Kitap tavsiyesi

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Re: Kitap tavsiyesi

Mesaj gönderen Ebru93 » 27 Eki 2014, 11:47

Sen her dersi arka arkayamı çalışıyorsun,ben önce bi dersi bitireyim diyorum mesela coğrafya çalışıyorum onun testini çözüyorum diğerlerine bakmıyorum,soru çözmüyorum kafam karışmasın diye ama yanlış mı yapıyorum?

ADALET

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 27 Eki 2014, 13:27

Ebru ben hiç tavsiye etmiyorum çünkü ders kitabı gibi bence sen ya Birey ya Kavram yada Körfez yayınları al bunlar daha iyi
bende de Fem yayınları var ama hiç anlayamıyorum yine de sen bilirsin :ders:

fatihmert

Mesaj gönderen fatihmert » 27 Eki 2014, 14:12

Balangıçta güvender iyidir, hiç bir şey bilmiyorsanız tüm soru tiplerini barındırır. ygs geometri ve matematik soru bankası aldım gerçekten iyiler denemelerde barajı hayliyle geçiyorum.

Biyoloji için palmea var A ve B şeklinde gerçekten çok iyi kaynak, 40₺ sanırım

Karakök'ün 0 adlı kitapları var yine hiç bir şey bilmiyorsanız karakök de fena değildir.

Fizik ve Kimya da final soru bankalarını tercih edebilirsiniz (zorlar)
fdd de güzel soruları olan bir yayın.

Uğur dershanelerinin yayınlarıda fena değil. Kültür dershanelerinin yayınları sizi geliştirmez. (tabi ben bir iki sorum yapayım bana yeter demiyorsanız.)

Birey de fena değil.

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 27 Eki 2014, 14:18

Valla aldım artık mecbur çalışacağım bide bilerek konu anlatımlı aldım aöl kitaplarından başka anlatımlı kitap olsun dedim. Körfezi'nde var tüm halde soru bankası,güvenlerin yaprak testleri,ekstremin var,karekök var bide altın anahtarın Türkçe edebiyat konu anlatımlı testi var koca bir kitap:)
ADALET

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 27 Eki 2014, 15:36

Sana reçete yazıyorum EBRU

çok fazla bir şey istemiyorum sadece bir tane OKYANUS YAYINI iste kitapçıdan ve kitabı alma sadece incele ondan sonra gerisi gelecektir.

OKYANUS YAYINLARI Doç. Dr. Rehber ......... :mrgreen:

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 27 Eki 2014, 16:05

Ebru93 yazdı:Sen her dersi arka arkayamı çalışıyorsun,ben önce bi dersi bitireyim diyorum mesela coğrafya çalışıyorum onun testini çözüyorum diğerlerine bakmıyorum,soru çözmüyorum kafam karışmasın diye ama yanlış mı yapıyorum?
Tabiki de arka arkaya çalışıyorum o şekilde yaparsan çok geç olur hepsini aynı düzeyde götürmen lazım.Sen şimdi coğrafyadan başladın matematiğe geçtin sonra tarih sonra felsefe sonra türkçe ye geçtiğinde sen coğrafyayı unutmuş olursun.Bilgileri sürekli yenilemen lazım tazelemen lazım.Örneğin matematik şimdi bütün konular birbiriyle bağlantılı hergün 1-2 test çözsen neredeyse mat 1 in %60 konularını kullanıyosun her problemde farklı konular kullanınca öğrenmiş olduğun formülleri unutmassın türkçe'de de aynı tarihte de felsefe de de coğrafyada da.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 27 Eki 2014, 16:07

htc-directioner yazdı:Ebru ben hiç tavsiye etmiyorum çünkü ders kitabı gibi bence sen ya Birey ya Kavram yada Körfez yayınları al bunlar daha iyi
bende de Fem yayınları var ama hiç anlayamıyorum yine de sen bilirsin :ders:
Şöyle söyliyeyim kimseyi küçük düşürmek gibi bi niyetim yok ancak fem o kaynaklardan kötü değil o kaynaklar basit düzey kaynaklardır.
Fem kaynaklarını çözmek,çalışmak için belirli bir bilgi birikimi olması gerekiyor.
Başka dershanelere gidip femin kaynaklarını alan milyonlarca kişi var.

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 27 Eki 2014, 16:10

Ebru93 yazdı:Valla aldım artık mecbur çalışacağım bide bilerek konu anlatımlı aldım aöl kitaplarından başka anlatımlı kitap olsun dedim. Körfezi'nde var tüm halde soru bankası,güvenlerin yaprak testleri,ekstremin var,karekök var bide altın anahtarın Türkçe edebiyat konu anlatımlı testi var koca bir kitap:)
Şöyle söyliyeyim matematik çözücekmisin bilmiyorum ama.Eğer matematiğin 0 ise femden başlama yapamazsın femin 0 düzeyinden anlatan kitabını görmedim.Antremanlarla matematik kitabı var temelini onla atabilirsin ancak çok seri şekilde bitiriceksin sana garanti veriyorum o kitabı bitirdiğinde sorulardan birşey anlamaya başlayacaksın.Ondan sonra yavaş yavaş sorulara geçebilirsin temel kavramlara vs.

