Selam Ben Zekeriya

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Selam Ben Zekeriya

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 01 Oca 2017, 17:36

Merhaba Arkadaşlar Ben Zekeriya 96 Doğumluyum yani 20 yaşındayım aslında 21 oldu :) her neyse yaklaşık 3 senedir aöl deyim aöle giriş hikayem herkesinkine oranla biraz saçma aslında başarılı bir öğrenciydim diceksiniz kim tembel ki zaten ama ciddi anlamda sbs den 413 puan almıştım ki son 8. sınıfta 376 puan almama ragmen ortalamam böyleydi her neyse tavşanlı atatürk anadolu lisesine yerleştim. ilk hafta güzeldi öğretmenlerim çok sevmişti ama ben geri zekalı gibi bir oyuna başladım adı metin2 çoğunuz bilir ve geri zekalı gibi oyundan vazgeçemedim derslerden kaçtım oyuna gittim sürekli bu aptallıgı yaptım devamsızlık 50 60 gün olmasına ragmen hocalarım beni eğer devam etmek istersem geçireceklerini söylediler ben de kabul ettim geleceğim dedim ve 1 gün 2 gün geldim sonra yine gelmedim o sene harman oldu yani 2. senem de yani çift dikiş de fazla gururlu biriyim galiba biraz çekindim ama okula gittim yine bu sefer 1 ay kadar gittim yazılı zamanı tüm derslerden yine kaçmaya başladım annem babam yalvarıyordu lutfen gel diye ama yok kimseyi takmıyor kendi bildiğimi okudum 1. dönem bitmek üzere idi ben bi akşam eve geldiğim de matematik, biyoloji ve kimya hocalarım eve gelmiş ailemle konuşuyordu eğer ki böyle giderse bu çocuga yazık olucak lutfen bir çare bulalım vs. diye beni çağırdılar konuştular ettiler gel vs. tamam dedim ben gelicem müdür yardımcı okula gittiğim gün beni çağırdı tüm öğretmenlerin ile görüştüm girmediğin tüm sınavlara sorgusuz sualsiz sokucaklar dedi 1 hafta mühlet hazırlan bende o 1 hafta hazırlandım derslerden geçtim hepsi 45 üzeri idi sağlık bilgisi yazılısına girmeme ragmen 90 yazmış hocam saglık bilgisi öğretmeni müdür yardımcısı idi. o dönem karne alabilmiştim ama sadece o dönem sonra yine kaçmaya başladım geri zekalı gibi kendimi heba ettim neyse bunlarda bitti biz kütahya tavşanlıdan istanbula taşındık yeni bir şehir güzeldi ben işe başladım ama babam beni hala okutmak istiyor kendinden ALLAH razı olsun aöl e yazdırdı başladık 0 kredi ile başladım ilk dönem sınavların hakkını vermiştim hiç çalışmamış olmama ragmen lise 1 de 1. dönem gördüğüm derslerden aklımda kalanları yapmıştım sonra aöl sınavlarınada gitmemeye başladım babam artık sınavlara kendi götürme kararı aldı ve beraber gitmeye başladık zorunlu derslerimin hepsini verdim şuan 137 kredim var ve muhtemelen son senem bu sene inş çünki az da olsa bir şeyleri anladım ve derslerime ağırlık verdim ve bu sene ygs lys giricektim ama vazgeçtim ve 2018 e saklamaya karar verdim kendimi şimdi 2018 ygs-lys ye hazırlanıyorum ve istediğim bölüm ya matematik öğretmenliği ya harita mühendisliği veya tıp yapabileceğime inanıyorum herkes yapabilir sadece istemesi gerekiyor bir şeyler gösterilerek anlatılmıyor yaşaması gerek hissetmesi gerek insanın bunu öğrendim tekrardan herkese merhaba okuyan herkese de teşekkurlerimi sunarım güzel ve başarılı gelecekler dilerim. Not: Şimdiye Kadar kimseye anlatmamıştım burayada yakın çevremden kimse bakmıyor diye yazdım biraz guruluyumdur ve utangaç.

Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Re: Selam Ben Zekeriya

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 04 Oca 2017, 14:26

Son Olarak Fazlasıyla İlgincimdir.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 04 Oca 2017, 15:58

Maşallah aramıza hoşzgeldiniz kardeşim. :11:

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 04 Oca 2017, 16:06

Köylü Kızı yazdı:Maşallah aramıza hoşzgeldiniz kardeşim. :11:

Saol.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 04 Oca 2017, 16:30

zekeriyakarahan yazdı:

Saol.
Üzgünüm Uyandırıyorum ama "İkilemde Kaldım "Maşallah derken yazının "çokluğu mu hikayenin "ilginçliği mi ?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 04 Oca 2017, 16:39

zekeriyakarahan yazdı:
zekeriyakarahan yazdı:

Saol.
Üzgünüm Uyandırıyorum ama "İkilemde Kaldım "Maşallah derken yazının "çokluğu mu hikayenin "ilginçliği mi ?
Hikayenize maşallah dedim ;)

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 04 Oca 2017, 16:47

Köylü Kızı yazdı:
zekeriyakarahan yazdı:
zekeriyakarahan yazdı:

Saol.
Hikayenize maşallah dedim ;)
Herkes Kendince Sorunları Vardır Kendince Sorunların Üstesinden Gelir..
Benimki Öyle Değil Benim Kendimce sorunum tüm ailemi tüm okulu bazı mahalle sakinlerini etkiledi bir beni etkilemedi, o zamanlar umrumda değildi hiç bir üzüntü hissetmiyormuydum vardı tabi biraz ama umursaıyordum duygusuzsun diceksiniz belki ama çok fazla duyguluyumdur ama ne biliyim halada diyorum yine olsa aynısını yaparmıydım bazı şeyler için evet bazı şeyler için hayır bu hikayede anlatmadıgım çok olay var genelde sorunlarımı kimseyle paylaşmam ama öyle işte.

