Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
pixiecat

Re: Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Mesaj gönderen pixiecat » 18 Ağu 2016, 13:22

Merhaba ben açık lisede okuyorum. 2. döneme geçiceğim bu yıl yani 2'lere. ama son yılı Amerika'da okuyacağım. Geçiş olabiliyor mu? Açık liseden Amerikan okuluna ?

Bsr

Mesaj gönderen Bsr » 20 Ağu 2016, 16:00

Merhaba 4 senedir açık ogretim lisesinde okuyorum her sinavda 3 derste ku sınavlara girmiyordum bu yüzden pek kredim yok düz lise üzerinden yazildim açık öğretime şimdi ise mesleki lise üzerinden okuyup hafta sonu okula gidip hafta ici staj yapmak istiyorum Lütfen yardımcı olur musunuz nasıl bilgi alabilirim

beyne beyne

Mesaj gönderen beyne beyne » 05 Eyl 2016, 19:23

slm ben örgün öğretim öğrencisi idim 11, sınıfta devamsızlıktan kaldım. okula okulu okumadım 2 sene kalmış oldum örgün okuma hayatım bitti. şimdi açık öğretime kayıt yaptıracağım kredim sizce ne kadar olur . birde YGS ye girebilir miyim.

newrox123

Mesaj gönderen newrox123 » 14 Kas 2016, 20:03

HOCAM PEKİ MESELA BİYOLOJİDEN SINAVA GİRİCEM 1. DÖNEM İLK SINAV HANGİ ÜNİTELERE ÇALIŞMALIYIM SADECE 1 VE 2 Mİ ? VE 1. SINAVDA HEM BİYOLOJİ 3 HEMDE 4 E Mİ ÇALIŞMAM GEREK YANİ İKİSİDE ÇIKACAK MI ?

berat-1

Mesaj gönderen berat-1 » 16 Kas 2016, 14:50

mrblar, ben anadolu lisesi 4. sınıfta okuyorum. dönem arasında açıköğretim lisesi 8. döneme kayıt yaptırabilirimiyim. yaparsam bana artıları eksileri neler olur. şuan için genel not ortalamam 81.

koraygurgen59

Mesaj gönderen koraygurgen59 » 17 Kas 2016, 00:30

Hocam ben Lise 4. sınıftan tastikname alıp cıktım (Turızm otelcılık lisesi)acık ogretım lısesıne kayıt yaptırdım alttan kalan dersım yok 185 kredı verdiler 192 de bitiyormuş sanırım Zorunlu derlerın yanında 7-8 donem yazıyor 10 tane zorun lu ders var sadece 10 tanesını secsem olurmu ve ben o dersı gecmek ıcın butun soruları yapmam mı gerekıyor 1 soru tahmınen kac puan ve bır dersın yanında 4 kredi felan yazıyor 1 soru mu 4 kredi lutfen detaylı cevaplarsanız sevınırım ilk senem :) :.yehuu: :22: :22:

ebrarrr1

Mesaj gönderen ebrarrr1 » 18 Kas 2016, 13:19

ben 3. dönem öğrencisiyim 1. sınavda ders kitaplarından nereye kadar çalışmalıyım????????

Naber

Mesaj gönderen Naber » 02 Oca 2017, 20:42

Merhaba benım bır sorum var fakat sınavlar yaklastı bılen arkadaslar acıl yardımcı olabılırse cok sevınırım.Bende her şey tamam ama bir şeyi kafam almadı yazdıklarınızı okudum lise 1 1.donem 2.donem boyle gıdıyor onu anladım ama ben sectıgım derslere bakıyorum mesela felsefe 1 dıyor eger felsefe 2 de yazsaydı yanı komple o senenın dersını almıs oluyorum burada felsefe 1 dıyor sımdı ben sınavlara bunun neresıne kadar calısmam gerekıyor aolden baktım o dersın altına acıklamasını yazmamıslar bu kıtabın neresıne kadar calısmam gerekıyor yanı bunun gıbı bır kac tane daha var acıklarsanız cok sevınırım :08: :sandalye:

nepafter37
Acemi

Mesaj gönderen nepafter37 » 03 Oca 2017, 09:28

Naber yazdı:Merhaba benım bır sorum var fakat sınavlar yaklastı bılen arkadaslar acıl yardımcı olabılırse cok sevınırım.Bende her şey tamam ama bir şeyi kafam almadı yazdıklarınızı okudum lise 1 1.donem 2.donem boyle gıdıyor onu anladım ama ben sectıgım derslere bakıyorum mesela felsefe 1 dıyor eger felsefe 2 de yazsaydı yanı komple o senenın dersını almıs oluyorum burada felsefe 1 dıyor sımdı ben sınavlara bunun neresıne kadar calısmam gerekıyor aolden baktım o dersın altına acıklamasını yazmamıslar bu kıtabın neresıne kadar calısmam gerekıyor yanı bunun gıbı bır kac tane daha var acıklarsanız cok sevınırım :08: :sandalye:
bu benim ilk senem o yüzden bana tam güvenme ama bildiğim kadarıyla felsefe-1 yazıyorsa kitapta o kitabın hepsini çalışman gerekiyo demek.Mesela ben bu dönem tarih-3 kitabını aldım tarihin hepsni çalışıyorum ama birde biyoloji-10,fizik-10 kitabım var 10.sınıf anlamına geliyor bu 10lar.bu kitaplardan bir kısım çalışıyorum sadece.Yani kitabın isminde dönem sayısı yazıyorsa seninkiler 3 veya seçmeliyse 1'dir eğer 10.sınıf ilk dönemsen.3'leri bitirceksin 10.sınıf yazanlardan da belli yerlere kadar çalışıcaksın.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 03 Oca 2017, 14:27

Naber yazdı:Merhaba benım bır sorum var fakat sınavlar yaklastı bılen arkadaslar acıl yardımcı olabılırse cok sevınırım.Bende her şey tamam ama bir şeyi kafam almadı yazdıklarınızı okudum lise 1 1.donem 2.donem boyle gıdıyor onu anladım ama ben sectıgım derslere bakıyorum mesela felsefe 1 dıyor eger felsefe 2 de yazsaydı yanı komple o senenın dersını almıs oluyorum burada felsefe 1 dıyor sımdı ben sınavlara bunun neresıne kadar calısmam gerekıyor aolden baktım o dersın altına acıklamasını yazmamıslar bu kıtabın neresıne kadar calısmam gerekıyor yanı bunun gıbı bır kac tane daha var acıklarsanız cok sevınırım :08: :sandalye:

Şu Şekilde Oluyor Misal Ortaöğretim Matematik 10 yazıyor kitabın üstünde bu kitap hem Matematik 3 hemde Matematik 4 içeriyor yani misal 1, 2, 3 ve 4. üniteler matematik 3 geri kalanlar ise matematik 4(bu sadece bir örnek gerçek ile alakası yok) yani dediğim gibi bir kitap da 2 ders olmuş olabiliyor. bunu buradan kontrol edebilirsin .

Bu Link: http://aok.meb.gov.tr/test/dk/
Bu Linkte Tüm aöl kitapları mevcuttur ve de aşağıda bir örnek daha verdim ama bu gerçek bir örnek.
Açıklama:Palme yayınları Biyoloji 10 ders kitabının 1. Ünitesi Biyoloji-3; 2. ve 3. Ünitesi Biyoloji-4 dersi içindir
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

Fatma45

Mesaj gönderen Fatma45 » 09 Şub 2017, 10:52

Meraba ben lise 4 birinci dineminde okulu biraktimacik ogretime gecmek istiyorumkaldigim derdim yok ortalamamda 71 lerdr bir dinemde bitirebilitmiyim

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 09 Şub 2017, 15:47

Fatma45 yazdı:Meraba ben lise 4 birinci dineminde okulu biraktimacik ogretime gecmek istiyorumkaldigim derdim yok ortalamamda 71 lerdr bir dinemde bitirebilitmiyim
Sistemin, size kaç kredi verdiğine bağlı.Ama bitirebilirsiniz gibi görünüyor.
Neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.

Deryaaydogduu

Mesaj gönderen Deryaaydogduu » 09 Şub 2017, 20:23

beyne beyne yazdı:slm ben örgün öğretim öğrencisi idim 11, sınıfta devamsızlıktan kaldım. okula okulu okumadım 2 sene kalmış oldum örgün okuma hayatım bitti. şimdi açık öğretime kayıt yaptıracağım kredim sizce ne kadar olur . birde YGS ye girebilir miyim.
Ben de ikinci sınıfın birinci döneminde bıraktım ve bana 62 kredi verdiler sizin 80e yakın olur sanırım.

Fenerrr

Mesaj gönderen Fenerrr » 20 Mar 2017, 00:23

Merhabalar ben 3 yıldır açık öğretim lisesindeyim ve kredim 52 ilk aöl'e kayıt yaptığım zaman sistemi bilmediğim için bilmeyerek seçmeli ders seçiyordum son 1 senedir ortak ders seçmeye başladım. Kredimi nasıl yükseltebilirim ve en kolay basıl bitiririm şimdiden teşekkürler.

Bursaspor.
Çırak

Mesaj gönderen Bursaspor. » 20 Mar 2017, 00:41

Fenerrr yazdı:Merhabalar ben 3 yıldır açık öğretim lisesindeyim ve kredim 52 ilk aöl'e kayıt yaptığım zaman sistemi bilmediğim için bilmeyerek seçmeli ders seçiyordum son 1 senedir ortak ders seçmeye başladım. Kredimi nasıl yükseltebilirim ve en kolay basıl bitiririm şimdiden teşekkürler.
Üstad ilk olarak seçtigin dersin , ders notunu forumdan indir çalış ve geçmiş yılların sınav sorularını çöz sınavda rahat rahat yaparsın :)

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön