Merhaba.

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
Nevertheless
Çırak

Merhaba.

Mesaj gönderen Nevertheless » 12 Haz 2012, 23:56

Merhaba, Ben Erva. 15 yaşındayım, Ankara'da oturuyorum. Bu sene Temmuz'da AÖL'ye kaydımı yaptırıp başlayacağım. Örgün liseye devam etmiş olsaydım Lise 3'e geçecektim. Eski okulumda fen lisesindeydim ancak sadece ismi fen lisesiydi. Eğitimi, öğretmenleri gerçekten berbattı. 10.sınıftan beri dershaneye gidiyorum, okulun eğitimi o kadar kötüydü ki, dershaneden aldığım eğitimle sınavlara giriyordum. Ona rağmen 9.sınıfta 87 ve 10.sınıfta 84 diploma notu aldım. Öğretmenleri sorarsanız, birkaçı hariç hepsi egosunu tatmin etmeye çalışan tiplerdi. Benim hedeflerimi karşılayamayacağını düşündüğüm için okuldan ayrıldım. Çünkü ilkokuldan beri hedefim bir tıp fakültesinde okumaktı ve mezun olduktan sonra Psikiyatri alanında ilerlemekti. Ancak o lisede bunu asla başaramayacağımı düşündüğüm için ailece böyle bir çözüm bulmaya çalıştık. Öğretmen anlatımının eksiğini dershaneden kapatıp, geri kalan konularda evde çalışmayı düşünüyorum. AÖL hakkında çok az bir bilgim var, bu sitenin bilmediklerimi öğreteceğini düşünüyorum.

Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Diploma Notu : 85,66

Kullanıcı avatarı
EvolutionDestructive
Asistan

Re: Merhaba.

Mesaj gönderen EvolutionDestructive » 13 Haz 2012, 01:10

hg de

bence örgün egitimi bırakıp aöle yazılmak zaman kaybettirmesin sana iyi düşünün
Resim

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 13 Haz 2012, 10:29

hoş geldin evra. bu sitenin sana çok şey katacağına emin olabilirsin. keyifli paylaşımlar..
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 13 Haz 2012, 17:03

sanada merhaba bu forumda sana bilgi almak istediğin konularda bilgi vericek bir çok arkadaş bulunuyo iyi forumlar dilerim
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Nevertheless
Çırak

Mesaj gönderen Nevertheless » 13 Haz 2012, 19:42

EvolutionDestructive yazdı:hg de

bence örgün egitimi bırakıp aöle yazılmak zaman kaybettirmesin sana iyi düşünün
Zaman kaybettirme derken? Bildiğim kadarıyla YGS'ye girmek için 102 kredi gerekiyormuş, Mayıs ve Temmuz'daki sınavlara girmeden de YGS'ye girilebiliyormuş. Benim zaten 9. ve 10.sınıftan notlarım krediye çevrildiğinde 131 ?

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 13 Haz 2012, 19:58

Merhaba hoşgeldiniz;
Hedeflediğiniz yolda emin adımlarla yürümeniz dileklerimle... :)

Nevertheless
Çırak

Mesaj gönderen Nevertheless » 13 Haz 2012, 20:28

kardelen198 yazdı:Merhaba hoşgeldiniz;
Hedeflediğiniz yolda emin adımlarla yürümeniz dileklerimle... :)
Hoşbulduk, teşekkür ederim umarım. :)

Kullanıcı avatarı
dark_angel
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen dark_angel » 13 Haz 2012, 20:54

Hoş geldin Erva.arkadaşın dediğinin aksine zaman kazanıcaksın aol geçersen.sende farkındasın zaten=)

Kullanıcı avatarı
elif işlek
Uzman Doktor

Mesaj gönderen elif işlek » 14 Haz 2012, 05:54

hoşgeldin erva :D eğer notlarını dediğin gibi 131 krediye çevirirlerse daha çabuk mezun olabilirsin
mezun olmak için ihtiyacın olan kredi 61 yaklaşık üç dönem sonra mezunsun tabi zorunlu dersin kalmassa :roll: bence en iyisini yapmışsın sana başarılar dilerim:))
"Varlığım Türk Varlığına Armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene..!"