"Ayrıca herkes sorunlarının üstesinden gelirken ben daha fazla sorun edinmeyi tercih ettim hiç şu sorunu halledeyim demedim anı yaşadım o an mutluydum evet peki ya sonrası
tuhafdır ki öyle olmasa böyle olmazdım ve halimden çok memnunnum belki kimsenin şahit olmıyacagı olayları bizzat yaşadım gördüm
kimi zaman yakınsamda bazen hiç şikayet etmedim belki zorunda oldugum için belkide o yolu tercih ettiğim ve pişman olmadıgımı göstermek için her zaman güçlü görünmesini severim fiziksel değil zihinsel güçlülük her zaman gülmeye odaklanırım hep mutlu halbuki bendeki dertleri bi ben bilirim kimse dertsiz demiyorum ama bilmiyorum öyle...
dertlerimden çok konuşulmasını haz etmem.

"Neyse çok Uzadı maç beraberlik olsun ve bitsin.

Not:"Dünyayı ya olduğu gibi ya da olması gerektiği gibi görürsün. Herkesin görüp de senin farkına varamadığın şeyse, ikisi arasındaki devasa uçurum.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 04 Oca 2017, 17:02

Herkesin illa bi sorunu, sıkıntısı olur tabiki, ama önemli olan baş edebilmektir, sizde bunla baş etmişsiniz ne güzel okul hayatınızın mahfolmasına rağmen açıkliseyle devam etmeniz de bi başarı, bi azimdir. Hayatta her zaman böyle şeyler olacak, çevredende olur, kendimizden de... Ama önemlisi bizim çaba gösterip hayatı kendimize göre uyarlamak ki ben öyle yapmaya çalışıyorum, hayata ayak uyduramıyorum, hayatı kendime uyarlamaya çalışıyorum, o nasıl olacaksa ? :hehe: Neyse Arkadaşım bundan sonra İnşAllah herşey istediğin gibi olur ;)

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 04 Oca 2017, 17:08

Köylü Kızı yazdı:Herkesin illa bi sorunu, sıkıntısı olur tabiki, ama önemli olan baş edebilmektir, sizde bunla baş etmişsiniz ne güzel okul hayatınızın mahfolmasına rağmen açıkliseyle devam etmeniz de bi başarı, bi azimdir. Hayatta her zaman böyle şeyler olacak, çevredende olur, kendimizden de... Ama önemlisi bizim çaba gösterip hayatı kendimize göre uyarlamak ki ben öyle yapmaya çalışıyorum, hayata ayak uyduramıyorum, hayatı kendime uyarlamaya çalışıyorum, o nasıl olacaksa ? Neyse Arkadaşım bundan sonra İnşAllah herşey istediğin gibi olur ;)
Belki bu yüzdendir belkide değil ama kendi yaptıgım hataları başkası yapmaması için elimden geleni yaptım ama olmadı yine aynısı yine aynısı ne yapsam aynısı karşımdaki ya beni anlamıyor yada umursamıyor acaba diyorum acaba sorun benmiydim...
evet sorun bendim düşünüyorum ben o yaştayken dinledimmi babamı annemi ailemi çevremi
-dinlemedim
peki o halde sende karşındakinin seni dinleyip de anlamamasına şaşmamalısın.

işte bu yüzden yöntemlerimi değiştirdim misal sorunları halletmek yerine sorunun üstüne beraber gittik bazen işe yaradı bazen daha büyük hasarlar verdi.

Ama kendime dert edindim bundan sonra herkes yardımcı olacağım kendimden başka "herkese yardımcı olacağım dedim. ve deniyorum yapmaya çalışıyorum hatta bu yüzden öğretmen olmak istedim ama yeni hedefler koydum kendime doktorluk doktor olacağım. demesi çok basit evet düşünmesi bile basit bazıları için hayal ama benim için değil istersem yaparım şimdiye kadar kimse kararımdan vazgeçiremedi yukarıdaki hikayedede görüldüğü gibi ben emin olduğum tanı üzerine yürürüm taki yok edene yada tamamen yapana kadar ortası yoktur olamazda.

Not:"Kurallar kendi kararlarını veremeyen aptallar için bir kılavuz gibidir.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 04 Oca 2017, 17:11

Hakkınızda hayırlısı olsun, başarılar dilerim... :25:

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 04 Oca 2017, 17:13

Köylü Kızı yazdı:Hakkınızda hayırlısı olsun, başarılar dilerim... :25:

Tüm İnsanlık Alemi için Haklarında Hayırlısı Olsun, Güzel Gelecekler...

Not:"Dünya dün olduğundan daha kötü bir yer değil.

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön