Fizik 4 yardım

Fizik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Fizik 4 yardım

Mesaj gönderen emrah42 » 19 Eyl 2012, 18:45

Arkadaşlar fizik 4 konuları az olduğu için seçmeli ders olarak seçmeyi düşünüyorum sürtünme hareket kanunu bu gibi soruların hesaplanmasını kafam almadı ocak 2012 de çıkan bir soruda

soru: Bir kuvvet, yatay zemin üzerinde durmakta olan cisme 6 saniye etki ederek 72 metre yol alıyor. Buna göre cismin ivmesi kaç m/s² olur? Sürtünmeler hariç.

Bu soruyu bana anlatarak yazacak arkadaşımız varmı aranızda

Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

dersçalışankız
Doktor

Re: Fizik 4 yardım

Mesaj gönderen dersçalışankız » 19 Eyl 2012, 19:28

cevap: bir insan (kuvvet) 2 ye 2 ortapedik bir yatağa (yatay zemin) 6 sn de hızla atlar ve rüyalar aleminde 72 mt lik yol kateder :)))) bir öğretmenimiz sorulara anlam yükleyin daha çabuk anlar ve çözersiniz demişti de :lol: cismin ivmesine gelince üç vakte kadar sıfırlı hayırlı haberler .... :P

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 19 Eyl 2012, 19:38

dersçalışankız yazdı:cevap: bir insan (kuvvet) 2 ye 2 ortapedik bir yatağa (yatay zemin) 6 sn de hızla atlar ve rüyalar aleminde 72 mt lik yol kateder :)))) bir öğretmenimiz sorulara anlam yükleyin daha çabuk anlar ve çözersiniz demişti de :lol: cismin ivmesine gelince üç vakte kadar sıfırlı hayırlı haberler .... :P

Teşekkür ederim şiir gibi anlatmışsında ama ben yine anlamadım :?: :( sorunun cevabı üç mü bu sorunun cevabı 3 ise neyi neyle çarpıyoruz neyi neyle bölüyoruz neye ne deger veriyoruz neyin ne simgesi oluyor bu simgeler formülde nasıl yerleşiyor :)
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 19 Eyl 2012, 20:37

üç vakit görülen rüyanın yorumu içindi :lol: arkadaşım şaka yapmıştım sadece :wink: sorunun bana ne kadar uzak ve anlaşılmaz olduğunu ve cevabı hakkında ufacık bir bilgim olmadığını ve fizikten anlayan ve seven insan grubunun çok ta kalabalık olmadığını belirtmek için biraz espirik yaptım ...üzgünüm aradığın cevap bende yok. gerçi ben fizik 1-2 yi hiç kalmadan verdim geçen sene sadece kitaptan çalışarak , fizik 4 beni bayağı aşar...bence sende bu dersi hiç seçme riski yüksek sözel derslerden tercih et derim naçizane fikrim.

“Fizik” sayfasına dön