Nevertheless
Çırak

Mesaj gönderen Nevertheless » 14 Haz 2012, 20:13

elif işlek yazdı:hoşgeldin erva :D eğer notlarını dediğin gibi 131 krediye çevirirlerse daha çabuk mezun olabilirsin
mezun olmak için ihtiyacın olan kredi 61 yaklaşık üç dönem sonra mezunsun tabi zorunlu dersin kalmassa :roll: bence en iyisini yapmışsın sana başarılar dilerim:))
Hoşbulduk.
Biliyorum ama işte elimden geldiğince en yüksek diploma notuyla ayrılmak istiyorum, malum üniversite sınavında 1 puan binlerce kişinin önüne veya arkasına atabiliyor. Çok teşekkür ederim, inşallah dilediğim gibi geçer :)

Nevertheless
Çırak

Mesaj gönderen Nevertheless » 14 Haz 2012, 20:15

dark_angel yazdı:Hoş geldin Erva.arkadaşın dediğinin aksine zaman kazanıcaksın aol geçersen.sende farkındasın zaten=)
Hoşbulduk, işte aklımıza Lise 2 nin sonunda geldi bu yöntem. Eğer daha önce bilseydim, daha doğrusu dershanemin bu kadar iyi olacağını bilseydim baştan AÖL'ye geçerdim ama her şeyde var bir hayır.

Nevertheless
Çırak

Mesaj gönderen Nevertheless » 01 Şub 2016, 02:11

Nevertheless yazdı:Merhaba, Ben Erva. 15 yaşındayım, Ankara'da oturuyorum. Bu sene Temmuz'da AÖL'ye kaydımı yaptırıp başlayacağım. Örgün liseye devam etmiş olsaydım Lise 3'e geçecektim. Eski okulumda fen lisesindeydim ancak sadece ismi fen lisesiydi. Eğitimi, öğretmenleri gerçekten berbattı. 10.sınıftan beri dershaneye gidiyorum, okulun eğitimi o kadar kötüydü ki, dershaneden aldığım eğitimle sınavlara giriyordum. Ona rağmen 9.sınıfta 87 ve 10.sınıfta 84 diploma notu aldım. Öğretmenleri sorarsanız, birkaçı hariç hepsi egosunu tatmin etmeye çalışan tiplerdi. Benim hedeflerimi karşılayamayacağını düşündüğüm için okuldan ayrıldım. Çünkü ilkokuldan beri hedefim bir tıp fakültesinde okumaktı ve mezun olduktan sonra Psikiyatri alanında ilerlemekti. Ancak o lisede bunu asla başaramayacağımı düşündüğüm için ailece böyle bir çözüm bulmaya çalıştık. Öğretmen anlatımının eksiğini dershaneden kapatıp, geri kalan konularda evde çalışmayı düşünüyorum. AÖL hakkında çok az bir bilgim var, bu sitenin bilmediklerimi öğreteceğini düşünüyorum.
Ah eski günler.. :)
Başlığı yeniden canlandırmış gibi oldum, ama eski günleri yad etmek istedim.
12 Haz 2012, 23:56'da yazmışım, o günler fen lisesini bırakıp okulum iyi olmadığı için ve dershaneyle beraber ygs lys'ye daha iyi hazırlanmak için, lise3 e geçtiğim yaz açık liseye geçmiştim ve bu forumdan yardım istemiştim.
Şimdiyse 01 Şubat 2016, 00.06. 3.5 sene olmuş, vakit ne hızlı geçiyor.. :dans:

2014te sınava girdim, tm olarak, bir baktım ts 'de TR derecesi yapmışım..
kendimi bölüm ikincisi olarak tam burslu tarih okurken buldum :) şimdi 3.sınıf öğrencisiyim, 2018'de mezun olacağım inşaAllah.
ve yine okulumda ortalamamı 3,60 yaparak çiftanadala başladım uluslararası ilişkilerden :utanma:
ales ve yds'ye girip akademisyen olmayı hedefliyorum... hiç aklımda yok öğretmenlik vs, bu bölüme zaten akademisyen olmak için geldim.. :01:
O zamanlardaki ben'i özlemiyor değilim ama şu an daha özgüvenli, rahat ve mutluyum şükür..

bu forum, bana açık lise sürecinde o kadar şey kattı ki.. hepinize teker teker teşekkür ederim, hiçbir şey bilmediğim bir sistemde güzel tercihler yaptım sizin yardımlarınızla.. ders seçimleri olsun, sınavlardan çıkınca hemen buraya yazmalar olsun.. :gul: Allah'a emanet olun :06: :04:

Sercinyo
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Sercinyo » 01 Şub 2016, 03:34

hadi üniversiteden mevzun ol birde o zaman yazarsın :D bende yeni bu sene ygs gircem mevzun oldum ocak sınavında

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön