim şöyle bir sorum olacak. Ben 2001-2002 yılında Açık Öğretim Ortaokulunu bitirdim ve 2002-2003 yılında Açık Öğretim Lisesine kayıt oldum. Fakat o dönemde hiç bir sınava girmedim zaten 2003 yılında yurtdışına çıktım. 14 senedir yurtdışında yaşıyorum ve bulunduğum bölge ne Avrupa nede ortadoğu. Yani bulunduğum bölgeye göre bir AÖL programı bulunmamakta. E-Devletde baktığımda toplam dönemim 1, alanım genel kültür ve yabancı dil ingilizce olarak gözüküyor. Ayrıca öğrencilik durumum şu anda PASİF görünmekte. Öğrenime başlamak (aktif olmak) için genel olarak ne yapmam gerekiyor? Halen yurtdışında yaşıyorum, mesela kitapları Türkiye'den alıp çalışıp, sinav zamanlarinda Türkiye'ye gelmem yeterli oluyormu? Vereceğiniz hertürlü bilgi için şimdiden teşekkür ederim.
vay be abi oradan araştır hangi ülkede yaşıyorsun muhakkak vardır yani buna benzer eğitim programı :D gerçi bakmışsındır ama türkiyeye gelip kitapla sınavla felan uğraşılmaz yani :D bence boşver
Konu adamlıktan açıldıysa biz yavaştan kalkalım :ddd

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön