Aranıza yeni katıldım 15 yaşındayım :) (Resmimi Güncelledim)

Kendinize Ait resimlerden 3-4 tanesini bu bolume ekliyebilirsiniz ve resim ekliyen uyelerimizin fotograflarına bakabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Aranıza yeni katıldım 15 yaşındayım :) (Resmimi Güncelle

Mesaj gönderen Doçent » 04 May 2013, 05:57

Death yazdı:Neyin kafası bu Neresi kıza benziyo.Kıza benzetenlerin Herhalde hiç sosyal hayatı yok. Adam ister küpe takar ister piercing. Sizi mi ilgilendiriyor.Ailesi karışmıyor siz kimsiniz ki karışıyorsunuz.Hoşgeldin Açık liseye.
ilk resim için arkadaşlar yorum yapmışlar kızmana gerek yok relax :D eğer buraya bir yere resim ekliyorsan eleştiriye yorum açık olmak için ekliyosundur :wink:

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
ghost38
Doktor

Mesaj gönderen ghost38 » 11 May 2013, 07:02

Kulaklarına küpe takmak İslam adetinde yoktur.Küpe daha çok kadınların zinetidir:Kimliğini kazanmış erkekler küpe takmayı olumlu karşılamazlar.Kimlik zafiyetine işaret kabul ederler.Bilindiği üzere İslamda her cins kendi cisine benzemelidir.Kadın kadın olarak giyinip görünmeli,erkekte erkek kılık kıyafetiyle görünmeli kadına benzememelidir.Efendimizin bedduası vardır erkeklerden kadına,kadınlardan da erkeklere benzeyenler için.

Bazı rivayetlere göre islam hukukunda erkeklere caiz olmayan küpeyi ilk Osmanlı Halifesi Yavuz Sultan Selim'in takmasına ihtimal bile verilmezken, bazı rivayetlere göre de bunun gercek olduğu ve bazı sebeplere dayandığı söylenmektedir.

Örneğin, gercekleştirdiği Mısır Seferinde kulaklarında küpesi olan insanları görüp "Bu insanlar neden küpe takıyor?" diye sormuş ve "köle (kul) oldukları için" cevabını almış ve bunun üzerine "Biz de Allah'ın kuluyuz!" diyerek küpe takmaya başlamıştır diye bir rivayet de söz konusudur.
Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır
Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Re: Aranıza yeni katıldım 15 yaşındayım :)

Mesaj gönderen zafer44 » 20 Tem 2013, 22:55

murattt yazdı:Öncelikle aramıza hoşgeldin inş hep burada bizimle kalırsın. Bu güzel sitemizden faydalanır başkalarına da fayda verirsin. Yalnız benim anlayamadığım bir bokta var. Lütfen merakımı mazur gör ben senin cinsiyetini anlayamadım ?
allah seni top etsin hiç gulecegim yoktu bokkk:)9
Suskunluğum korkumdan değillll karşımdakinin adam olmamasındandır........

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Mesaj gönderen zafer44 » 20 Tem 2013, 22:57

mavigöz yazdı:hoşgeldin kızma ama bende kız sandım hatta murat cinsiyetini anlayamadım diyince direk bunda anlamayacak ne var kız işte dedim sonra ben erkeğim diyin kaldım öyle :D kusura bakma lütfen :)
valla kardes dalga gecme istersen bence okuz olsa bu cocugun erkek oldugunu anlar sizde problem var yada insanlarla dalga gecmeyi seviyorsunohaaaaaaaaaaaaa derim durrrrrrr derimmm inek derimmmmmmmm hayvan derimmmmm

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Mesaj gönderen zafer44 » 20 Tem 2013, 23:00

Hayatmı'OdaNe yazdı:hoşgeldin küçüğüm . açık liseye nie başvurdun bakem ? normal okumak varken
ay ne kadr saçma oldu buya :lol:
buda komedi ..

murattt

Mesaj gönderen murattt » 20 Tem 2013, 23:06

zafer44 yazdı:
murattt yazdı:Öncelikle aramıza hoşgeldin inş hep burada bizimle kalırsın. Bu güzel sitemizden faydalanır başkalarına da fayda verirsin. Yalnız benim anlayamadığım bir bokta var. Lütfen merakımı mazur gör ben senin cinsiyetini anlayamadım ?
Hastamısın kardesİm sen nasil hitap seklidir bu ?

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Mesaj gönderen zafer44 » 20 Tem 2013, 23:08

sezgii yazdı:Peygamberin küpe takıp takmadığını bilmemiz için onu görmemiz ya da sağlam bir kaynak olması lazım. Bunlar olmadığına göre; takmış, takmamış demek tamamen kişisel bir düşüncedir. Küpe, kadına özgü bir aksesuar da değildir.
Ayrıca kadına benzemek farklı bir şeydir, tarz yaratmak farklı bir şeydir.
Açıkçası ben de bir ara küpe ve dövme hevesiyle yanıp tutuşmuştum. Arkadaş çevremde hemen hemen herkes küpe ve dövmeliydi. Biraz düşündüm - ve + yönlerine baktım. - yönleri ağır bastığı için de vazgeçtim.
bende kupe takmıyorum ama hz peygamber kupe takmıs ona bakarsan sen ALLAHI da gormedin peki onun oldugunu nasıl kabul ediyorsun.veya başka bir şey daha sadece gözünle gordugun seylere inanıyorsan sen kimseye inanmıyossun demektir kendini gelistir cocuk musun yasın kac bilmiyorum ama ideot sun gibi:)))))))))

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Mesaj gönderen zafer44 » 21 Tem 2013, 01:03

murattt yazdı:
zafer44 yazdı:
Hastamısın kardesİm sen nasil hitap seklidir bu ?
senin gibi adama boyle hitab edilir milletle kafa bulma..ne yazdıgına dikkat et ki bizde guzelce konusalım seninle..

murattt

Mesaj gönderen murattt » 21 Tem 2013, 04:07

Bana böyle hitap edeceksen benim yazdığım konularda benimle alakalı yerlerde benim adıma hiçbirşey yazma ziraa ( varlıgın, Aptallıgın ziyadesi ile rahatsız ediyor). Gelelim konumuza burada bu arkadaş ilk resmini paylaştığında paylaşmış olduğu resim kız resmine benziyordu boyalı dudaklar falan iddaa ediyorum ilk bakan hemen herkes kız oldugunu düşünebilir. Sen bugün ortalama her aptalın yaptığı gibi çıkmış işin aslını astarını öğrenmeden bırak işin aslını konunun ilk mesajını okumadan dahi burda herkesi yargılamıssın. sadece bu konu baslıgı altında değil girdiğin hemen her konuda kaliteni gösterir yorumlar yapmıssın. Buras ı aptalların ödül alıp baş köşeye oturtulduğu bir yer değil.

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 21 Tem 2013, 06:09

[/quote]
bende kupe takmıyorum ama hz peygamber kupe takmıs[/quote]

Bu konuyu daha öncede tartıştım bu sefer kısa bir cevap verip gene gayb-i kübra'ya çekileceğim
peygamber'in küpre taktığını iddia eden hurafeler size sesleniyorum beni iyice dinleyin amacım sizi eleştirmek tenkit etmek kırmak değildir çünkü sizin kalbiniz ananızın porselen tabağı değil ki kırayım sadece pür dikkat dinleyin beni böyle bir idaayı ortaya atmak için 2 kere düşünmek gerekir ve salak olduğunuza dair bir diploma gerekir bilmediğiniz konularda insanlarla çekişmeyin ve onlara yolda göstermeyin aşağıda ki sözüm her şeyinize yeter gidin Allah'la başbaşa kalın ve iddia ettiğiniz düşüncelerle vicdanınızı sorguya çekin

Peygamber küpe takar mı ya bunu söyleyip inanmak için benim aklımın olmaması gerekir yok ben sizden şüpheliyim arkadaş bu son tartışmam özgürsünüz ben sizin inancınıza karışmıyorum ama saygı da göstermem

Yarım hekim (doktor) candan (eder); yarım hoca (imam) dinden eder
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Mesaj gönderen zafer44 » 21 Tem 2013, 06:43

Cloudyy yazdı:
bende kupe takmıyorum ama hz peygamber kupe takmıs[/quote]

Bu konuyu daha öncede tartıştım bu sefer kısa bir cevap verip gene gayb-i kübra'ya çekileceğim
peygamber'in küpre taktığını iddia eden hurafeler size sesleniyorum beni iyice dinleyin amacım sizi eleştirmek tenkit etmek kırmak değildir çünkü sizin kalbiniz ananızın porselen tabağı değil ki kırayım sadece pür dikkat dinleyin beni böyle bir idaayı ortaya atmak için 2 kere düşünmek gerekir ve salak olduğunuza dair bir diploma gerekir bilmediğiniz konularda insanlarla çekişmeyin ve onlara yolda göstermeyin aşağıda ki sözüm her şeyinize yeter gidin Allah'la başbaşa kalın ve iddia ettiğiniz düşüncelerle vicdanınızı sorguya çekin

Peygamber küpe takar mı ya bunu söyleyip inanmak için benim aklımın olmaması gerekir yok ben sizden şüpheliyim arkadaş bu son tartışmam özgürsünüz ben sizin inancınıza karışmıyorum ama saygı da göstermem

kardeş sen baya doktorsun herhalde herseyi biliyormussun gibi.allah daha cok bilgi nasip etsin.ama boş konuşmanında anlamı yok..

Yarım hekim (doktor) candan (eder); yarım hoca (imam) dinden eder[/quote]

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Mesaj gönderen zafer44 » 21 Tem 2013, 06:46

murattt yazdı:Bana böyle hitap edeceksen benim yazdığım konularda benimle alakalı yerlerde benim adıma hiçbirşey yazma ziraa ( varlıgın, Aptallıgın ziyadesi ile rahatsız ediyor). Gelelim konumuza burada bu arkadaş ilk resmini paylaştığında paylaşmış olduğu resim kız resmine benziyordu boyalı dudaklar falan iddaa ediyorum ilk bakan hemen herkes kız oldugunu düşünebilir. Sen bugün ortalama her aptalın yaptığı gibi çıkmış işin aslını astarını öğrenmeden bırak işin aslını konunun ilk mesajını okumadan dahi burda herkesi yargılamıssın. sadece bu konu baslıgı altında değil girdiğin hemen her konuda kaliteni gösterir yorumlar yapmıssın. Buras ı aptalların ödül alıp baş köşeye oturtulduğu bir yer değil.
bakıyorumda sende uzman doktorsun habi de benim yorumlarımı merak edip araştırmana gerek yok.ve o eski resmide gordum bu benim ikinci hesabım kafan guzel heralde ki arkadası kız olarak goruyorsun.allah akıl versin diyecem ama olmayan beynin akıl neyine....

Kullanıcı avatarı
zafer44
Çırak

Mesaj gönderen zafer44 » 31 Eki 2014, 19:36

İslâm Hukukuna göre kulakların küpe takılmak üzere delinmesi ve küpe takılması, kadınlar için caiz görülmüş; ama erkekler için caiz görülmemiştir. Bazı hukukçular, erkek çocukların da kulaklarının delinebileceğini ve bu tür bir olayın Hz. Peygamber zamanında yapıldığı halde yasaklanmadığını ileri sürmektedirler. Her halükârda ergen erkeklerin kulaklarını deldirmeleri ve küpe takmaları, çoğu hukukçulara göre haram ve bazılarına göre ise mekrûhtur; yani kısaca caiz değildir.
www.Sorularlaislamiyet.com

“Erkek Üye Resimleri” sayfasına dön