Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ismail_12
Acemi

Re: Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Mesaj gönderen ismail_12 » 08 Şub 2015, 14:28

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 09 Şub 2015, 09:37

Rica ederim.

Bu arada köylü kızı ben o krediyi 1 yıl için yazdım arkadaşa daha çok gelmesi lazım.

Ek sınav için en az 162 kredi ve toplam dönemin en az 8 olması gerekiyor. Bazen kredi şartı aramıyorlar sanırım ama ana hatları bu şekilde. Bir de şimdi 35 kredilik ders seçimi yapılabildiğine göre bu rakamlarda oynama olabilir. Güncel olarak takip edemiyorum. Sağolsun aöl ün resmi sitesi de anı anına güncellemiyor sitedeki bilgileri :tava:
Resim

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 09 Şub 2015, 13:11

kripton yazdı:Rica ederim.

Bu arada köylü kızı ben o krediyi 1 yıl için yazdım arkadaşa daha çok gelmesi lazım.

Ek sınav için en az 162 kredi ve toplam dönemin en az 8 olması gerekiyor. Bazen kredi şartı aramıyorlar sanırım ama ana hatları bu şekilde. Bir de şimdi 35 kredilik ders seçimi yapılabildiğine göre bu rakamlarda oynama olabilir. Güncel olarak takip edemiyorum. Sağolsun aöl ün resmi sitesi de anı anına güncellemiyor sitedeki bilgileri :tava:
teşekkürler
ama her yıl ek sınav şartları değişiyor belki de girebilir arkadaşımız

ismail_12
Acemi

Mesaj gönderen ismail_12 » 09 Şub 2015, 15:02

Köylü Kızı yazdı:
kripton yazdı:Rica ederim.

teşekkürler
ama her yıl ek sınav şartları değişiyor belki de girebilir arkadaşımız

İnşallah abla

mutsuzben

Mesaj gönderen mutsuzben » 02 Eki 2015, 00:12

Merhaba ben ilk kez açık liseye gideceğim biraz karışık benim sorunum ve ben şunu merak ettim ben 10.sınıfa geçtim bu sene açık liseye gideceğim 9.sınıfta geçtiğim dersler nasıl kredi olacak yazdığınızı pek anlayamadım :03:

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 02 Eki 2015, 01:44

mutsuzben yazdı:Merhaba ben ilk kez açık liseye gideceğim biraz karışık benim sorunum ve ben şunu merak ettim ben 10.sınıfa geçtim bu sene açık liseye gideceğim 9.sınıfta geçtiğim dersler nasıl kredi olacak yazdığınızı pek anlayamadım :03:
Merhaba
9.sınıftaki dersler,ders saatine göre kredi olacak.
Mesela biyoloji haftada 2 kere varsa 2 kredi sayılacak.Matematik haftada 4 kez varsa 4 kredi sayılacak.
Sıfırdan başlamamış olacaksın,geçtiğin derslerden açık lisede sınava girmeyeceksin.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Nogasin

Mesaj gönderen Nogasin » 03 Eki 2015, 18:25

Arkadaşlar ben lise son sınıfı bitirdim ama alttan derslerim var mezun olamıyorum onları veremezsem açık öğretime geçsem kaçıncı sınıftan ya da dönemden başlarım?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Eki 2015, 18:32

Nogasin yazdı:Arkadaşlar ben lise son sınıfı bitirdim ama alttan derslerim var mezun olamıyorum onları veremezsem açık öğretime geçsem kaçıncı sınıftan ya da dönemden başlarım?
Lise Son bitti ise Açıkliseye geçince alttan kalan derslerinizi verince mezun olursunuz, İnşallah...

Nogasin

Mesaj gönderen Nogasin » 03 Eki 2015, 18:36

Peki Alttan dersleri vermek için ne kadar süre var ? çünkü kaydım siliniyo 1 sene şansım var genel lisede

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 03 Eki 2015, 21:16

Nogasin yazdı:Peki Alttan dersleri vermek için ne kadar süre var ? çünkü kaydım siliniyo 1 sene şansım var genel lisede
Bir dönemde verirsiniz sanırım, Ki İnşallah açıkliseye geçtiğinizde kredi sıkıntısı yaşamazsınız...

Nogasin

Mesaj gönderen Nogasin » 12 Eki 2015, 18:02

Kaçıncı dönemden başlarım peki ?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 12 Eki 2015, 18:25

Nogasin yazdı:Kaçıncı dönemden başlarım peki ?
Bir dönemde bitirebilirsiniz yani 8. dönemden başlarsınız..

Surmenaj

Mesaj gönderen Surmenaj » 01 Oca 2016, 22:52

:ders:Merhaba ben anadolu Lisesinden açık liseye geçtim lise 4 te sen başında 234 kredim ortaya çıktı ama yanlışlıkla zorunlu derslerle birlikte seçmeli derste sevmiştim yarın sınav var seçmeli derslerin sınavına girmesem sıkıntı olur mu???? ACILLLLL

ıstanblue

Mesaj gönderen ıstanblue » 07 Mar 2016, 13:10

Merhaba arkadaşlar

Ben meslek lisesi 3. Sınıfta okuldan ayrıldım 2012 yılında ve daha yeni açık liseye kayıt olmayi dusunuyorum . Şimdi ben Lise eğitiminé baştan mi başlayacağım yoksa 11. Sınıftan mi devam edecegim . Eğer 11. Sınıftan devam edersem kaç kredim olur yardimci olurmusunuz ?

Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
missguard
Doktor

Mesaj gönderen missguard » 09 Haz 2016, 21:59

ıstanblue yazdı:Merhaba arkadaşlar

Ben meslek lisesi 3. Sınıfta okuldan ayrıldım 2012 yılında ve daha yeni açık liseye kayıt olmayi dusunuyorum . Şimdi ben Lise eğitiminé baştan mi başlayacağım yoksa 11. Sınıftan mi devam edecegim . Eğer 11. Sınıftan devam edersem kaç kredim olur yardimci olurmusunuz ?

Teşekkür ederim.

Kredili sistem olduğu için sınıf olarak değerlendirmeyin. Ne kadar krediniz olduğunu da okulda hangi dersleri geçtiğinize bağlı oluyor sanırım. Gerçi benim tanıdığım lise de 2. Sınıfı bitirmişti ve sonrasında okulu bırakmıştı. Açığa kayıt yaptıktan sonra sayısal dersleri zorunlu değildi ve 50 kredisi vardı sizinki de aşağı yukarı böyle olabilir.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön