diplomayı noterden tastikletmek

Fizik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
ferda_efsa
Uzman

diplomayı noterden tastikletmek

Mesaj gönderen ferda_efsa » 29 Şub 2012, 18:21

biz diplomamızı noterden aslı gibidir diye onaylatınca ünide kayıt olurken aslını diğilde aslı gibi olanı versek üni kabül ediyomu olaki okulu bitiremessek yada yarım bırakırsak ilerdede lise diplomasının aslı lazım olursa ne yapamalıyız bilen varmı yani üni kaydında noter onaylı lise diplomasını verebiliyomuyuz

alpkurt1650
Uzman

Re: diplomayı noterden tastikletmek

Mesaj gönderen alpkurt1650 » 29 Şub 2012, 18:53

bildiğim kadarıyla o aslı gibi olan diplaman diplama yerine geçer hatta diplamanın fotokpisin noterden onaylatıp da kullanabilirsin

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 29 Şub 2012, 19:09

hiç böyle bişiy başına gelen oldumuki diye ben ilk yapan olursam olaki kabül etmezlerse ünide tastikletim saklıcam ben diplomamı nede olsa çok koştum peşinden bide ünide belki yapamam bitiremem giren arkadaşlar zor diyolar nolur nolmaz diye

alpkurt1650
Uzman

Mesaj gönderen alpkurt1650 » 29 Şub 2012, 19:19

diplamanın orjinalı duruyoken neden noterde tasdiklediğini vereceksinki üniversiteye bence riske atma orijinalı ver

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 29 Şub 2012, 19:38

aslı duruyoda üniyi bitirmessek ne olcak ilerdede bana lise diploması gerekecek olduuu
ben aslını vermiyim diyodumm

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 29 Şub 2012, 19:41

niye bitiremeyeceğini düşünüyorsun ki :?: olumlu düşünn :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 Şub 2012, 19:56

Örgün üniversitelerin neredeyse tamamı "diplomanın aslını" isterler. Yani noter onaylı diplomayı kayıtta kabul etmezler. Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF ise, diplomanın "aslı gibidir" damgalı fotokopisini alıyor.

Mezun olunamazsa, diplomayı alamıyorsunuz geri. Üniversitenin verdiği tasdikname ile yola devam ediliyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Şub 2012, 23:24

Hım peki nasıl oluyor bu noter işi :?: Yani ben diplomamın aslını bir de fotokopisini alıp notere gideceğim ve orada onaylayıp mühür mü basacaklar :?:
Resim

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 29 Şub 2012, 23:36

ben yapmadım hiçte diğer evraklarda oluyoya bundada olur gidicem oraya bunu ben aslı gibidir yaptırmak istiyom dicem kaç tane aslı gibidir se o kadar para alcaklar galiba 3 taneyse 3 tane 1 taneye bi tane parası bu arada tekini kaça onaylıyor bilmiyorumm denicem ben çünkü üniyi bitiremem

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Şub 2012, 23:51

Hım bize de yaz o zaman ferda. Ama neden üni. konusunda ümitsizsin anlamadım. Bitirebilirsin bence.
Resim

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 01 Mar 2012, 01:44

yas ben hiç bi sınavıma hazırlıksız girmedimm ve çalışmışken notlarım öyle tavan yapmış diğill karınca kararınca geliyor ygs yede hazır diğilim o yüzden bu tutukluğum çekimserimm aşamıycam yada açıkta kalıcam gibi geliyor az bakıyorum ama o yeterli gelmiycek kimlerlere yarışıcaz özel ders alanlar kolej okuyanlarr bu yüzden resesif kaldım

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 01 Mar 2012, 02:21

Diplomayı vermek istemiyorsun değil mi çok kıymetli :P
Elinizden geleni yapın umutsuzluğa kapılmayın Ferda kendinize başarıcağınıza inanın, göreceksiniz başaracaksınız...

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 01 Mar 2012, 17:57

ferda_efsa yazdı:yas ben hiç bi sınavıma hazırlıksız girmedimm ve çalışmışken notlarım öyle tavan yapmış diğill karınca kararınca geliyor ygs yede hazır diğilim o yüzden bu tutukluğum çekimserimm aşamıycam yada açıkta kalıcam gibi geliyor az bakıyorum ama o yeterli gelmiycek kimlerlere yarışıcaz özel ders alanlar kolej okuyanlarr bu yüzden resesif kaldım
ya bende çok çalışamıyorum lise derslerine daha çok önem veriyorum şimdilik. Ama sınava giricem bakalım ne yapacaz. Evet biz gençlerle elbette şu halde yarışamayız. Onlar 1-2 senedir harıl harıl çalışıyor. Ben kendi adıma söyleyim 3-5 fasikül çözüp iki kimya biyolojiye göz gezdirip sınava giricem. Matematik felan 0 zaten.

Ferda sen örgün üniversite mi düşünüyorsun. Ben AÖF istediğim için rahatım. Ama umutsuzluğu sil bence defterinden.
Resim

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 01 Mar 2012, 20:43

bende örgün düşünmüyorum hukuk bile tutsa ret cevabı geliyo ailemeden açık öğretim olucak ta ilahiyatı okuyan yakınlarım var kontenjanlı bölümlerde türkçeden en az 30 diyolar diğer lerinden yapmıycaksan ya türkçe fullenecek yada 37 net filan çıkıcak diyolar

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 01 Mar 2012, 22:47

ferda_efsa yazdı:bende örgün düşünmüyorum hukuk bile tutsa ret cevabı geliyo ailemeden açık öğretim olucak ta ilahiyatı okuyan yakınlarım var kontenjanlı bölümlerde türkçeden en az 30 diyolar diğer lerinden yapmıycaksan ya türkçe fullenecek yada 37 net filan çıkıcak diyolar
Ya bu ilahiyatı ben de düşünüyorum. Biyoloji ve kimya dersi olan ve staj zorunluluğu olmayan bir bölüm arıyordum. En son veteriner sağlık bölümüne karar verdim ki 2012 itibariyle staj zorunluluğu gelmiş :( İlahiyat 2 yıllık kontenjanlı mı ferda
Resim

“Fizik” sayfasına dön