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 27 Eki 2014, 16:11

REHBER yazdı:Sana reçete yazıyorum EBRU

çok fazla bir şey istemiyorum sadece bir tane OKYANUS YAYINI iste kitapçıdan ve kitabı alma sadece incele ondan sonra gerisi gelecektir.

Okyanus Yayınlarını duydum ancak alma ya da bakma fırsatım olmadı eğer bilgilendirme yaparsanız ona göre kitapçıdan ya da internetten alabilirim.

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 27 Eki 2014, 16:58

tayfun29 yazdı:
Ebru93 yazdı:Valla aldım artık mecbur çalışacağım bide bilerek konu anlatımlı aldım aöl kitaplarından başka anlatımlı kitap olsun dedim. Körfezi'nde var tüm halde soru bankası,güvenlerin yaprak testleri,ekstremin var,karekök var bide altın anahtarın Türkçe edebiyat konu anlatımlı testi var koca bir kitap:)
Şöyle söyliyeyim matematik çözücekmisin bilmiyorum ama.Eğer matematiğin 0 ise femden başlama yapamazsın femin 0 düzeyinden anlatan kitabını görmedim.Antremanlarla matematik kitabı var temelini onla atabilirsin ancak çok seri şekilde bitiriceksin sana garanti veriyorum o kitabı bitirdiğinde sorulardan birşey anlamaya başlayacaksın.Ondan sonra yavaş yavaş sorulara geçebilirsin temel kavramlara vs.
Yok sayısal derslerin hiç birini çözmeyeceğim ygs de de sadece sözel olanları çözeceğim yapamıyorum işin içine hesaplama girdimi biyoloji kimya yine yaparım da diğerlerini hiç yapamam ama bilerek yapmayacağım biyoloji ve kimyayı da eşit ağırlık olarak hesaplanmaması için kendimi riske atmayacağım:)
ADALET

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 27 Eki 2014, 21:53

tayfun29 yazdı:

Okyanus Yayınlarını duydum ancak alma ya da bakma fırsatım olmadı eğer bilgilendirme yaparsanız ona göre kitapçıdan ya da internetten alabilirim.
şimdi şöyle bu kitap atıyorum okyanus yayınları tarih aldın ve ilk konu diyelim eski devirler sana bu konu ile ilgili bir iki sayfa ipucu anahtarlarını veriyor sonra teste başlıyorsun hem neler öğrendiğini test ediyor hemde bilgini tazeliyor alternatif dehşet bir kitap şiddetle tavsiye ediyorum okyanus yayınları tarih ve dil ve anlatım al çöz neticede üniye hazırlık yapıyorsun.

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 28 Eki 2014, 00:33

REHBER yazdı:
tayfun29 yazdı:

şimdi şöyle bu kitap atıyorum okyanus yayınları tarih aldın ve ilk konu diyelim eski devirler sana bu konu ile ilgili bir iki sayfa ipucu anahtarlarını veriyor sonra teste başlıyorsun hem neler öğrendiğini test ediyor hemde bilgini tazeliyor alternatif dehşet bir kitap şiddetle tavsiye ediyorum okyanus yayınları tarih ve dil ve anlatım al çöz neticede üniye hazırlık yapıyorsun.
Özelden yazıyorum sana.

Kullanıcı avatarı
odeon94
Acemi

Mesaj gönderen odeon94 » 28 Eki 2014, 02:11

tayfun bravo sana valla. günde 10 saat çalışıyormuşsun. ben dersaneye gidiyorum dershanede çalışıyorum. etüt filan derken 6-7 saatin sonunda beynim allak bullak oluyor.

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 28 Eki 2014, 02:36

odeon94 yazdı:tayfun bravo sana valla. günde 10 saat çalışıyormuşsun. ben dersaneye gidiyorum dershanede çalışıyorum. etüt filan derken 6-7 saatin sonunda beynim allak bullak oluyor.
Teşekkür ederim bende gidiyorum ama yinede dershanede ne kadar anlatsada hoca tekrar dinlemek gerekiyor ya da benim gibi önceden dinleyip gitmen lazım ki konuyu iyi anlayabilesin.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 28 Eki 2014, 04:43

Kolay yayınların test ve denemelerini de al. Ben hep sağlam kaynakları alıyordum, dershanede palme önermişti ve kitabın yanında konu anlatımı,özet var orta bölümde sorular, ona da bir bak derim ama zorlayıcıdır biraz.

Ben sınavda kolay soruları yapamamıştım çünkü bu kadar kolay soru mu olur demiştim. O yüzden sana tavsiyem yaprak test ve deneme bütün yayınları çözmeye çalış. Soru bankası almışsın zaten güvender,fem,final,uğur,körfez,palme,birey bu yayınlar iyidir dilediğini alıp çözebilirsin.

“Diğer Dersler” sayfasına dön