Açıktan Mimar Olabilmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
BenHep17Yaşındayım

Açıktan Mimar Olabilmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Mesaj gönderen BenHep17Yaşındayım » 10 Nis 2012, 15:54

Merhaba Arkadaşlar ben açıktan mimar olmak istiyorum 6. dönemdeyim 86 kredim var şimdiye kadar derslerimin çok kötü olduğunu düşünüyorum aklım yeni başıma geldi acayip bir merak saldım mimarlığa onun için ne yapmam lazım ve diploma notum kötü diyelim ama ygs yi başarıyla kazansam istediğim üni. beni alırmı ?

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Re: Açıktan Mimar Olabilmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Mesaj gönderen Ceros » 10 Nis 2012, 16:01

Bende senle ayni durumdaydim nerdeyse aklim sonradan basima geldi :D Bende kazanabilirsem insallah mimarligi kazanmak istiyorum. Calisirsan neden olmasin. Yapabilirsin. Ama coook calismamiz lazim.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
platonun manevi kızı
Çırak

Mesaj gönderen platonun manevi kızı » 10 Nis 2012, 16:45

mımarlık ıcın sayısal gerekıyor yanı matematıgı cıddı bır sekılde yapman gerekıyor :) ayrıca lysden alıyor mımarlık ama bakalım yenı sıstemde ne olucak?
Kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et, ilkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer!

Kullanıcı avatarı
Ayşe qüL
Doçent

Mesaj gönderen Ayşe qüL » 10 Nis 2012, 18:11

Aynen şimdi bende mimarlık okumak istiyorum gerçi hep değişiyor kararım :mrgreen: ama bakalım inşallah aradığımı bulurum Ben de diploma notumun kötü olacağını tahmin ediyorum ygs eymiş Lys eymiş onlardan artık iyi puan almaya çalışalım :)
Ve AŞK insanın alnına
dokundu

Sübhanel Rabbiyel Ala

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 11 Nis 2012, 00:36

yasdık öyleyse eger aranızdan biri mimar olursa işimiz düşerse size gelirim :lol: :mrgreen:
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

jisguy
Acemi

Mesaj gönderen jisguy » 11 Nis 2012, 16:52

mimar olmayın gerçekten.şu an istanbul'da gördüğümüz o iğrenç yapılar sanat okumuş sanatçı sıfatını verdiğimiz mimarların elinden çıkıyor.onlar yapmak istemiyor tabiki ama para babaları öyle istiyor.beyoğlu'ndaki evlere bakın yüzde seksenini gayrimüslim vatandaşlarımız tarafından yapılmıştır tabi o zaman böyle bir şey mümkündü ama şu an öyle bir hak verilse mimarlara öyle güzel yapılar yapabileceklerine inanmıyorum.türkiye'de heykel,mimari,resim bunlar sanat olarak kabul edilmiyor nedenini de biz müslümanız heykel yapıp bir kişiyi putlaştıramayız gibi saçma sapan sebepleri var.sanat ve bilim birer kanattır.bu kanatlardan biri eksik olursa uçamayız.sanat ve toplumda ilerlemiş toplumlar uçarlar ve gelişirler...

Kullanıcı avatarı
Ayşe qüL
Doçent

Mesaj gönderen Ayşe qüL » 11 Nis 2012, 17:58

Ben aslında binaları inşa eden değilde iç dekorasyonuyla ilgilenen bir mimar olmak istiyorum
Ve AŞK insanın alnına
dokundu

Sübhanel Rabbiyel Ala

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 12 Nis 2012, 13:05

Sayısalım iyi olsaydı ben de çok isterdim ama iç mimarlık çok daha zevkli olsa gerek. (:
Mat1 neysede Mat2 çok zor Allah kolaylık versin arkadaşlar, bol bol çalışın olmayacak bir şey değil..

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

jisguy
Acemi

Mesaj gönderen jisguy » 12 Nis 2012, 15:28

o zaman iç mimar olman lazım.iç mimarlıkta hem puan isteniyor hem de yetenek milakatı yapılıyor.

Zehra13

Mesaj gönderen Zehra13 » 06 Haz 2020, 12:30

Hayallerine kavuştun mu peki? Bende üniversitesi bu sene bitirdim ama mimarlık okumadım şimdi çok pişmanım.. tekrar sınavlara girip okusam mı diye düşünüyorum

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön