YGS & LYS tercihlerinizi yaptınızmı?

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
cedric
Doktor

YGS & LYS tercihlerinizi yaptınızmı?

Mesaj gönderen cedric » 24 Tem 2012, 07:15

Bu sene üniversiteye başlayacak olanlar acaba tercihlerini neye ne göre yapıyorlar? ben daha geçen günlerde sadece 1 tercih açıköğretim fakültesi yazmayı düşünürken bugün 30 tercih yaptım. ygs sıralamama bakmadan günümüz şartlarından dolayı 1 i hariç hepsini alan dışı sağlık ve programcılık yazdım. şehir merkezlerini veya rağbet gören üniversiteleri meslek liseleri dolduracağından tercihlerin yarısını görünürde az tercih edilen puanı düşük ilçe merkezleri tercih ettim. piyango gibi oldu. acaba hatamı ettim veya nasıl yapmalıyım?

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Re: YGS & LYS tercihlerinizi yaptınızmı?

Mesaj gönderen ozgur » 24 Tem 2012, 07:27

keske biraz daha arastirsaydin. erken yapmissin sanki. biraz aceleye gelmiş bana göre. ama sen önceden iyi analiz etmissen senin bileceğin iş tabi. ınş yerlesirsi n bir yere .ben 1 hafta arastiracagim. iyice ölcup bictikten sonra yazacag im. ve senin gibi b az rabet goren yerler olacak. ygs basari sirasina bakmalisi n.
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 24 Tem 2012, 07:51

çok kararsızdım. aşağı yukarı belirlemek istedim. daha 15 gün süre var. tercih listem çok değişecek gibi. bende araştırma yapayım bölümler için

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 24 Tem 2012, 07:58

evet degistirebilirsin bu olanak güzel .nede olsa gelecegimizi belirliyoruz. tercih süresi 10 gun yalnız :roll: y
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Tem 2012, 17:59

Tercihlerinizi iyi araştırıp yapın, birkaç gün bekleyin yani...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Esienthes
Çırak

Mesaj gönderen Esienthes » 25 Tem 2012, 03:03

Ya şu an ortalıkta 0,15'e göre mi ? Yoksa 0,12'ye göre mi tercih yapacağız kargaşası var. ÖSYM diyor ki:''Dikkat : Bu tercih programında yer alan başarı sıraları ve en küçük puanın 2011-ÖSYS sonucu ortaya çıan değerler olduğunu, 2012-ÖSYS'de değerlendirme işleminin değiştiğini, tüm adayların yerleştirme puanları hesaplanırken ilgili AOBP'lerinin 0,12 katsayısı ile çarpıldığını unutmayınız.''

Dershanelerde falan sürekli 0,15'e göre tercih yapıldığı yazıyor. Tam bir muamma var şu an yani ama yerleştirme puanlarımız 0,12'ye göre hesaplandığı için 0,12'ye göre tercih yapacağız demektir. İnsanların aklı çok karışık.
Toplam Dönemi : 15
AÖL'de Okuduğu Dönem : 12
Toplam Kredi : 198
Ortak Kredi : 82

Mezuniyet: 28-29 Temmuz 2012

MEZUN!

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 28 Tem 2012, 18:26

bu temmuz sınavıyla mezun oluyorum, tercihlerimi ygs üzerinden yapacağım. YGS 3-4 üzerinden tercih yapmam gerekecek lakin ben alan dışı bölümlerde yazacağım. YGS-1-2-3-4-5-6 hepsinden yazacağım. meslek liseli çıkışlı arkadasların sınavsız geçiş muhabbetinden dolayı bize yer kalır mı bilmiyorum. Ne var ne yok evimin yanındaki üniversitenin bütün bölümlerini yazacağım.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 Tem 2012, 00:25

srcn7 yazdı:bu temmuz sınavıyla mezun oluyorum, tercihlerimi ygs üzerinden yapacağım. YGS 3-4 üzerinden tercih yapmam gerekecek lakin ben alan dışı bölümlerde yazacağım. YGS-1-2-3-4-5-6 hepsinden yazacağım. meslek liseli çıkışlı arkadasların sınavsız geçiş muhabbetinden dolayı bize yer kalır mı bilmiyorum. Ne var ne yok evimin yanındaki üniversitenin bütün bölümlerini yazacağım.
30 tercih hakkın olduğu için, evine yakın ve yerleşmenin daha zor olacaklarını üst sıralara yaz, daha kolay yerleşme şansın olanları da altlara yaz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 01 Ağu 2012, 09:37

tercihlerimi dün itibariyle internet üzerinden yaptım. bugünde bi kaç tane daha yazarım üstüne :D en alta yazacam AÖF

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 01 Ağu 2012, 09:38

sadece internet üzerinden yapmak yeterli oluyordur inşallah.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Ağu 2012, 16:06

srcn7 yazdı:sadece internet üzerinden yapmak yeterli oluyordur inşallah.
Evet yeterli oluyor, ama kesin olarak "Başvurunuz ÖSYM'ye ulaşmıştır" yazısını görmen gerekiyor. Sonra çıktısını da al, ne olur ne olmaz...

Mustafa Kemal Atatürk

Bekir11

Mesaj gönderen Bekir11 » 06 Eki 2013, 06:23

Merhaba Arkadaşlar...

Benim 125 kredim var 2014 ygs sınavına girebiliryormuyum?
lütfennn yardım.... :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
:?: :?: :?:
:?:
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
:?: :?:

“Diğer Dersler” sayfasına dön