7-8 İçin Önerisi Olan?

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
Navigator

7-8 İçin Önerisi Olan?

Mesaj gönderen Navigator » 16 May 2014, 00:04

Arkadaşlar merhaba, 12. sınıfı açıktan okuyacağım, 7. ve 8. dönem için kredi doldurmak istiyorum. Şuan net kredim dönem bitmediği için belli değil ama 7-8 için dönem başına 20 kredi yeter diye umuyorum.

Ortak dersler arasında zaten yabancı dil var, ben ders seçerken seçmeli yabancı dil seçip ingilizceden 2+4 olarak 6 kredi alabiliyor muyum? Ve öyle bir durum varsa sınav kısmı nasıl olacak?

İkinci olarak üni. sınavına dil ve tm3 puan türünden gireceğim. Dolayısıyla fen-matematik pek önemli değil, özellikle fen.

Ezbere dayalı dersler varsa eğer harika olur. Ve ortak dersi seçmeli olarak alabiliyorsam edebiyat-dil anlatımda tekrar almak isterim.

Bu durumda size danışmak istiyorum kredi doldurmak için hangi dersleri seçmeliyim?
:17: :17:

MuzCumhuriyeti
Çırak

Re: 7-8 İçin Önerisi Olan?

Mesaj gönderen MuzCumhuriyeti » 16 May 2014, 01:23

girişimcilik, işletme, ekonomi, demokrasi, sosyoloji, cağdaş tarih ve sanat tarihi :21:
29.09.2014 Mezun!!!!!!!! :44: :44: :44:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 16 May 2014, 02:56

normal ing farkı seçmeli ing diye geçer kitapçıkta tabiki seçmeliden kredi doldurmak için sçebilirsin :sandalye:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 16 May 2014, 03:26

Önceliği mutlaka ortak(zorunlu) derslerden yana yapmalısın. Seçeceğin ortak dersler bitince eksik kalan krediyi sana kolay gelen yüksek not alabileceğini umduğun seçmeli dersleri seçebilirsin.

Psikoloji, sosyoloji, coğrafya 5-6-7-8 bana göre kolay ve zevkli seçmeli dersler arasındaydı. Ama istersen ortak ingilizcenin yanında aynı zamanda seçmelisini de alabilirsin. Aynı kitaptan çalışmış olursun. Psikologun dediği gibi soru kitapçığında biri ingilizce 7 olarak geçer, diğeri seçmeli ingilizce 7 olarak. Kolay gelsin.
Resim

“Diğer Dersler” sayfasına dön