Acill Yardım

TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
rock002rock

Acill Yardım

Mesaj gönderen rock002rock » 19 Oca 2013, 07:48

Arkadaşlar Biliyorum konu yeri burası deil ama birşey sorucağım.

Yarın Sınavım var Bazı Nedenlerden dolayı çalısamadım hatta imkanım olmadı diyim.
tek zorunlu ders olduğunu bildiğim dil anlatımına çalıstım son 1haftadır.
aol.meb.gov da sınav yaptım kendimi her sınavda 70 den aşşagı almadım. ama bunlara benzer sorularmı çıkıcak bilmiyorum. ve bir şey daha sormak istiyorum.
şimdi açık öğretimde belirli bir krediye ulaştığında mevzun oluyorsun peki bu geçemediğimiz sınavlar kredi veriyormu. yani her yıl kaç kredi almamız lazım. bazı arkadaşlar tek zorunlu ders dil anlatım dedi. diger derslerden 3 kez kalırsan muaf oluyormuşuz peki muaf olan dersler kredi veriyormu lütfen cevaplarınızı hemen söylermisiniz. sıkıntıdan patlicam uyuyamadım sitresten :(

diamonds
Acemi

Re: Acill Yardım

Mesaj gönderen diamonds » 19 Oca 2013, 08:23

Saat gec oldu bu saatte soruların net cevaplarını verebilenler olmayabilir.
Ben daha bu sene son sınıfta gectim acık liseye.
Ama bildiğim kadar cevaplamaya calısayım.
Online sorular + gecmis sınav sorularını harmanlayıp soruyorlar dendi bana. Tabii ki yeni soru tipleride olur ama en azından bu ikisi senin gecmene yardımcı olur diye düsünüyorum.
Gecemediğimiz zorunlu dersler kredi vermez bence. Sonucta gecemiyoruz mantık olarak bir dersten gecince kredisi gelir diye düsünüyorum.

Pek yardımcı olamadım farkındayım ama acil dediğin icin en azından bildiklerimi paylasayım dedim, dediğim gibi bende tecrübe sahibi değilim, kusura bakma..

inşallahmezunolucam

Re: Acill Yardım

Mesaj gönderen inşallahmezunolucam » 19 Oca 2013, 09:15

hayır kardeşim geçemediğin derslerden kredi alamazsın, 9 soru yaparsan geçersin (45) puan alıyosun eğer 9 soru yaparsan.

3kere geçemeyince muaf sayılıyosun muaf sayılırsan o dersin kredisini almış olmazsın ama o dersden girme zorunluluğunda kalmaz.

“Türk Dili ve Edebiyatı” sayfasına dön